Kuidas telefoninumbrit otsida

Teile helistatakse telefoninumbrilt, mida te ei tunne. On suur tõenäosus, et see on lihtsalt pettur, kuid see võib olla ka seaduslik ettevõte või tuttav inimene. Telefonile vastamise või numbrile tagasi helistamise asemel on mõned kiired viisid, kuidas tuvastada, kes see oli, kes proovis teile helistada.

Otsige Google'ist

SEOTUD:PSA: kui ettevõte kutsub teid soovimatuks, on see tõenäoliselt pettus

Google - või mõni muu otsingumootor, näiteks Bing, kui see teile meeldib - on esimene koht, kuhu peaksite pöörduma, kui näete, et teile helistati tundmatult telefoninumbrilt. Ühendage see number lihtsalt Google'i või valitud otsingumootoriga. Numbri võite sisestada kujul „555-555-5555” või 5555555555 ja peaksite nägema sarnaseid tulemusi.

Kui number on seotud seadusliku ettevõttega, peaksite nägema, et ettevõtete veebisait kuvatakse esimestel tulemustel. Kui number ilmub selle ettevõtte veebisaidil, teate, et see on reaalne.

Kui see number on kodu tavatelefoninumber, mille keegi on registreerinud traditsioonilise telefoniraamatusüsteemi kaudu - teisisõnu, kui see ilmuks paberkandjal telefoniraamatus (mäletate neid?) - on korralik võimalus, et näete selle inimese nime ka otsingutulemid.

Kui pettur kasutab telefoninumbrit, näete tõenäoliselt linke sellistele veebisaitidele nagu whocalled.us, 800notes.com ja whocallsme.com. Soovi korral saate neid veebisaite otse külastada ja telefoninumbri lisada - kuid need ilmuvad tavaliselt siis, kui teete tavalise Google'i otsingu pettustega seotud telefoninumbri jaoks.

SEOTUD:Kuidas blokeerida robokõnesid ja teleturundajaid

Need veebisaidid võimaldavad kasutajatel kommenteerida ja inimesed jätavad sageli oma kogemuste kohta kommentaare. Sirvige neid läbi ja kui telefoninumber on helistanud paljudele sarnase pettusega inimestele, saate aimu, et see number on seotud petturiga. Võite ka tulevikus blokeerida need petturid teile helistamast.

Võtke kommentaarid koos soola teraga ja kontrollige kindlasti, kas see on õigustatud ettevõttega seotud tegelik telefoninumber, kui arvate, et see võib olla.

Otsige number üles Facebookis

Kõik ei tea seda, kuid Facebook on tegelikult suurepärane viis telefoninumbrite pöördotsingu teostamiseks. Google ei aita teid tavaliselt, kui proovite leida üksikisikuga seotud telefoninumbrit, kuid Facebook sageli. Teil pole isegi vaja olla Facebooki sõbrad selle inimesega, kelle telefoninumber see on.

SEOTUD:Kuidas muuta inimestel teie Facebooki konto leidmine raskemaks

Seda seetõttu, et Facebookil on seade, mis võimaldab inimesi otsida nende telefoninumbri järgi ja see on vaikimisi lubatud. Isegi kui inimesed peidavad oma telefoninumbrid oma profiilidele, võimaldavad nad inimestel neid sageli oma telefoninumbrit kasutades leida.

Lihtsalt minge Facebooki ja sisestage telefoninumber otsingukasti. On suur tõenäosus, et kellegi nimi ilmub, kui see telefoninumber on selle inimesega seotud. Kui näete kellegi Facebooki profiili, on tema telefoninumber seotud tema Facebooki kontoga ja teate, kes proovis helistada.

See ei tööta alati, kuna mõned inimesed on selle funktsiooni keelanud ja teised inimesed ei kasuta Facebooki üldse. Kuid see töötab üllatavalt palju aega. Kui näete teadet „Me ei suutnud midagi leida [numbri] jaoks”, pole see number kas seotud Facebooki profiiliga või on inimene oma konto otsingufunktsiooni keelanud. Kuid tegelikult on hämmastav, kui tihti see töötab - ja see töötab ka siis, kui te ei leia telefoninumbriga seotud inimest muul viisil.

Leidke avalik teave

Veebisaidid nagu whitepages.com võivad anda telefoninumbri kohta lisateavet. Nad saavad seostada telefoninumbri inimese nime ja aadressiga, kui see teave on enamiku telefoninumbrite puhul telefoniraamatust saadaval.

Kuid nad saavad teile näidata ka geograafilist asukohta, kus telefoninumber on registreeritud, olgu see siis lauatelefon või mobiiltelefon, ja telefoninumbriga seotud telefonifirmat. See teave võib anda teile aimu sellest, kes võivad telefoninumbrit kasutada.

Seda tüüpi teave on vabalt saadaval paljudel erinevatel veebisaitidel. Sellised veebisaidid küsivad sageli lisatasu, et proovida telefoninumbri kohta lisateavet - seda teeb isegi valgete lehtede veebisait -, kuid me pole neid teenuseid kasutanud ega saa nende eest garanteerida. Soovitame kinni pidada vabalt kättesaadavast teabest.

Kui te ei suuda ikkagi tuvastada, kes proovis teile helistada, võite proovida neile tagasi helistada või lihtsalt unustada. Tõenäoliselt nad helistavad sina tagasi, kui see on oluline.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found