Kuidas kataloogi loendit Windowsis faili printida või salvestada

Mõnikord võiksite printida või salvestada kataloogi failide loendi. Windowsil pole selle liidese abil lihtsat viisi, kuidas seda teha, kuid selle saavutamine pole liiga keeruline.

Kataloogikataloogi printimine pole ilmselt asi, mida peate sageli tegema, kuid mõnikord võib see olla kasulik. Võib-olla soovite lihtsalt kiiret loendit, mida saaksite teise kataloogiga võrrelda. Võib-olla peate mingil tööpõhjusel looma prinditud loendi. Või äkki soovite lihtsalt installitud rakenduste salvestatud loendit. Olenemata teie põhjustest, pole kataloogide loendi printimine või salvestamine liiga keeruline. Näitame teile kiiret viisi selle saamiseks käsuviibalt (või PowerShellilt) ja kolmanda osapoole tööriistast, mis muudab asjad veidi lihtsamaks, kui peate seda sageli tegema.

Kataloogide loendi printimine Windows PowerShelli abil

Kataloogiloendi printimine või salvestamine PowerShelli abil on lihtne ja arusaadav protsess. Kõigepealt peate avama käsuviiba ja jõudma kataloogi, mille sisu soovite printida. Seda saate teha kahel viisil.

Esimene (ja lihtsaim) on paremklõpsata kaustal ja valida kontekstimenüüst käsk “Ava PowerShelli aken siin”. Kui teil on juba PowerShelli aken avatud, võite ka lihtsalt navigeerida kausta, kasutades cd käsk.

Märkus. See protseduur töötab täpselt samamoodi, olenemata sellest, kas kasutate PowerShelli või käsuviiba, nii et kasutage seda, mis teile kõige mugavam on.

Tippige viipale järgmine käsk (asendades faili „filename.txt” mis tahes soovitud faili nimetusega) ja vajutage seejärel Enter:

dir> failinimi.txt

Windows loob faili samasse kataloogi mis tahes nime järgi.

Kui avate faili Notepadis või oma lemmiktekstiredaktoris või tekstitöötluses, näete sama kataloogide loendit, mida näete siis, kui oleksite rež käsku üksi.

Kui eelistate ainult failinimede loendit, saate eelmist käsku muuta / b lüliti:

cmd / r dir / b> failinimi.txt

Märkus: cmd / r osa sellest käsust käsib PowerShellil käsk täita kirjutatult ja seejärel väljuda. Kui kasutate käsuviiba, ei pea te seda lisama cmd / r osa sellest käsust ja kirjutaks lihtsalt dir / b> failinimi.txt .

See käsk annab teile tekstifaili, mis näeb välja rohkem selline:

SEOTUD:Kausta faililoendi kopeerimine paremklõpsuga

Ja veel üks väike boonusenipp. Kui leiate, et peate kataloogide loenditega faili looma sageli, oleme kirjutanud väikesest häkkimisest, mis võimaldab teil lihtsalt hiire parema klõpsuga kataloogi failide loendi lõikelauale kopeerida. See muudab asjad veidi mugavamaks ja võimaldab kleepida saadud faililoendi mis tahes tüüpi dokumentidesse.

Kataloogide loendi printimine kolmanda osapoole tööriista abil

Kui te ei viitsi töö tegemiseks installida kolmanda osapoole tööriista, muudab kataloogide loend ja printimine asja veelgi lihtsamaks, võimaldades teil luua kataloogide loendeid, mida saate kohandada, failidena salvestada või printida.

Kataloogide loendi ja printimise tasuta versioon teeb tõenäoliselt kõik vajaliku, eriti kui otsite lihtsalt failide põhiloendite printimist ühe kataloogi. Kui vajate veelgi rohkem energiat, lisab Pro versioon (22 dollarit) võimaluse lisada tohutul hulgal metaandmeid ja Windowsi failiomadusi, määrata alamkataloogide rekursioonisügavus, pakkuda täiendavaid sortimisvõimalusi ja palju muud.

SEOTUD:Mis on kaasaskantav rakendus ja miks see oluline on?

Kataloogide loend ja printimine on saadaval nii installitava kui ka kaasaskantava rakendusena, nii et valige endale sobivam.

Rakenduse kasutamine on mõistlikult lihtne. Valige vahekaardil „Kataloog” kataloog, mille sisu soovite loetleda. Saate valida hierarhilise kaustavaate või lemmikkataloogide loendi vahel.

Vahekaardil „Veerud“ valige veerud, mida soovite vasakpoolses loendis kuvada, ja klõpsake nende veergude lisamiseks nuppu „Lisa“ (paremnool). Veergude asukohtade reguleerimiseks kasutage vasakul olevaid üles ja alla nooli. Ja klõpsake igal ajal nuppu „Loo / värskenda faililoendit”, et näha, kuidas teie loend vormib.

Valige vahekaartidelt „Kuva” ja „Filter” soovitud täpsemad valikud (nende kohta leiate üksikasju rakenduse abifailidest) ja seejärel valige vahekaardil „Väljund” oma nimekirja. Saate selle printida, kopeerida lõikelauale või salvestada paljudes populaarsetes vormingutes.

Teine kataloogide loendi ja printimise eriti mugav funktsioon on see, et saate kaustade kontekstimenüüsse lisada valiku, mis võimaldab teil selle kausta rakenduses kiiresti avada. Selleks peate kõigepealt administraatorina käivitama kataloogide loendi ja printimise. Paremklõpsake faili .exe ja valige suvand „Käivita administraatorina”.

Pärast rakenduse laadimist avage menüü „Seadistamine” ja valige suvand „Lisa kataloogi kontekstimenüüsse”.

Kiire loendi loomiseks klõpsake lihtsalt paremklõpsake kaustal ja valige kontekstimenüüst käsk „Ava kataloogiloendis + printimine”.

Selle kataloogi loendi kiireks loomiseks võite ka Windows Exploreris kataloogi lohistada programmi aknasse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found