Rakenduste desinstallimine Macis: kõik, mida peate teadma

Rakenduse desinstallimine Macis on nii lihtne, et ei pruugi isegi aru saada, kuidas seda teha: lohistage lihtsalt rakenduse ikoon kaustast Rakendused prügikasti. Aga kuidas on rakendustega, millel pole otseteid, sisseehitatud süsteemirakendusi ja muid nurgakohvreid?

See hõlmab enamikku olukordi, kuid mitte kõiki. See meetod jätab näiteks mõne rämpsu maha, kuid enamasti on okei see sinna jätta. Mõnes teises rakenduses võivad ka desinstallimisprotsessid olla erinevad. Nii et vaatame kõiki erinevaid asju, mida peate teadma rakenduste desinstallimisel.

Enamiku Maci rakenduste desinstallimine

SEOTUD:Rakenduste installimine Mac-i: kõik, mida peate teadma

Enamik Maci rakendusi on iseseisvad üksused, mis ei häiri teie ülejäänud süsteemi. Rakenduse desinstallimine on sama lihtne kui avamine Finderi aknas, klõpsamine külgribal nupul „Rakendused”, juhtklahvi klõpsamine või paremklõps rakenduse ikoonil ja valimine „Teisalda prügikasti”.

Samuti saate lohistada rakenduse ikooni doki prügikastiikoonile. Või avage liides Launchpad ja lohistage rakenduse ikoon sealt prügikasti.

Enamik rakendusi suunatakse otse teie prügikasti ja seejärel saate Control-klõpsata või paremklõpsata doki prügikastiikoonil ja valida „Tühjenda prügikast“, et vabaneda sellest rakendusest ja kõigist teistest failidest, mille olete kustutanud.

Mõni rakendus küsib siiski parooli, kui proovite neid prügikasti teisaldada. Need rakendused installiti Maci paketi installiprogrammi abil. Nende desinstallimine eemaldab kõik tehtud süsteemsed muudatused.

Pange tähele, et seda tehes ei saa sisseehitatud rakendusi eemaldada. Näiteks proovige malerakendus teisaldada prügikasti ja näete teadet: „Malet ei saa muuta ega kustutada, kuna seda nõuab OS X.”

Kuidas eemaldada vasakult faile

Ülaltoodud meetod ei kustuta tegelikult rakenduse eelistusi. Kustutage rakendus ja see jätab eelistuste failid teie teegi kaustadesse. Enamasti kulutavad need failid väga vähe ruumi ega tekita probleeme. Eelistused on endiselt saadaval ka teie Macis - see on mugav, kui desinstallite rakenduse ainult selle asendamiseks sama rakenduse uuema versiooniga või installite rakenduse hiljem uuesti alla. See säilitab kõik teie eelistused alates selle installimisest.

SEOTUD:Kuidas taastada ükskõik milline Maci rakendus vaikeseadetele

Kui peate need failid tingimata eemaldama (näiteks kui soovite rakenduse vaikeseadetele lähtestada), saate rakenduse ja kõigi selle lisafailide täielikuks desinstallimiseks kasutada käepärast rakendust nimega AppCleaner. Käivitage lihtsalt AppCleaner, otsige rakendus selle peaaknast ja klõpsake sellel, seejärel klõpsake ilmuvas hüpikaknas nuppu „Eemalda“.

Kuidas desinstallida rakendusi, mida teie rakenduste kaustas ei kuvata

Aga kuidas on rakendustega, mida siin ei kuvata? Näiteks installige Flash-pistikprogramm Mac OS X-i jaoks või Java käitamise ja brauseri pistikprogramm Mac-i jaoks ning kumbagi ei kuvata teie kaustas Applications.

Windowsis pole see probleem - juhtpaneelil kuvatakse kõigi teie installitud programmide loend, ka ilma otseteedeta. Macis pole ühtegi liidest, mis loetleks kogu teie installitud tarkvara, nii et seda on keeruline isegi märgata, kui teil on see kraam installitud.

