Kutsikad selgitasid: mis on potentsiaalselt soovimatu programm?

Võimalikud soovimatud programmid, mille soovite eemaldada, ilmutavad hoiatusi pahavara vastased programmid, näiteks Malwarebytes. Inimesed kutsuvad kutsikaid paljudele teistele nimedele, sealhulgas reklaamireklaamile ja crapware-le. Peaaegu kindlasti ei taha te neid programme oma arvutisse, kuid juriidilistel põhjustel kategoriseeritakse need erinevalt.

Pahavara on pahatahtliku tarkvara tüüp, mis nakatab teie arvutit ilma teie loata. „Potentsiaalselt soovimatud programmid” saabuvad sageli koos muu tarkvaraga ja neil on sageli EULA, millel tõenäoliselt klõpsasite. PUPi arendajad võivad väita, et nende programmid pole pahavara.

Mis on potentsiaalselt soovimatu programm ehk PUP?

SEOTUD:Kaitske oma Windowsi arvutit rämpsvara eest: 5 kaitseliini

Kiire vastus on see, et „potentsiaalselt soovimatu programm” pole parim nimi. Selle asemel tuleks neid programme nimetada "peaaegu kindlasti soovimatuteks programmideks". Tegelikult, kui keegi soovib mõnda neist potentsiaalselt soovimatutest programmidest installida, on tõenäoline, et inimene ei saa täielikult aru, mida see programm tema arvutis teeb.

Need on programmid, mis tegelikult ei tee teile midagi head. Näiteks brauseri tööriistaribad, mis segavad teie brauserit, jälgivad teie veebibrauserit ja näitavad teile täiendavaid reklaame, on potentsiaalselt soovimatud programmid. Bitcoini kaevandamise programm, nagu üks uTorrent, mis kunagi oli, on potentsiaalselt soovimatu programm.

Pange tähele, et need programmid ei tee teie arvutis absoluutselt midagi head - need aeglustavad seda, jälgivad teid, segavad süsteemi ja näitavad teile täiendavaid reklaame.

Peamine erinevus seisneb selles, kuidas potentsiaalselt soovimatu programm saabub. „Pahavara” on pahatahtlik tarkvara, mis saabub ilma teie otsese loata. „Potentsiaalselt soovimatud programmid” on programmid, mis saabuvad koos EULA-ga, mis meelitab teid neid installima.

Miks neid nimetatakse kutsikateks ja mitte pahavaraks

SEOTUD:Jah, Iga Vabavara allalaadimissait teenib Crapware'i (siin on tõestus)

Crapware'is on palju raha. Kõik suured tasuta Windowsi tarkvara allalaadimissaidid pakendavad crapware - isegi SourceForge teeb seda! Ja nüüd on muutunud tavapäraseks ka see, et Maci vabavara allalaadimissaidid komplekteerivad potentsiaalselt soovimatuid programme. Kui laadite selle sisu alla ja installite, ei olnud teie arvuti teie tahte vastaselt nakatunud - nõustusite mõne peene kirjaga ja andsite ettevõttele loa seda sisu teie arvutis käitada.

See kõik on muidugi täiesti seaduslik. Sellise rakenduse blokeerimine ja pahavaraks sildistamine avaks ettevõtte kohtuasjadele - vähemalt tundub, et see on valdkonna valduses. Viirusetõrjeettevõtted, nagu Avira, on isegi kohtusse kaevatud lihtsalt selliste tarkvaraprogrammide sildistamise eest "potentsiaalselt soovimatuteks programmideks". Avira võitis just selle kohtuasja, kuid nad võisid kaotada, kui nad olid kaugemale jõudnud ja sildistanud selle programmi kindla pahavarana.

Liigitades need programmid lihtsalt "potentsiaalselt soovimatuteks programmideks", üritavad antivara tarkvara loojad kaitsta end õiguslike toimingute eest, tuvastades samal ajal tarkvara, mida enamik inimesi oma arvutis ei soovi.

Kas pahavara- või viirusetõrjerakendus valib PUPide märgistamise ja tuvastamise, on selle konkreetse mootori otsustada. Mõni turvatarkvara tootja tegeleb rohkem pahavaraga, teised - näiteks Malwarebytes - tegelevad tõsisemalt PUPide tuvastamise ja eemaldamisega.

Mida kutsikad täpselt teevad?

Niisiis, mida on vaja selleks, et programmi saaks pidada PUPiks? Noh, Malwarebytes pakub loetelu käitumistest, mille tõttu Malwarebytes märgistab tarkvaraprogrammi PUP-iga. Reklaam, mis takistab sisu või häirib veebi sirvimist, hüpikaknaid, hüpikaknaid, otsingumootorite kaaperdamist, kodulehe kaaperdamist, tööriistaribasid, millel pole kasutaja jaoks väärtust, konkurentide veebisaitide ümbersuunamine, otsingutulemite muutmine, veebilehtedel reklaamide asendamine - need on kõik toimingud, mis põhjustavad programmi märgistamise PUP-iga.

Kuigi see kõik võib olla vaieldamatult seaduslik, on see kõik selline vastik kraam, mida enamik inimesi lihtsalt oma arvutisse ei taha.

Kas peaksite selle kutsika eemaldama?

Peaaegu kindlasti ei taha te seda potentsiaalselt soovimatut programmi installida - eemaldage see. Kui olete uudishimulik, viige selle kohta lisateabe saamiseks veebiotsing tuvastatud kutsika nimele.

Nii kasutavad viirusetõrjeprogrammid tavaliselt fraasi "potentsiaalselt soovimatu programm". Kuid mõned õelvara vastased tööriistad sisaldavad mõnikord PUP-kategoorias teatud süsteemide ja turvalisusega seotud tööriistu, et aidata nende ettevõtte kliente.

Näiteks võib utiliidi, mis leiab ja kuvab teie praeguses arvutis installitud tarkvara tootenumbrid, liigitada kategooriasse „PUP“, nii et suured ettevõtted võivad takistada oma töötajatel seda tüüpi tarkvara oma tööjaamades käitada. Ka kaugtöölaua juurdepääsuks mõeldud VNC-programmi võib pidada potentsiaalselt soovimatuks programmiks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found