Kuidas teleris kanaleid skannida (või uuesti otsida)

Nii et proovite vaadata tasuta eetris olevat telerit, kuid te ei leia ühtegi kanalit. See on täiesti normaalne. Peate lihtsalt käivitama kanali kiire skannimise (või uuesti skannimise) ja teil on hea minna.

Miks pean kanaleid otsima?

Digitaaltelevisioon (ATSC 1.0) on olnud tasuta eetris oleva televisiooni standard alates 90ndatest. Ja nagu iga 20-aastane tehnoloogia, on see ka natuke omapärane. Võite eeldada, et teler teaks, millised kohalikud jaamad on saadaval, näiteks raadio, kuid see pole nii. Selle asemel peab teie teler loendit, millised jaamad on saadaval. Veider, mis?

Kas teate, kuidas vanu telereid (ja raadioid) tuli käsitsi jaamadele häälestada? Noh, kui telerist kanaleid otsite, täidab see teie jaoks seda protsessi. Teler jookseb aeglaselt läbi kõikvõimalikud telesagedused, tehes nimekirja kõigist saadaolevatest kanalitest. Siis, kui lähete hiljem telerit vaatama, sirvite lihtsalt seda loendit. Loomulikult tuleb seda loendit iga natukese aja tagant uuendada ja peate skannimisprotsessi uuesti alustama.

Millal peaksin kanaleid otsima?

Kanaleid tuleb otsida iga kord, kui kohalikud levisagedused muutuvad. See tähendab, et peate iga kord, kui liigute, iga kord, kui ostate uue teleri või antenni, ja iga kord, kui kohalik telejaam vahetub teisele levisagedusele, uuesti skannima.

Varem oli see umbkaudu tõlgitud kui "kui teler ei tööta, otsige kanaleid". Kuid praegu on Ameerikas toimumas televisiooniülekannete üleminek. FCC mandaadi tõttu lähevad ringhäälinguorganisatsioonid pidevalt üle 4K-valmidusega ATSC 3.0-ga ühilduvatele sagedustele, mis ei häiri mobiilsidevõrgu sagedusi. Seetõttu kaotavad kõik telerid aeglaselt kohalike kanalite jälje. Lisaks võivad teie piirkonnas ilmuda täiesti uued kanalid ja teie teler ei tea, et nad seal on.

Lahendus? Otsige uusi kanaleid iga kuu või iga kord, kui märkate, et mõni kohalik saade puudub. See on lihtne protsess ja seda tasub teha tasuta OTA TV huvides.

Kuidas kanaleid skannida (või uuesti skannida)

Kanalite otsimine (või uuesti skaneerimine) on enamasti automatiseeritud protsess. Kõik, mida peate tegema, käivitage see protsess mõne lihtsa sammuga. Ja kuigi need sammud on iga teleri jaoks erinevad, on protsess igas teleris üsna sarnane.

  1. Veenduge, et teler oleks antenniga ühendatud.
  2. Vajutage kaugjuhtimispuldil nuppu „Menüü“. Kui teil pole kaugjuhtimispulti, peaks teleris olema sisseehitatud nupp „Menüü”.
  3. Leidke ja valige teleri menüüst valik „Kanali skannimine”. Selle valiku sildid on mõnikord „Uuesti kontrollimine”, „Häälestamine” või „Automaatne häälestamine”.
  4. Kui te ei leia valikut „Kanalite skannimine”, uurige teleri menüüd „Seaded”, „Tööriistad”, „Kanalid” või „Valikud”. Mõnes teleris peate vajutama nuppu „Sisend” ja liikuma jaotisse „Antenn”.
  5. Kui teie teler hakkab kanaleid otsima, leidke midagi teha. Kanalite skaneerimine võib kesta 10 minutit ülespoole.
  6. Kui skannimine on lõpule jõudnud, kuvab teler saadavalolevate kanalite arvu või laseb teid tagasi ülekandesse.
  7. Mõni kanal jääb ikka puudu? Proovige uuesti skannida või kasutage Mohu veebisaiti, et kontrollida teie piirkonnas saadaolevaid kanaleid. Parema vastuvõtu saavutamiseks peate võib-olla ka oma antenni liigutama.

Kui teil on teleris valiku „Kanalite skannimine” leidmisega probleeme, on aeg tutvuda kasutusjuhendiga. Tavaliselt leiate kasutusjuhendi, otsides veebis teleri marki ja mudelit ning sõna „manuaal”.

Miks ei saa minu teler kanaleid automaatselt otsida?

Tuleb tunnistada, et see on kohmakas, veidi tüütu protsess. Kui raadiod ei pea tegema tüütuid otsinguid, siis miks ei saa telerid automaatselt kanaleid otsida?

Noh, küll - omamoodi. Skaneerimine (või uuesti skaneerimine) on automatiseeritud protsess; sunnite lihtsalt oma telerit sellesse protsessi sisenema. Põhjus, miks teie teler ilma teie loata automaatselt uusi kanaleid ei otsi, on see, et see oleks ebameeldiv ja häiriks teie teleri vaatamist.

Pidage meeles, et tegemist on 20-aastase tehnoloogiaga. Selles pole midagi halba; sellel on lihtsalt mõned veidrused. Üks neist veidrustest on see, et teleri skannimise ajal ei saa seda televiisori vaatamiseks kasutada. Kui teie teler otsis tavapäraselt ilma teie loata uusi kanaleid, peaksite aeg-ajalt tegelema juhuslike 10-minutiliste vaikusega. See võib juhtuda isegi siis, kui vaatate mõnda olulist seebikat või jalgpallimängu.

Kui te ei tea, miks teie raadio jaoks pole vaja automaatseid otsinguid teha, siis sellepärast, et raadiot on lihtne käigu pealt häälestada. Hea raadiosignaal on täidetud valjude ja vaiksete osade (muusika) seguga, halb aga monotoonse staatika või vaikusega. Niisiis, enamikul raadioaparaatidest on sisseehitatud häälestusahel, mis lihtsalt kontrollib raadiosageduste amplituudivastust. Kui vajutate raadios nuppu „Järgmine“, laseb see lihtsalt mõned sagedused läbi häälestusahela ja lukustub mis tahes valjude ja vaiksete osade segusse.

Ära muretse; Kanalite skaneerimine kaob varsti

Nagu me varem mainisime, läheb FCC üle ATSC 3.0 ringhäälingu standardile. See on põnev muudatus, mida tasub uurida. Järgmisel kümnendil võimaldab ATSC 3.0 vaadata 4K-ga edastatavat telerit praktiliselt igas seadmes, sealhulgas telefonides, tahvelarvutites ja autodes.

Loomulikult tekitaks kanalite skaneerimine pihuseadmes või autos piinu. Linnas (või isegi oma maja ümber) liikudes muutuvad sageduste kvaliteet ja kättesaadavus. Niisiis, FCC kaob vajadus kanalite skaneerimise järele ATSC 3.0-s. Lõpuks unustate, et pidite kunagi istuma 10 minutit oma teleri ees, kui see kanaleid otsis, ja see juhend kaob eetrisse.

SEOTUD:ASTC 3.0 selgitus: telesaadete edastamine teie telefoni


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found