Mõni rakendus tuleb muul viisil eemaldada ja üldjuhul leiate juhised lihtsalt veebiotsingu abil „desinstalli [programmi nimi] mac”. Näiteks pakub Adobe eraldi desinstallimisrakendust, mille peate Flashi desinstallimiseks Macis alla laadima ja käivitama.

SEOTUD:Java desinstallimine Mac OS X-is

Oracle on veelgi hullem ja ei paku lihtsat rakendust, mis teie Java Java Mac OS X-ist desinstallib. Selle asemel soovitab Oracle teil Java installimiseks pärast selle installimist käivitada mitu terminalikäsku. Java käitamise ja arenduskomplekti desinstallimine on järgmine.

Tulge nüüd, Oracle - pakkuge vähemalt allalaaditavat desinstalliprogrammi nagu Adobe.

Muud tarkvararakendused võivad pakkuda oma allalaaditavaid desinstallijaid või desinstallimisjuhiseid, nii et kui te pole kindel, kuidas midagi desinstallida, leiate veebiotsingu ja leiate juhised.

Reklaamvara ja muu Crapware desinstallimine

SEOTUD:Kuidas pahavara ja reklaamvara Macist eemaldada

Mac-arvutid langevad nüüd sama krampvara epideemia ohvriks, millega Windowsi arvutid peavad toime tulema. Samad tasuta rakenduste allalaadimise veebisaidid, mis teenivad seda rämpsu kuni Windowsi kasutajateni, teenivad Maci kasutajatele sarnast rämpsposti.

Windowsi arvutis pakub enamik "mainekat" reklaamvara desinstalliprogrammi, mis asub loendis Programmid ja funktsioonid, mis võimaldab kasutajatel selle õiguslikel põhjustel hõlpsasti desinstallida. Macis pole reklaamvara programmidel sarnast kohta, kuhu ennast loetleda. Nad võivad soovida, et laadiksite nende eemaldamiseks alla desinstalliprogrammi ja käivitaksite selle, kui saate isegi teada, millised olete installinud.

Soovitame Macile täiesti tasuta Malwarebytes, kui peate oma Maci puhastama karkvarast ja isegi Maci pahavarast. See otsib teie Macis rämpsrakendusi ja eemaldab need teie eest.

Sisseehitatud süsteemirakenduste eemaldamine

Macidel pole ka võimalust opsüsteemi funktsioone desinstallida ega installida, seega pole Apple'i paljude teie Maciga kaasas olevate rakenduste eemaldamine kuidagi lihtne.

OS X 10.10 Yosemite ja varasemates versioonides oli võimalik avada terminaliaken ja anda käske nende süsteemirakenduste kustutamiseks, mis asuvad kaustas / Applications. Näiteks järgmise käsu käivitamine terminaliaknas kustutaks sisseehitatud Malirakenduse. Olge järgmise käsu kirjutamisel väga ettevaatlik:

sudo rm -rf /Applications/Chess.app

Alates Mac OS X 10.11 El Capitanist kaitseb süsteemi terviklikkuse kaitse neid rakendusi ja muid süsteemifaile muutmise eest. See takistab teil neid kustutamast ja tagab ka, et pahavara ei saa neid rakendusi muuta ega nakatada.

SEOTUD:Kuidas blokeerida Maci süsteemi terviklikkuse kaitse (ja miks te ei peaks seda tegema)

Kui te tõesti tahtsite mõne neist sisseehitatud rakendustest oma Macist eemaldada, peate kõigepealt süsteemi terviklikkuse kaitse keelama. Me ei soovita seda. Pärast SIP-i saate uuesti lubada ja teie Mac ei pahanda, et olete Chess.app ja muud sisseehitatud süsteemirakendused kustutanud.

Tõesti, soovitame seda mitte teha. Mac OS X võib need rakendused tulevikus igal juhul süsteemi värskendamisel automaatselt uuesti installida. Need ei võta palju ruumi ja Apple ei paku võimalust neid tagasi saada, kaugemale kui Mac OS-i uuesti installida.

Pildikrediit: Daniel Dudek-Corrigan Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found