12 spoilerivaba Stardew Valley nõuannet ja nippi alustamiseks

Üks suurtest asjadest, mis muudab Stardew Valley nii maagiliseks mängukogemuseks, on enda jaoks kõige avastamine, kuid see ei tähenda, et alustamiseks ei oleks spoilerivabu näpunäiteid.

Tundmatule on Stardew Valley uskumatult populaarne indie-rollimäng, milles pärite oma vanaisa talu (ja kõik järgnevad seiklused, mis sellest tulenevad). Mäng toimib Harvest Moon RPG põllumajandusmängu frantsiisi vaimse järeltulijana (ja veelgi parem, parandab selle käigus paljusid Harvest Moon mängude pettumust valmistavaid aspekte). Stardew Valley pimedana mängimine on tõeliselt nauditav kogemus, kuid on olemas mõned uue mängija lõkud, millest saate kas läbi komistada või saada natuke abi sellises näpunäidete loendis.

Kolme asja saavutamiseks on hoolikalt valitud järgmised näpunäited ja nipid:

  • Esiteks, me armastame mängu ja tahame aidata uutel mängijatel seda hõlbustada, käsitledes mõningaid põhitõdesid.
  • Teiseks tahame seda teha võimalikult spoilerivabal viisil, kuna mängul on imeline lugu.
  • Ja lõpuks, vastates mõnele pakilisele küsimusele, mis uuel mängijal võib mängu kohta tekkida, hoiame uued mängijad eemal ulatuslikust (ja spoileriga täidetud) Stardew Valley vikist. Kogemuste häälega rääkides kinnitame teile, et on liiga lihtne jõuda vikisse ja otsida lihtsat vastust mängusisese kontseptsiooni kohta ning näha seda tehes olulisi spoilereid mängumehaanika, tegelaste, mängu avastamata alad ja palju muud.

Seda silmas pidades ei ole me püüdnud mitte ainult oma ettepanekute spoilerit tasuta hoida, vaid oleme teinud loo korraldamiseks nii, et artikli ülaosas oleksid kõige vähem paljastavad soovitused. Võite lõpetada lugemise igal ajal, kui teil on oht kaotada natuke eneseavastamise võlu.

Ärge kiirustage: see on rahustav üksikmängija, lubame

Või esimene näpunäide on vähem üks näpunäide ja pigem nagu metanõuanne kogu mängu mängimiseks. Kui olete harjunud mängima mitme mängijaga elemente, peate võib-olla Stardew Valley mängimiseks pika ja sügava hinge tõmbama ja end korralikult jahutama.

Stardew Valley on hästi tasakaalustatud, ühe mängijaga kogemus. Erinevalt näiteks populaarses FPS- või MMORPG-mängus lihvimisest, et saada parimad rüüstetilgad enne nende kadumist, pole Stardew Valley'is midagi, millest võiksite tõeliselt ilma jääda, sest lõite mängu või ei mänginud seda mingisuguses mängus õigel või optimeeritud viisil.

Mängu kontekstis võite olla kõige töökam põllumees, keda Stardew Valley on kunagi näinud, või võite saada oma talu töös hoidmiseks piisavalt palju, et saaksite mängu uurida.

Ükskõik, kuidas sa ka ei mängiks, oled ainus mängutempo määrav sina ja kui see tundub üle jõu käiv või hakkad selle pärast stressi tekitama, siis hinga lihtsalt sisse ja lõdvestu. Mängus pole tagasilööki, millest ei saaks taastuda.

Sõprus on maagia: olge lahke nii suurte kui ka väikeste olendite vastu

Mängus edasiliikumiseks olge lahke kõigi (ja kõigi asjade) vastu, kellega kokku puutute - välja arvatud asjad, mis tahavad teid süüa, jätkake ja lööge neile paar korda näkku. Sõprus ja headus on Stardew Valley universumi põhialused ja kui olete lahke nii suurte kui ka väikeste olendite vastu, saate ka preemia.

Räägi oma naabritega. Tooge neile oma talust maiuseid. Tehke märkmeid selle kohta, mis neile meeldib (ja mis neile ei meeldi). Inimestega sõbrustades avanevad nad teile, jagades oma elu (ja sageli näpunäiteid ja head-paremat). Isegi loomad reageerivad teie lahkusele. Lehm, kelle peatate iga päev hellitama, annab parema piima; kana, millel olete märganud, annab suuremaid ja kvaliteetsemaid mune.

