Kuidas leida ruuteri IP-aadress mis tahes arvutist, nutitelefonist või tahvelarvutist

Kui teil on kunagi olnud vaja mingeid konfiguratsioonimuudatusi teha juurdepääs ruuteri seadistuslehele, siis peate oma ruuteri IP-aadressile juurdepääsu saama. Kui olete unustanud, mis see IP-aadress on, saate selle leida peaaegu igalt platvormilt.

Võrgumaailmas on vaikelüüs IP-aadress, millele liiklus saadetakse, kui see on seotud sihtkohaga väljaspool praegust võrku. Enamikus kodu- ja väikeettevõtete võrkudes - kus teil on üks ruuter ja mitu ühendatud seadet - on vaikelüüsiks ruuteri privaatne IP-aadress. Kõik teie võrgus olevad seadmed saadavad vaikimisi liikluse sellele IP-aadressile. Windowsi seadmed nimetavad seda liidese vaikelüüsiks. Mac, iPhone ja iPad nimetavad seda oma liideses lihtsalt ruuteriks. Ja muudes seadmetes võite lihtsalt näha väravat või midagi muud sarnast. Teie ruuteri IP-aadress on oluline, kuna see on aadress, mille peate oma brauserisse sisestama, et leida ruuteri veebipõhine seadistusleht, kus saate selle seadeid konfigureerida.

SEOTUD:Kuidas leida oma era- ja avalikke IP-aadresse

Leidke Windowsis oma ruuteri IP-aadress

SEOTUD:10 kasulikku Windowsi käsku, mida peaksite teadma

Teie ruuteri IP-aadress on Windowsi võrguühenduse teabe vaikevärav. Kui eelistate käsuviiba kasutamist, leiate käsu ipconfig abil mis tahes ühenduse vaikelüüsi kiiresti.

Soovi korral leiate graafilise liidese kaudu ka vaikelüüsi aadressi. Esiteks avage juhtpaneel. Klõpsake lihtsalt nuppu Start, tippige juhtpaneel ja vajutage sisestusklahvi Enter.

Klõpsake kategoorias „Võrk ja Internet” linki „Kuva võrgu olek ja ülesanded”.

Klõpsake akna „Võrgu- ja ühiskasutuskeskus” paremas ülanurgas oma võrguühenduse nimel.

Klõpsake aknas „Etherneti olek” nuppu „Üksikasjad”.

Aknas „Võrguühenduse üksikasjad” leiate ruuteri IP-aadressi loendis „IPv4 vaikelüüs”.

Leidke oma ruuteri IP-aadress Mac OS X-ist

Kui kasutate Maci, on ruuteri IP-aadressi leidmine üsna lihtne. Klõpsake ekraani ülaosas asuva riba menüüd „Apple“ ja valige „System Preferences“. Klõpsake aknas "System Preferences" ikooni "Network".

Valige oma võrguühendus - näiteks WiFi või traadiga ühendus - ja klõpsake siis ekraani allosas nuppu „Täpsem”.

Valige aknas „Võrk“ vahekaart „TCP / IP“. Näete oma ruuteri IP-aadressi lihtsalt kui ruuterit.

Leidke oma ruuteri IP-aadress iPhone'ist ja iPadist

IPhone'is või iPadis minge lihtsalt jaotisse Seaded> Wi-Fi ja puudutage seejärel oma WiFi-võrgu nime. Näete ruuteri IP-aadressi kui ruuterit.

Leidke Androidis oma ruuteri IP-aadress

Kummalisel kombel ei paku Android võimalust võrguühenduse teabe kastist välja vaatamiseks.

SEOTUD:Kuidas leida mis tahes operatsioonisüsteemist ruuteri jaoks parim WiFi-kanal

Paljud kolmandate osapoolte Androidi rakendused näitavad seda teavet, sealhulgas Wi-Fi Analyzer, mis pakub ka suurepärast võimalust valida ruuteri WiFi-võrgu jaoks ideaalne WiFi-kanal. Kui teil on mõni muu võrguteabe rakendus, otsige lihtsalt „Gateway“ IP-aadress.

Kui kasutate WiFi analüsaatorit, puudutage menüüd „Vaade” ja valige seejärel „AP loend”. Selle ekraani ülaosas näete päist „Ühendatud: [Võrgu nimi]”. Puudutage seda ja kuvatakse aken, mis sisaldab teie võrgu kohta lisateavet. Ruuteri aadressi loend on „Värav”.

Chrome OS-is leidke oma ruuteri IP-aadress

Kui kasutate Chromebooki, klõpsake tegumiriba paremas servas oleval teavitusalal, klõpsake hüpikaknas avanevas loendis valikut „Ühendatud võrguga [Võrgu nimi] ja seejärel klõpsake ühendatud traadita võrgu nimel kuni.

Kui kuvatakse võrguteave, klõpsake vahekaarti „Võrk” ja näete ruuteri aadressi loendis „Värav”.

Leidke oma ruuteri IP-aadress Linuxis

Enamiku Linuxi töölaudade teavitusalas on võrguikoon. Tavaliselt võite klõpsata sellel võrguikoonil ja seejärel valida „Connection Information” - või midagi muud sarnast. Otsige IP-aadressi, mis kuvatakse valiku „Vaikimisi marsruut” või „Värav” kõrval.

Ja nüüd, kui teate üldiselt, mida ja kust otsida, peaksite saama ka ruuteri IP-aadressi ilma liigsete probleemideta leida seadmetest, mida me ka pole käsitlenud. Kõik seadmed, mis võimaldavad teil võrguga ühenduse luua ja võrguühenduse kohta teavet vaadata, peaksid selle kuvama. Otsige võrguühenduse seadetest lihtsalt midagi, mis sisaldab lüüsi, ruuterit või marsruudi vaikeaadressi.

Pildikrediit: Matt J Newman Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found