Mis on MKV-fail ja kuidas neid mängida?

Ükskõik, kas laadite videoid alla Internetist või hankite neid teistelt inimestelt, on suur tõenäosus, et leiate MKV-faile. Räägime sellest, mis need on ja kuidas saate neid oma arvutis kasutada.

Alandlikest algustest

Enne kui räägime, mis on MKV-failid, vaatame veidi ajalugu. MKV-failid, tuntud ka kui Matroska videofailid, pärinesid Venemaalt 2002. aastal. Juhtiv arendaja Lasse Kärkkäinen töötas selle mitmekülgse multimeediummahuti failivormingu loomiseks koos Matroska asutaja Steve Lhomme'i ja programmeerijate meeskonnaga. See sai oma nime vene keeles pesitsevatele nukkudele, matrjoška.

SEOTUD:Mis on avatud lähtekoodiga tarkvara ja miks sellel on tähtsust?

Matroska projekt töötati välja avatud standardite projektina, mis tähendab, et see on avatud lähtekoodiga ja täiesti tasuta kõigile, kes seda isiklikuks kasutamiseks soovivad. Ettevõtte veebisaidil on ka palju ressursse, sealhulgas taasesitusvalikute loend. Mida aeg edasi, seda vormingut täiustati ja 2010. aastal sai sellest WebM-i multimeediumvormingu alus.

Mis on MKV-failid?

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole MKV-failid heli- ega videotihendusformaadid. MKV-failid on tegelikult multimeediumkonteinerite vormingud. MKV konteiner võib lisada heli, video ja subtiitrid ühte faili, isegi kui need elemendid kasutavad erinevat tüüpi kodeeringuid. Näiteks võib teil olla MKV-fail, mis sisaldab H.264 videot ja midagi sellist nagu MP3 või AAC heli jaoks.

MKV konteinerfailid olid kavandatud tulevikukindlaks, mis tähendab, et failid ei vananeks. Matroska arendajad hõlmasid selle elluviimiseks mitmeid põhifunktsioone, sealhulgas näiteks:

  • Kiire otsimine
  • Peatükkide, menüü ja metaandmete tugi
  • Erinevad valitavad heli- ja videovood
  • Võrgu voogesituse ühilduvus
  • Subtiitrite (kõvakodeeritud ja kodeeritud) tugi
  • Vigade taastamine, mis võimaldab rikutud faile taasesitada

MKV konteiner ise toetab ka peaaegu kõiki heli- ja videovorminguid, muutes selle vormingu väga adaptiivseks ja hõlpsasti kasutatavaks.

Kuidas ma saan MKV-faile mängida?

Kuna MKV ei ole tööstusharu standard, ei toeta seda kõik meediumipleierid - kuigi tugi on kiiresti kasvanud. MKV-failide esitamiseks on teil kaks peamist võimalust: kasutada MKV-ga ühilduvat meediumipleierit või laadida alla eelistatud meediumipleieri jaoks sobivad koodekid.

Parim võimalus: kasutage VLC Media Playerit

Meie lemmikvalik MKV-failide esitamiseks on VLC-meediumipleier - enamasti seetõttu, et sellel on sisseehitatud tugi ja see ei nõua muu installimist. Programmi allalaadimine ja installimine on lihtne, kui järgite neid juhiseid. Alustage navigeerimisega ametlikule allalaadimislehele aadressil videolan.org. Hoiduge minemast mujale, sest paljudel crapware-müüjatel on võltsitud VLC-allalaadimissaite.

SEOTUD:10 kasulikku funktsiooni, mis on peidetud VLC-sse, Šveitsi armee nuga meediamängijatele

VLC installimiseks käivitage lihtsalt allalaaditud fail. Kogu installiprotsess ei tohiks kesta kauem kui kaks või kolm minutit.

Pärast installimist saate vaadata kõiki oma MKV-faile. Pange tähele, et kuigi VLC seob ennast installimise ajal kõigi toetatud video- ja helivormingutega, sealhulgas MKV-ga, ei registreeru ta end nende failitüüpide vaikerakenduseks.

MKV-faili vaatamiseks VLC abil paremklõpsake MKV-failil, osutage suvandile „Ava koos” ja valige seejärel „VLC Media Player”.

Et muuta VLC MKV-failide vaikemängijaks, et saaksite videot vaadates failil lihtsalt topeltklõpsata, paremklõpsake mis tahes MKV-failil, osutage suvandile „Ava koos“ ja seejärel klõpsake „Vali teine ​​rakendus“.

Valige rakenduse valikuaknas „VLC media player”, lubage valik „Kasuta seda rakendust .mkv-failide avamiseks” ja klõpsake siis nuppu OK.

Pärast seda saate lihtsalt topeltklõpsata MKV-failil, et see VLC-s avaneks.

Muidugi ei meeldi VLC-mängija kõigile. Kui see teile ei sobi, pakub Matroska veebisait paar soovitust sisseehitatud toega Windowsi meediumipleierite jaoks.

Alternatiivne võimalus: laadige alla kodekid ühilduvuse jaoks (kuid tehke seda ettevaatlikult)

Kui eelistate kasutada Windows Media Playerit või mõnda muud Windowsi mängijat, mis veel MKV-faile ei toeta, saate seda teha. Toe lisamiseks peate installima mõned tugifailid, mida nimetatakse koodekiteks (tihendamise / dekompressiooni nimi on lühike). Need koodekid aitavad teie videopleieril mõista failide lahtipakkimist, mida see loomulikult ei toeta.

SEOTUD:Ettevaatust: Ärge laadige videote vaatamiseks võrgus kunagi alla koodekeid ega mängijaid

See kõlab suurepäraselt, kuid sellel on põhjus, miks loeme kodekite allalaadimise alternatiiviks sisseehitatud toega videopleieri kasutamisele. Koodekid on kuulsad krempli või halvemal juhul pahavara komplektis. Hea uudis on see, et kui olete kodekite (ja nende tulevaste värskenduste) hankimise suhtes ettevaatlik, on need täiesti mõistlikud võimalused.

SEOTUD:Levitage sõna: Ninite on ainus turvaline koht Windowsi tasuta tarkvara hankimiseks

Soovitame tungivalt minna Ninite'i - suurepärane ressurss paljude kasulike rakenduste puhaste installide saamiseks. Ninite head inimesed teevad oma ülesandeks pakkuda allalaaditavaid faile täiesti tasuta igasugustest komplekteeritud jaburustest. Ninite pakub kodekipaketti nimega Combined Community Codec Pack (CCCP) - populaarne koodekite komplekt, mis hõlmab suurt hulka failivorminguid.

Valige Ninite põhilehel valik „CCCP” - ja kõik muud teie meelepärased rakendused - ja klõpsake siis nuppu „Hangi oma Ninite”. Kui teie fail on alla laaditud, käivitage see kõigi valitud programmide installimiseks.

Kui olete koodekid installinud, peate võib-olla oma arvuti taaskäivitama, kuid üldiselt võite faile lihtsalt sellel hetkel mängima hakata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found