See on meie näpunäidete juhendi lühim osa (kuna püüame tungivalt spoilereid vältida), kuid see on ka kõige olulisem. Me arvame, et mäng on teile palju nauditavam, kui töötate sõbralikumana ka kõige jämedama ja ekstsentrilisema linnarahvaga.

Täpselt sõites: Lülitage tabamiskohad kohe sisse

Üks asi, mille uued mängijad peaaegu alati ära viskavad, on mängu "tabamuskoha" mehaanika. Mäng on 2D ja kõik (põllukultuuride istutamine, objektide paigutamine jne) toimub kastide nähtamatul koordinaattasandil. Kuna teie ekraanil avatari suund, kasutatav tööriist ja ruudustik omavahel suhtlevad, võib teie tööriistade kasutamise mõju mõnikord tunduda pisut ebamugav. Mõnikord saate tööriista ettepoole pöörates kiigutada ja lasta sel vastu või teie taga olevat eset tabada.

Mõne tööriista ulatus on 1-3 ruutu, mida saate strateegiliselt enda kasuks kasutada. Peate vähem liikuma ja kulutate vähem energiat, nii et tasub oma tööriista „tabamuste” sihtimisel tõesti hästi hakkama saada. Lisaks maksab nende toimingute tegemine teile natuke energiat. Õige ruudu tabamine tähendab, et seda energiat ei raisata.

Selleks, et saaksite oma tööriista õigesse kohta panna, kuhu soovite, vajutage mängumenüü avamiseks ESC-klahvi ja seejärel valige vahekaart väikese kontrolleri ikooniga, nagu allpool näha. Märkige valik „Kuva tööriista tabamiskoht alati”.

See asetab punase kasti otse ruudule, millega antud tööriist suhtleb (nagu on näidatud jaotise ülaosas oleval pildil).

Löökide asukoha ajutiseks sisselülitamiseks on olemas ka klaviatuuri otsetee. Hoidke SHIFT-klahvi, kui kasutate tööriista tabamiskasti kuvamiseks, isegi kui valik on välja lülitatud. See on väike näpunäide, mida peaksite meeles pidama, sest tööriistade paigutus on teile pettumus.

Toit on elu: söö! Nüüd söö veel!

Ainult pettumuse pärast valesti valitud motikastreikide ees on uus mängija hämming selle üle, kui väsinud on nende iseloom. Erinevalt paljudest RPG-dest, kus saate oma tööriistu ja relvi kõigutada, ilma et te kunagi väsiksite, on Stardew Valleys ammendumismõõtur. Füüsiliselt rasked tegevused, näiteks tööriistade ja relvade kiikumine, väsitavad teid. Õnneks kõndimine ja jooksmine seda ei tee.

Mängu alguses võib tunduda, et olete kogu aeg väsinud. Kurnatusega saate toime tulla kahel viisil: söömine või magamine.

Toidu söömine tõstab teie energiataset. Toortoit annab teile korralikku energiat; keedetud toit annab teile rohkem. Varases mängus on oma toidu kasumiks müümise ja energiaks söömise vahel peen tasakaal. Kui teil on päeva alguses energia otsas ja te ei soovi toitu raisata, leidke aega, et osaleda ülesannetes, mis energiat ei tarbi. Sorteeri rindkere. Planeerige oma talu. Uurige kaarti. Minge linna, et linlastega vestelda ja sõprussuhteid luua.

Või sööge kogu oma toit ja raiuge terve mets nagu hull mees. Olgu see kaugel meist, kui seisaksime teie metsamehe soovides.

Süttib hämaras: uni pole valikuline

Toit võib anda teile energiat päeva jooksul ülesannete täitmiseks, kuid Stardew Valley'is on üks asi, mida te ei saa süüa: kell. Magada tuleb igal õhtul.

Ärkate igal hommikul kell 6:00 oma talumajas. Kui te pole veel kella 2:00 ajal voodisse naasnud, minestate kurnatusest. Kõik need 18 mängusisest tundi on võrdsed 45 sekundiga reaalse ajaga, seega võrdub teie uues põllumajandusmajas segatud päev 13,5 minutiga reaalses maailmas. Sa oled üllatunud, kui palju on mängus teha ja kui kiiresti need päevad vilistavad.

