Miks ruuteri taaskäivitamine parandab nii palju probleeme (ja miks peate 10 sekundit ootama)

Internet on maas, kuid teate, mida teha: ühendage ruuter või modem vooluvõrgust lahti, oodake kümme sekundit ja ühendage see uuesti. See on siinkohal teine ​​loomus, kuid miks see tegelikult töötab? Ja kas kümnesekundilisel numbril on võlu?

Ja veelgi suurem küsimus: kas saab kuidagi peatus seda tehes?

Ruuterid võivad tunda end salapärasena, kuid mitte. Ja kui teate, mis valesti läheb, saate probleemi tavaliselt lahendada.

Teie ruuter on arvuti

Te ei pruugi sellest nii mõelda, kuid teie ruuter on arvuti. Selle plastkarbi sees on protsessor, mälu ja kohalik salvestusruum, mis kõik töötavad opsüsteemiga. Ja nagu arvuti, võivad asjad aeg-ajalt valesti minna. Võib-olla põhjustab viga mälulekke, võib-olla protsessor ülekuumeneda või võib-olla on kogu süsteemi tuuma paanikat täis paanikasse sattunud.

Mis on seda tüüpi arvutiprobleemide jaoks kõige lihtsam lahendus? Selle uuesti sisse ja välja lülitamine.

SEOTUD:Miks lahendab arvuti taaskäivitamine nii palju probleeme?

Teie ruuter on sama: kõik põhjused, miks arvuti taaskäivitamine võib probleeme lahendada, kehtib. Nii nagu teie arvutis, ei lahenda te tegelikult ka seda, mis põhjustab ruuteri krahhi, vaid lubate sellel uuesti korralikult töötada.

Muidugi, see ei lahenda süstemaatilisi probleeme, kuid üldiselt lahendab need asjad lühiajaliselt.

Kas peate tõesti 10 sekundit ootama?

See vastab, miks vooluvõrgust eemaldamine aitab, kuid miks peate selle 10 või 30 sekundiks lahti ühendama? Kas olete kunagi vidina vooluvõrgust lahti ühendanud ainult selleks, et näha, et toite märgutuli mõni sekund põleb? Sellel on põhjus, mis juhtub, ja see on seotud meie vastusega siin.

Enamik elektroonikat kasutab liberaalselt kondensaatoreid, mis on põhimõtteliselt pisikesed patareid. Olete neid varem näinud, kui olete kunagi arvuti või vidina lahti võtnud.

Nad ei hoia palju energiat, kuid neil võib mõnikord olla piisavalt palju, et hoida mälukiip mõne sekundi jooksul töös. Kümne sekundi ootamine tagab, et iga kondensaator on täielikult tühjenenud ja seega tühjendatakse iga mälumaht. See tagab, et kõik ruuteri seaded lähtestatakse tegelikult, sealhulgas kõik, mis võib olla krahhi kõigepealt põhjustanud.

Nagu oleme kindlaks teinud, võib teie ruuteri lähtestamine olla mitu põhjust. Kõik need probleemid ei nõua 10-sekundilist tühjendamist, mistõttu mõned probleemid saab lahendada ilma ootamata. Uue probleemi tõrkeotsingu tegemisel võib 10-sekundine ootamine olla erinevus töötamise ja mittetöötamise vahel.

Mis põhjustab ruuterite krahhi?

Nagu iga riistvara puhul, on ka teie marsruutil kõikvõimalikke põhjuseid, mis võivad kokku kukkuda ja vajavad taaskäivitamist. Siin on mõned võimalikud põhjused:

  • Veski jookseb kokku. Arvutina võib teie ruuter kokku kukkuda, kuna püsivara vead söövad liiga palju mälu või põhjustavad tuuma paanikat.
  • IP-aadressi konfliktid. Teie ruuter haldab nii privaatset kui ka avalikku IP-aadressi ja mõnikord ajab see segadusse. Kui kahel teie võrgus oleval seadmel on sama IP-aadress või kui ruuteril pole ajakohast avalikku IP-aadressi, võib teie ühendus katkeda. Ruuteri taaskäivitamine lähtestab need IP-määrangud, nii et asjad saaksid uuesti tööle hakata.
  • Ülekuumenemine. Nagu iga arvuti, võib ka teie ruuter üle kuumeneda, eriti kui hoiate seda kinnises ruumis, et seda nähtavuse eest varjata, põhjustades selle krahhi.

