Kuidas Windows 10 klahvi keelata

Juhusliku kogemuse klaviatuuril Windowsi klahvi vajutamine võib olla väga tüütu. Mõnikord viskab see teid täisekraanil mängust välja, avades menüü Start või käivitades tahtmatult otsetee. Õnneks on viis Windows 10 arvutis võtme keelamiseks. Nii toimige järgmiselt.

Lihtsaim viis Windowsi võtme keelamiseks on kasutada Microsofti tasuta utiliiti PowerToys. PowerToysi abil saate mis tahes klahvi ümber määrata, et see toimiks mis tahes muu funktsioonina. Sel juhul muudame Windowsi võtme määramata, mis tähendab, et selle vajutamisel ei juhtu midagi.

Windowsi võtme keelamiseks laadige alla Microsoft PowerToys, kui te pole seda veel installinud. Käivitage PowerToys ja klõpsake külgribal nuppu „Klaviatuurihaldur” ning seejärel klõpsake nuppu „Uuesti klahv”.

Klõpsake aknas „Redigeeri klaviatuuri“ kaardistamise definitsiooni lisamiseks nuppu „+” plussmärk.

Klahvide kaardistamise muutmiseks valige vasakpoolsest veerust muudetav võti ja määrake seejärel paremas veerus, mida soovite teha.

Valige vasakul asuva pealkirja „Key:” all olevast rippmenüüst käsk „Win”. Klõpsake parempoolses jaotises „Mapped To” rippmenüül ja valige „Undefined”.

Klõpsake nuppu „OK” ja Windows hoiatab teid, et te ei saa Windowsi võtit kasutada, kuna see on määramata. Klõpsake nuppu „Jätka ikkagi”.

Pärast seda tuleks Windowsi võti keelata. Teie seaded on salvestatud ja võite vabalt sulgeda PowerToysi ja kasutada arvutit nagu tavaliselt.

Erinevalt muudest võtmete ümberpaigutamise viisidest, nagu SharpKeys ja Windowsi register, ei pea te muudatuste jõustumiseks välja logima ega taaskäivitama. Windowsi võti keelatakse kohe.

Kuidas taastada Windowsi võti

Kui muudate meelt ja soovite Windowsi klahvi uuesti lubada, käivitage PowerToys ja navigeerige jaotisse Klaviatuurihaldur> Võtme uuesti muutmine.

Leidke kaardistamine „Võida -> Määratlemata” ja klõpsake selle kustutamiseks lähedal asuva prügikastiikooni. Seejärel klõpsake akna sulgemiseks nuppu OK. Pärast seda töötab teie Windowsi võti normaalselt.

SEOTUD:Kuidas muuta kerimisluku võti Windows 10 arvutis kasulikuks