Parim on magada enne keskööd, sest järgmisel päeval täidetakse teie energiabaar täielikult. Kui magate kesköö ja 2.00 vahel, on järgmisel päeval vähem energiat.

Ja kui te ei ole kell 2:00 maganud, siis minestate kõikjal, kus viibite, ja ärkate järgmisel päeval veelgi vähem energiat.

Kuid see pole veel kõik. Kui kell 2:00 streikib ja te minestate väljaspool oma taluhoonet, võivad tagajärjed ulatuda väikesest rahalisest dingist (mängusisene ekvivalent, kui hädaolukorras reageerivad töötajad teid üles leiavad ja koju tassivad) ja lõpetades suurte dingidega olete mängu ohtlikumates piirkondades (kus võite kaotada mitte ainult raha, vaid ka suvalisi esemeid).

Niikaua kui olete oma talumaja välisukses enne kella löömist kell 2:00, on teil kõik korras, kuid te ei pruugi tingimata kõiki hüvesid magada.

Täiendav unenipp: mängainult säästab igal õhtul magama minnes (olgu see siis planeeritud või tolmusel rajal möödunud). Negatiivne külg on see, et kui lahkute mängust enne magamaminekut, kaotate kogu päeva edenemise. Tagurpidi on see, et kui teete midagi tõeliselt lolli (näiteks kaevate kõik oma parimad põllukultuurid maa seest välja, selle asemel, et neid joota), siis olete üks raev, mis lõpetab absoluutse lahenduse. Lõpeta lihtsalt enne magamaminekut.

Aeg liigub edasi: aastaajad on veerandaja jooksul, nii et planeerige vastavalt

Stardew Valleys veedetud päevad pole ainsad, mis mööda lähevad. Üks asi, mis uusi mängijaid peaaegu alati meelitab, on asjaolu, et mängusisesed hooajad (mis peegeldavad meie kevadet, suve, sügist ja talve) ei ole ~ 90 päeva pikad, nagu võite ette näha. Mängusisesed hooajad on vaid 28 mängusisest päeva. Kui te esimest korda mängima hakkate, võib 28 päeva tunduda igavikuna, kui saate oma arvamuse, kuid usaldage meid, lühikese ajaga olete nagu "% * # @! On juba suvi! "

Stardew Valley'i aastaajad on olulised, sest igal aastaajal on unikaalsed kultuurid, mida saate kasvatada, ainulaadsed looduslikud taimed, mida toita, ja ainulaadsed kalad, mida püüda. Kui teil jääb puudu konkreetse saagi kasvatamisest või konkreetse kala püüdmisest antud hooajal, peate selle saamiseks ootama (enamikul juhtudel) kuni järgmise mängusisese aastani. See pole veel maailma lõpp, kuid kui vajate seda asja projekti või ülesande jaoks, mille kallal soovite tõesti töötada, on aasta ootamine karm. Pidage meeles, et kui mängite oma päeva täies mahus, on iga hooaeg umbes 19 tundi mängu.

Seda silmas pidades soovitame hoolikalt planeerida. Stardew Valley premeerib head ja läbimõeldud planeerimist. Ärge istutage põllukultuure hooaja lõpus, kui teil pole aega neid koristada. Selle asemel proovige end valmis seada (ja säästke veidi raha), et saaksite põllukultuure osta ja istutada hooaja esimesel päeval.

Samuti koristage kindlasti kõik põllukultuurid enne hooaja ümberminekut (sest koristamata põllukultuurid kuivavad aastaaegade vahetumisel).

Tööriistade täiendamine: edasijõudnutele on parem, kuid ajakohastage oma täiendused hästi

Võite Stardew Valley'is palju uurida, kuid olete südames põllumees ja talupidajal on tööriistad. Paremad tööriistad tähendavad teie talus töötamise lihtsamat aega. Juba varakult kohtate tegelast, kes saab teie tööriistu uuendada, ja peaksite seda absoluutselt ära kasutama. Tööriistade täiendused võivad teie tööriistad töötada kiiremini (vähem tabamusi puu langetamiseks), tõhusamalt (rohkem vett purgis ja vesi jõuab rohkemate saakideni) ja isegi madalama taseme tööriistad ei suuda neid tabada.

