Mis on videomängude RNG ja miks inimesed seda kritiseerivad?

Mängijatele meeldib mängudes kritiseerida “RNG”. Näiteks pildistage täringumängu, kus nii teie kui ka teie vastane veeretate täringut ja võidab kõrgeim visk. See on "puhas RNG".

Juhuslike arvude generaator

Juhuslike arvude generaator (RNG) on juhuslike arvude tootmise algoritm. Videomängudes kasutatakse neid juhuslikke numbreid juhuslike sündmuste määramiseks, näiteks teie võimalus kriitilise löögi maandumisel või haruldase eseme korjamisel.

Juhuslike arvude genereerimine ehk RNG on määrav tegur paljudes tänapäevastes mängudes. Need on põhjus, miks kohtute alati ainulaadse Pokemoniga, miks on Mario Karti esemed iga kord, kui neid kätte võtate, erinevad ja miks leiate Diablost juhuslikult ülilaheda aarde (või mitte). Mõned protseduuriliselt loodud mängud, näiteks The Binding of Issac või Minecraft, poleks isegi ilma RNG-ta võimalikud.

Iga mäng ei sõltu RNG-st. Rütmimängud nagu Dance Dance Revolution või Guitar Hero on suurepärane näide. Konkurentsivõimelised mitmikmängud, nagu Rocket League ja Mortal Kombat, on praktiliselt juhuslikud.

See ei tähenda, et kõik võistlusmängud väldiksid RNG-sid. Counter-Strike: Global Offensive kasutab RNG-d, et määrata, kuidas kuulid sihtmärke tabavad, ja DOTA 2 kasutab RNG-d, et määrata, kui sageli võimed vastaseid mõjutavad. Mängus on juhuslikkuse element, mis muudab selle ettearvamatuks.

RNG hoiab mänge värskena (kuid võib oskusi õõnestada)

Juhuslikkus hoiab asjad üksluiseks muutumast. See viib uudishimu ja riskini ning on üks parimaid vahendeid mängu värskena hoidmiseks.

Mõelge Tetrise plokkidele. Iga Tetrise plokk valitakse juhuslikult. Kui nad seda ei oleks, siis ei oleks Tetris lõbus, stressirohke ega ettearvamatu. Ei oleks riskantseid ega nutikaid käike; oleks ainultõige käik. Tetris oleks lõputu meeldejätmismäng - nagu Pi loendurite loendamine.

Isegi mõned võistlusmängud, nagu Hearthstone, tuginevad suuresti riskipõhisele mehaanikale, mis on Yahtzeega paremini võrreldav kui Mortal Kombat. Ja seal muutub RNG vaidlusaluseks teemaks. Sellises RNG-raskes mängus nagu Hearthstone võib oskus viia õnne tagaplaanile. Õnnelik algaja suudab profi võita. Mis siis juhtub, kui kleepite RNG teistesse võistlusmängudesse, näiteks CS: GO või DOTA?

Teil on lõpuks palju vihastatud mängijaid. Kui võitlusmängu juhuslikkus võib teile või mulle lõbusana tunduda, siis mõned võistlevad mängijad lülitatakse (arusaadavalt) välja ideest kaotada daamiõnn. Kujutage ette, kui inimesed võtaksid sirgjoonelise võistlusmängu, näiteks malet, ja lisaksid midagi juhuslikku lisavõimalust. Malefännide meelest lüüakse sellega täielikult male eesmärk. Kaotanud mängur võib kaotuse süüdistada vastase kasuks läinud RNG-s. F

Mõne RNG-ga saab manipuleerida

Nagu me varem mainisime, on juhuslike arvude generaatorid algoritmid. Need on põhimõtteliselt lihtsalt matemaatikaülesanded, mis sülitavad juhuslikke väärtusi. Kuid nagu te oma paljude aastate matemaatikakogemusest teate, on kaks pluss kaks alati neli. Juhuslike väärtuste saamiseks algoritm peab sisaldama muutujaid (nagu X või Y).

Kust saab videomäng oma muutujad? See peab otsima looduslikult muutuvaid kohalikke väärtusi. Mäng võib kasutada konsooli sisemist kella muutujana, ekraanil olevate objektide arvu või teie tegelase nime või isegi nupude järjestust, mida olete mängu alustamisest alates vajutanud. Juhuslike arvude genereerimiseks on arvutil palju võimalusi.

Mõnel juhul on need arvud manipuleerimiseks tegelikult piisavalt prognoositavad. See on natuke nagu kaartide lugemine, välja arvatud raskem.

RNG-ga manipuleerimine ei ole konkurentsivõimelise mängu osa, kuid see on klassikaliste RPG-de ja retro-videomängude osa (kus "RNG" algoritmid olid üsna lihtsad). Kogenud mängija saab Final Fantasy'is haruldaste esemete saamiseks loendada oma tee täiuslikusse Pokemonisse või vajutada näiliselt juhuslikke nuppe.

RNG: hea või halb?

Paljude inimeste jaoks on RNG suurepärane mängude ettearvamatu ja värskena hoidmiseks. Juhuslike arvude generaatorid on paljude tänapäevaste puzzle-mängude, kaardimängude ja RPG-de mängimise oluline osa ning neid on mõnes tegevus- ja mitmikmängus hästi kasutatud.

RNG võib olla hea. Kas iga Minecrafti maailm peaks olema sama või peaks iga Diablos leiduv ese olema iga kord identne, kui mängite? RNG pakub vaheldust ja suudab asjad värskena hoida.

Kuid paljud konkurentsivõimelised mängijad tunnevad, et RNG õõnestab oskusi. See võib olla tüütu kaebus, mida kuulda, kuid see on tüütu ainult seetõttu, et mõned võistlusmängud, näiteks Smash Bros, elavad tavaliste seltskonnamängudena topeltelu (mis nõuab, et RNG jääks lõbusaks). Espordikogukonnale tehtud mängud võivad sel põhjusel oskusepõhisele mehaanikale suurt rõhku panna.

SEOTUD:Mis on esport ja miks inimesed neid vaatavad?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found