Kuidas leida mis tahes operatsioonisüsteemist ruuteri jaoks parim WiFi-kanal

Kui elate korterikompleksis, olete ilmselt märganud mitte ainult passiiv-agressiivseid võrgu ID-sid, mida teie naabrid kasutavad - tõenäoliselt on teil olnud probleeme traadita ühenduse katkemisega või lihtsalt pole nii kiire kui teie d meeldib. See on sageli seotud teie piirkonna WiFi-kanalitega.

Kui olete paljude naabritega samal WiFi-kanalil, häiriksite nende võrke palju - seega on parem valida mõni muu kanal, kus on vähem inimesi. Kui seda teete, vähendate seda häiret ja parandate oma WiFi-signaali.

Esimene samm on siiski teada saada, milline kanal on teie piirkonnas kõige vähem koormatud. Need tööriistad aitavad teil tuvastada, millised läheduses asuvad võrgud milliseid kanaleid kasutavad.

Pange tähele, et WiFi-kanalid kattuvad lähedalasuvate kanalitega. 2,4 GHz WiFi jaoks kasutatakse kõige sagedamini kanaleid 1, 6 ja 11 ning need kolm on ainsad, mis üksteisega ei kattu.

Windows: NirSoft WifiInfoView

Varem soovitasime selle jaoks Windowsis inSSIDerit, kuid sellest on saanud tasuline tarkvara. Tõenäoliselt ei taha te maksta 20 dollarit lihtsalt selleks, et välja selgitada, milline WiFi-kanal on ideaalne, seega kasutage selle asemel tasuta tööriista.

Xirruse WiFi-inspektor on väga võimas, kuid see on selle jaoks veidi üle jõu käiv. Meile meeldis selle asemel NIrSofti WifiInfoView - selle lihtne liides teeb töö ära ja see ei vaja installimist. Käivitage tööriist, leidke kanali päis ja klõpsake sellel WiFi-kanali järgi sortimiseks. Siin näeme, et kanal 6 näeb välja natuke segamini - võiksime hoopis selle asemel kanalile 1 minna.

Mac: traadita diagnostika

Uskuge või mitte, macOS-is on see funktsioon tegelikult integreeritud. Sellele juurdepääsu saamiseks hoidke all valikuklahvi ja klõpsake ekraani ülaosas menüüribal ikooni Wi-Fi. Valige „Open Wireless Diagnostics“.

Eirake ilmuvat viisurit. Selle asemel klõpsake menüüd Aken ja valige Utiliidid.

Valige vahekaart Wi-Fi Scan ja klõpsake nuppu Scan Now. Väljad “Parimad 2,4 GHz kanalid” ja “Parimad 5 GHz kanalid” soovitavad ideaalseid WiFi-kanaleid, mida peaksite oma ruuteris kasutama.

Linux: iwlisti käsk

Selleks võite Linuxis kasutada sellist graafilist rakendust nagu Wifi Radar, kuid peate selle kõigepealt installima. Selle asemel võite lihtsalt kasutada terminali. Siinne käsk on vaikimisi installitud Ubuntu ja muudesse populaarsetesse Linuxi distributsioonidesse, seega on see kiireim meetod. Ärge kartke terminali!

Avage terminal ja käivitage järgmine käsk:

sudo iwlist wlan0 skannimine | grep \ (kanal

Lugege käsu väljundit, et näha, millised kanalid on kõige ülekoormatud, ja tehke oma otsus. Alloleval ekraanipildil näib 1. kanal olevat kõige vähem koormatud.

Android: Wifi analüsaator

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Kui soovite WiFi-kanaleid otsida oma telefonist, mitte arvutist, on kõige hõlpsamini kasutatav rakendus Androidi Wifi analüsaator. Installige lihtsalt Google Playst tasuta rakendus ja käivitage see. Näete ülevaadet oma piirkonna traadita võrkudest ja kanaleid, mida nad kasutavad.

Puudutage menüüd Vaade ja valige Kanali reiting. Rakendus kuvab WiFi-kanalite loendi ja tärnihinnangu - see, millel on kõige rohkem tärne. Rakendus ütleb teile tegelikult, millised WiFi-kanalid on teie WiFi-võrgu jaoks paremad, nii et saate minna otse ruuteri veebiliidesesse ja valida ideaalse.

iOS: lennujaama utiliit

Uuenda: Meid on teavitatud, et saate seda teha Apple'i enda rakendusega AirPort Utility. Lubage ja kasutage rakenduses funktsiooni „WiFi-skanner”.

SEOTUD:Jailbreaking Explained: Mida peate teadma iPhone'i ja iPadide jaile murdmise kohta

See pole iPhone'is ja iPadis võimalik. Apple piirab rakendustel juurdepääsu nendele WiFi-andmetele otse riistvaralt, nii et te ei saa Apple'i App Store'ist sellist rakendust nagu Androidi Wifi Analyzer.

Jailbreak'i korral saate selle funktsiooni saamiseks oma iPhone'i või iPadi installida rakenduse Cydia nagu WiFi Explorer või WiFiFoFum. Need tööriistad kolisid Cydiasse pärast Apple'i käivitamist ametlikust App Store'ist.

Tõenäoliselt ei tahaks te just selleks vangla murdmisega probleeme teha, seega kasutage selle asemel mõnda muud tööriista.

Kuidas muuta ruuteri WiFi-kanalit

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Kui olete leidnud kõige vähem ülekoormatud kanali, peaks ruuteri kasutatava kanali muutmine olema lihtne. Kõigepealt logige oma veebibrauseris ruuteri veebiliidesesse sisse. Klõpsake üle Wi-Fi seadete lehele, leidke valik „WiFi-kanal” ja valige oma uus WiFi-kanal. See valik võib olla ka mingil „Täpsemate seadete” lehel.

SEOTUD:Mis vahe on 2,4 ja 5-Ghz WiFi vahel (ja mida peaksin kasutama)?

Kui teie signaali häirib liiga palju teisi läheduses asuvaid võrke, proovige hankida ruuter, mis toetab 5 GHz (nagu „Dual Band” ruuter). 5 GHz WiFi-kanalid on üksteisest kaugemal ega häiri üksteist nii palju.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found