Kuidas kohandada Androidi olekuriba (ilma juurdumiseta)

Kas olete kunagi tahtnud oma Android-telefoni või -tahvelarvuti olekuriba muuta? Võib-olla soovisite muuta kella asukohta, lisada akuprotsenti või lihtsalt saada teistsuguse ilme.

Olenemata teie põhjusest, on olekuriba kohandamiseks lihtne viis - see ei nõua isegi juurjuurdepääsu. See on võimalik tänu rakendusele nimega Material Status Bar, mille saate tasuta alla laadida Google Play poest.

Esimene samm: installige materjali olekuriba ja andke sellele load

Laadige rakendus alla ja installige Play poest, leidke see oma rakenduse sahtlist ja avage see. Teil palutakse anda rakendusele üsna kaugeleulatuvad load, kuid need on rakenduse toimimiseks vajalikud.

Kolm asja, mida peate Androidi seadetes vahetama, on Juurdepääsetavus, Märguanded ja Kirjutamine. Rakendus annab teile kõigi kolme otseteed. Kõigepealt puudutage käsku Juurdepääsetavus.

Puudutage sellel ekraanil materjali olekuriba.

See kontrollib uuesti, kas soovite anda materjali olekuribale selle loa. Puudutage nuppu OK.

Järgmisena kasutage materjali olekuriba rakendusse naasmiseks oma nuppu Tagasi ja valige Märguanded. Lülitage paremas ülanurgas olev lüliti sisse ja puudutage seejärel luba.

Ja lõpuks naaske oma nupu Tagasi abil uuesti rakendusse ja valige Kirjutage. Lülitage paremas ülanurgas olev lüliti sisse.

Olete sellega hakkama saanud! Rakenduse seadistamine õnnestus. Nüüd mängime sellega ringi.

Teine etapp: kohandage olekuriba

Rakenduse peamenüüs on mõned võimalused, nii et laseme neist läbi. Kõigepealt veenduge rakenduse aktiveerimiseks, et paremas ülanurgas olev lüliti oleks sisse lülitatud, nagu allpool näidatud.

Teema all on teil neli võimalust: Lollipop, Gradient, Dark Gradient ja Flat. Vaikimisi on see seatud Lollipopile, mida näete ülal. Kuid ma olen suur kindla teema fänn, mis näeb välja selline:

See sobitab olekuriba automaatselt täpselt sama värviga nagu toiminguriba (seda nimetab Google enamiku rakenduste ülaosas ühevärviliseks ribaks). Kui rakenduse jaoks õiget värvi valida ei õnnestu või soovite lihtsalt midagi muud, saate rakenduste loendi alt seadistada iga üksiku rakenduse jaoks kohandatud värvid.

Samuti saate teha mis tahes rakenduse ekraanipildi ja kasutada värvi valijat, et tõmmata värve otse sellest. Nii nägi minu Chrome'i brauser välja ilma olekuribata Materjal:

Ja see oli Chrome pärast seda, kui määrasin olekuribale kohandatud oranži värvi:

Valik Läbipaistev olekuriba on mõeldud ainult teie avaekraanile ja see töötab ainult siis, kui teil on staatiline (kerimata) avakuva pilt. Minu keritav avakuva viskas selle veidi maha, nagu näete:

Samuti ei saa see läbipaistvat olekuriba teha ühegi teise rakenduse jaoks. Kuigi enamik rakendusi ei kasuta läbipaistvat olekuriba, kaotavad mõned - näiteks Google Maps - oma läbipaistvuse ja kasutavad teie vaikevärvivalikut.

Kui pühite vasakult sisse või puudutate vasakus ülanurgas kolme rea ikooni, pääsete juurde veel mitmele menüüle.

Jaotises Kohanda saate teha veel mõned väikesed näpunäited, mis on minu arvates väga kasulikud, näiteks keskkella seadmine ja aku protsendi näitamine.

Menüüs Teavituspaneel saate olekuribalt alla tõmmates muuta märguandepaneeli välimust.

Siin pole palju tööd, kui arvestada, et on ainult kolm teemat, mis on üksteise suhtes väga väikesed. Siin on üks neist:

Nougati-eelsed Androidi versioonid nõuavad üldjuhul märguannete nägemiseks ühte pühkimist alla ja kiirseadete kuvamiseks teist. Materjali olekuriba läheneb Samsungile sarnasemalt, kui horisontaalselt keritav kiirseadete paneel on kogu aeg nähtav.

Samuti saate muuta selle rakenduse Heads Up märguannete funktsioneerimist, sealhulgas võimalust lasta neil kuvada ekraani allosas või lihtsalt veidi madalamal, nii et need ei kata olekuriba. Ainsad saadaval olevad stiilid on tumedad või heledad.

Ja kui kolite kunagi uude seadmesse, vilgutate uut ROM-i või peate mingil põhjusel oma praeguse seadme lähtestama, saate rakenduse sätetest hõlpsasti varundada ja need igal ajal taastada.

Kui teil on pikk kohandatud rakenduse värvide loend, võib see olla tohutu aja kokkuhoid.

Kolmas etapp: tasuliste versioonidega reklaamidest vabanemine (valikuline)

Materjali olekuribal on nii tasuta versioon kui ka 1,50 dollari suurune Pro versioon. Testitud tasuta versioon on täiesti töökorras. Kõige tüütum aspekt on üsna sagedased täisekraaniga reklaamid, kuid neid kuvatakse ainult siis, kui olete rakenduses. Ja kuna saate lihtsalt rakenduse üks kord seadistada ja siis seda enam kunagi avada, pole need tegelikult erilist vaeva.

Kaks peamist põhjust, miks võiksite Pro versioonile üle minna, on järgmised: võime kasutada oma aktsiate teatepaneeli koos materjali olekuribaga ja juurdepääs rohkemale teavituspaneeli teemale. Ilmselt eemaldab see ka reklaamid.

Üks selline alternatiivne teema näeb välja järgmine:

Nii et kui te pole rahul sellega, kuidas teavituspaneel tasuta versioonis toimib, võib Pro versiooni maksmine olla väärt vaid 1,50 dollarit.

Ja see on kõik, mis seal on! Selle väikese rakenduse abil saate omada uhket ja kohandatavat materjali kujunduse olekuriba.

Kui see polnud just see, mida otsisite, võiksite proovida oma seadet juurida, et saada mõningaid sügavamaid kohandusi, näiteks võimalust omada Android Nougati stiilis teavituspaneeli. Sõltumata sellest, millist näpistamist teete, saate alati teatepaneelile lisada mõned rakenduse otseteed.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found