Uuendamiseks peate ressursse kokku hoidma ja peaksite ajakohastama, kui täiendate. Uuendusprotsess võtab kaks mängusisest päeva ja selle kahe päeva jooksul pole teil seda tööriista. Kui jätate oma suve keskel oma kastekannu täiendama, on kaks päeva, kus te ei saa oma saaki joota - ja janu ei kasva.

Seda silmas pidades määrake oma versiooniuuendused kalendri akna jaoks, kus tööriista puudumise mõju minimeeritakse või eemaldatakse täielikult. Kui täiendate kastekannu näiteks sügise viimasel päeval, ei võeta teilt mingit karistust, sest 1) saagi koristamise viimasel päeval ei pea saaki kastma ja 2) pole põllukultuure talvel kasta, nii et uue hooaja esimesel päeval ei vaja te oma kastekannu.

Ärge ignoreerige toru: teler on hariv

Hoolimata mängu looduslähedasest õhkkonnast ja tugevast tõukest oma uue orukodu maalähedase tehnoloogiaga eksisteerimise poole, on teie talumaja televiisor tõesti kasulik. Sõltuvalt nädalapäevast saate häälestada ilmateatele, horoskoobile või kas toiduvalmistamise kanalile või välimehe kanalile.

Need kanalid ütlevad teile vastavalt järgmise päeva ilmaprognoosi (vihmased päevad on uurimiseks suurepärased, sest saaki ei pea kastma), paljastavad teie horoskoobi (mängus on muutuja "õnn" ja kui õnnelik või õnnetu teie horoskoop mängib rolli õnnepõhistes ettevõtmistes, nagu haruldaste esemete leidmine), õpetage teile retsepti (keedetud toidud on mängus väga võimsad ja soovite õppida kõiki retsepte, mida saate) või annate teile mängu kohta näpunäite ( outdoormani kanal on täis nõuandeid mängumehaanika, linna, põlluharimise jms kohta).

Vähemalt peaksite vähemalt iga päev telerist kokandusülekandeid kontrollima, sest mängus on palju retsepte, mida saate õppida ainult seda tehes.

Vihm, vihm, tulge uuesti: tormid on teie uus parim sõber

Kui rääkida ilmateadetest ja vihmast, siis vihm on teie parim sõber. Ei, tõepoolest, mängu alguses ei meeldi teile eriti midagi muud kui telerit kontrollida ja teada saada, et prognoositakse torme.

Varases mängus peate ressursside ja raha saamiseks talumajapidamist, kuid algtaseme kastmiskorraga põlluharimine võib olla tõesti aeganõudev ja kurnav. Kui istutate üle, võite kiiresti tunda, kui palju teil põllumaad on. Vihmased päevad on armas, armas, vabastamine teie põllumajanduskohustustest. Kas nägite lahedat koobast, mida soovite uurida? Kas soovite külarahvast paremini tundma õppida? Kas peate oma varude ülesehitamiseks puidu hakkimist sisse pressima? Vihmane päev on ideaalne päev kõike tehaaga talu, nii et kui ärkate kõuemüra peale, pakkige seljakott ja valmistuge uudistamiseks - päev kuulub teile.

Kasutage kasti: linnapea on püha

Esimest korda Stardew Valley'sse jõudes peatub väga sõbralik linnapea ennast tutvustamas. Muuhulgas ütleb ta teile, et võite müüa mis tahes müüdava eseme otse oma talumaja puidust prügikasti ja kärutab selle teie jaoks erinevatele turgudele.

Paljud uued mängijad väldivad kasti, sest peab olema saak, eks? Kindlasti, kui linnapea tegutseb vahepealsena ja toimetab teie saaki turule või kalu kai, siis ta lõikab?

Pange oma kahtlused kõrvale, kallis lugeja! Stardew Valley on täisväärtuslik ja linnapea teie kaitsepühak. Vaatamata ebatõenäolisele ökonoomikale veab kõva väike kutt kogu saagi, mille olete kastikasti pannud, ja müüb selle teile igal õhtul maha. Hommikul ärgates saate jaotuse müügist ja 100% tulust.

Ainus kord, kui te kasti kasutada ei soovi, on see, kui vajate kohe raha. Linnapea ei kogu kaupu ega müü neid enne keskööd ja raha saate alles järgmisel hommikul. Kui teil on tohutu hunnik põllukultuure, mida peate oluliste ostude rahastamiseks kohe müüma, jätke karp vahele ja viige need vastavasse poodi müüma.