Võimalikke põhjuseid on veel, kuid need on kõige tavalisemad. Ja nende jaoks on paar suhteliselt lihtsat lahendust.

Üks lahendus: värskendage oma püsivara

Kui teie arvutis on püsivaid vigu, on sageli lahendus tarkvaralahendus. Sama kehtib ka teie ruuteri kohta: see vajab ka värskendusi.

SEOTUD:Kuidas tagada, et koduruuteril oleksid uusimad turbevärskendused

Oleme oma ruuteri värskendamist varem kirjeldanud, nii et me ei hakka seda siin uuesti räsima. Kuid see protsess pole nii raske kui arvate: tavaliselt peate lihtsalt avama oma veebibrauseri, sisestama ruuteri IP-aadressi ja leidma nupu Värskenda.

Kui teie ruuter jätkab krahhi dokumenteeritud põhjust, peaks püsivara värskendus selle loodetavasti parandama. Lase see maha.

Teine lahendus: kontrollige ülekuumenemist

Arvutid kukuvad ülekuumenemisel kokku ja teie ruuter on samamoodi. Kui vooluvõrgust eemaldamise ajal tundub kuum, kaaluge soojuse lahendamist.

Teie ruuteril on tõenäoliselt ventilatsiooniavad; veenduge, et neid ei peidetaks, nagu ka teie arvuti jaoks. Kui teie ruuter on tolmu täis, kaaluge selle puhastamist suruõhuga.

SEOTUD:Lihtsaim viis WiFi-probleemide lahendamiseks: ruuteri liigutamine (tõsiselt)

Samuti on hea mõte veenduda, et teie ruuter on väljas, mitte väikeses kapis, mida ümbritseb muu elektroonika. Ma tean, et ruuterid on koledad, kuid nad peavad tõesti väljas olema - see aitab soojuse juhtimisel ja annab teile parema signaalivahemiku, nii et see on tõesti kasulik.

Ajutine lahendus: taaskäivitage ruuter automaatselt

Vahepeal, kui proovite probleemile veaotsingut teha, saate mõned oma taaskäivitamise probleemid lahendada marsruuteri taaskäivitamise ajakava järgi - loodetavasti peate seda harvemini käsitsi tegema.

SEOTUD:Kuidas ruuterit automaatselt taaskäivitada graafiku alusel - see on lihtne viis

Siin on teil mõned võimalused. Võite kleepida ruuteri tavalise pistikupesa taimeri külge, mis lõikab toite teie määratud ajal ja laseb toitel teie määratud ajal uuesti voolata. Nii saate ruuteri seadistada üks või kaks korda päevas taaskäivitama, et asjad liiguksid.

Kui olete natuke rohkem kartmatu geek, saate oma ruuteris käivitada skripti, mis käivitab selle aeg-ajalt, tehes sama asja.

Jällegi, see pole tõeline lahendus, kuid see on kena häkkimise lahendus, mis hoiab ära selle, et peaksite seda kogu aeg käsitsi taaskäivitama ... vähemalt seni, kuni leiate tõelise lahenduse.

Kui kõik muu ei õnnestu, hankige uus ruuter

SEOTUD:Miks peaksite oma ruuterit täiendama (isegi kui teil on vanemaid vidinaid)

Kui see ei aita, võib olla aeg kuuli hammustada ja uuele ruuterile üle minna. Nii nagu arvutil, millel pole enam probleeme, on mõnikord ka lihtsalt aeg edasi liikuda. Eemaldate riistvara, mis teie elust pidevalt puruneb, ja pääsete juurde igasugustele uutele funktsioonidele. Tõsiselt: traadita tehnoloogia on viimase paari aasta jooksul kaugele jõudnud, nii et kui kasutate midagi natuke vanemat, saate kindlasti oma raha väärt, uuemale versioonile üle minnes.

Ja te ei pea enam lahti ühendama-ootama-uuesti ühendama rituaali.

Foto krediit: Casezy idee / Shutterstock.com, Danny Iacob / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found