Ehituse teemal: Kõigepealt on silohoidlad paigas ja kõik on liikuv

Linna puusepp saab teile ehitada täiendavaid taluhooneid. Esialgu on enamik neist hoonetest (ja nende järgnevatest ümberehitustest) liiga kallid, kuid on hoone, mida tasub osta kohe, kui saate selle tagasihoidlikku hinda endale lubada: silo. Metsik rohi, mille oma talus teiste projektide leidmiseks maha võtsite, läheb raisku, kui teil pole silohoidlat. Kui teil on siiski silohoidla, muutub teie raiutud metsik rohi heinaks.

Kuigi teil ei pruugi praegu ühtegi karja olla, tegelete lõpuks tõenäoliselt mõne loomakasvatusega ja kõik teie armsad väikesed aiasõbrad on raevukad. Alguses olev silo või kaks tagavad, et te ei viska maha lõigatud metsikut rohtu, vaid hoiate seda hilisemaks kuupäevaks.

Ehitiste osas saavad paljud uued mängijad halvatud, püüdes oma talusid planeerida ja muretsedes, et panevad hooned valesse kohta (või et hiljem pole nende hoonete täiendamiseks ruumi). Head uudised! Esiteks saate mis tahes hoone teisaldada hiljem (ilma karistuseta). Lihtsalt külastage puuseppa ja valige uus koht. Teiseks, ärge muretsege oma erinevate täiendatavate hoonete jalajälgede muutmise pärast. Halastavalt (ja ebatõenäolise TARDISega nagu kvaliteet) kaasajastatud hooned säilitavad sama jalajälje, olenemata sellest, kui suur interjöör on. See tähendab, et tagasihoidlik stardilaut võtab teie talus täpselt sama palju ruumi kui täielikult uuendatud laut. Planeerige ja asetage julgelt käiguteed, aiad ja puud, sest naabruses asuvate hoonete uuendamisel ei pea te ühtegi neist teisaldama.

Kalapüük on pettumust valmistav: hoidke seda!

Käed alla, kalapüük on Stardew Valley mängijate kogukonnas kõige polariseerivam asi. See on nagu minimäng, mida mõned inimesed näivad väga loomulikult kasutavat ja teised jäävad oma juukseid välja tõmbama.

Kui olete üks inimestest, kes leiab, et kalapüük on tõesti pettumust valmistav, tahaksime pakkuda paar julgustavat sõna ja näpunäiteid. Kõigepealt kohtle kalapüügi minimängu pigem tantsuna ja vähem klõpsuga spämmiva vastupidavuse proovilepanekuna. Kala haakimisel libiseb kala kalapüügi "meetril" üles ja alla. Eesmärk on hoida kala „püüderiba” sees (mis tõstab külgmise indikaatorriba punasest, kollasest, roheliseks, enne kui selle lõplikult kinni püüate). Iga kord, kui kala veedab väljaspool püügiriba, väheneb indikaator, kuni lõpuks kala ära pääseb. Kui klõpsate hullumeelselt, saadate baari otse kalast mööda ja kaotate selle tõenäoliselt. Selle asemel klõpsake alguses aeglaselt ja jälgige kalade käitumist.

Isegi kui teil on selle jaoks loomulik oskus, on esimene kalapüük jõhker. Püügiriba on väike, kalad on kiired ja kaotate palju rohkem, kui püüate. Aga! Seal on hõbedane vooder. Mida rohkem kala püüate, seda paremini selle saavutate (nii mängumänguoskuste kui ka mängusiseste oskuste punktide osas) ja püügiriba suureneb.

Nii et isegi kui see teid alguses surnuks pettus, hoidke sellest kinni, sest mitte ainult ei ole meisterkalameheks saamine tasuv, vaid kalad on kasumlikud, vajalikud mõne mängusisese rännaku jaoks ja teil on võimalusi oma kalapüügioskusi näidata teel auhindu.

Lõpetame, korrates meie avanõuandeid. Võtke aega, ärge pingutage, et kõike võimalikult kiiresti saavutada ning pidage meeles peatuda ja nautida maastikke, seiklusi ja loomulikult inimesi, keda oma uues kodus kohtate.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found