Kuidas leida oma era- ja avalikke IP-aadresse

Igal teie võrgus oleval seadmel on privaatne IP-aadress, mida näevad ainult teised kohalikus võrgus olevad seadmed. Kuid teie Interneti-teenuse pakkuja määrab teile avaliku IP-aadressi, mida teised Interneti-seadmed näevad. Kuidas see töötab ja kuidas neid IP-aadresse leida, toimige järgmiselt.

IP-aadress (või Interneti-protokolli aadress) identifitseerib kõik võrgus olevad arvutid ja seadmed. Interneti-teenusega registreerumisel ja modemi ühendamisel määrab Interneti-teenuse pakkuja teile avaliku IP-aadressi. Selle aadressi abil saate suhelda kõigi teiste seadmetega, mis seal avalikus Internetis asuvad. Kuid tõenäoliselt on teie võrgus mitu arvutit ja muud seadet, millest igaühel on vaja oma IP-aadressi. Niisiis, kuidas see kõik töötab ja kuidas saate teada, mis kõik need IP-aadressid on? Lugege vastuse saamiseks edasi!

Avalikud vs privaatsed IP-aadressid

SEOTUD:Mis vahe on modemil ja ruuteril?

Vastus sellele IP-viisardile on see, et teie ruuter - olgu see siis eraldiseisev seade või modemi / ruuteri kombineeritud seade - toimib peamiselt sillana kahe võrgu vahel. Tavalises koduvõrgus on ruuteril Internetis avalik IP-aadress. Ruuteri taga olevatel arvutitel, nutitelefonidel, mängukonsoolidel ja muudel seadmetel on koduvõrgus unikaalne privaatne IP-aadress. Ruuter toimib vahendajana, edastades liikluse seda taotlevatele kohalikele IP-aadressidele. Väljastpoolt vaadates suhtlevad kõik koduvõrgu seadmed Internetiga ühe avaliku IP-aadressi kaudu.

Pange tähele, et kui teie arvuti on ühendatud otse Internetiga ja ruuter ei istu nende vahel - mida me tõesti ei soovita -, on teie arvuti IP-aadress avalik IP-aadress.

SEOTUD:Kuidas pääseda Windowsi kaugtöölauale Interneti kaudu

Mõnikord peate võib-olla teadma seadme privaatset IP-aadressi või oma võrgu avalikku IP-aadressi - või võib-olla mõlemat. Siin on näide. Oletame, et hostite oma võrgus asuvas arvutis mingisugust serveritarkvara ja vajate Interneti-ühenduse loomiseks inimesi, kes saaksid sellega ühenduse luua. Võib-olla mängite mitmikmängu, võib-olla peate pääsema kodus hostitud meediumiserverile või soovite lihtsalt saada kaugjuurdepääsu ühele oma arvutist.

Peate teadma oma võrgu avalikku IP-aadressi, mille inimesed saavad oma klienditarkvarasse sisestada. Ja peate teadma selle arvuti privaatset IP-aadressi, et saaksite oma ruuteri konfigureerida suunama sellist liiklust kohalikus võrgus õigesse arvutisse.

Teie arvutis on tõenäoliselt avalikud ja privaatsed IP-aadressid. Kui hostite serveritarkvara, vajate IP-aadressi - kliendiarvutid vajavad sellega ühenduse loomiseks teie arvuti IP-aadressi.

Teie privaatse IP-aadressi leidmine

SEOTUD:Kuidas leida mis tahes seadme IP-aadressi, MAC-aadressi ja muid võrguühenduse üksikasju

Seadme privaatse IP-aadressi leidmine pole keeruline. Tegelikult on meil olemas suurepärane juhend, mis näitab teile, kuidas leida oma IP-aadress peaaegu kõigilt sealsetelt platvormidelt, seega soovitame teil selle kohta vaadata, kuidas konkreetse seadme privaatset IP-aadressi leida. Lühidalt öeldes peate tavaliselt kontrollima oma seadme võrguseadeid ja otsima kogu teavet sildiga "TCP / IP", "IP-aadress" või lihtsalt "WiFi".

Enamikul täisarvutusplatvormidel - nagu Windows, MacOS ja Linux - leiate teabe sageli käsuviiba või terminali abil. Näiteks saate Windowsis avada menüü Start, otsida käsuviiba ja vajutada sisestusklahvi. Seejärel tippigeipconfig ilmuvas käsuviibas ja vajutage sisestusklahvi Enter - jõuate otsitavasse hetkega.

Teie avaliku IP-aadressi leidmine

Lihtsaim viis oma avaliku IP-aadressi leidmiseks on veebisaidilt küsimine, kuna see veebisait näeb teie avalikku IP-aadressi ja saab selle teile öelda. Soovitame kasutada saiti ip4.me, kuna see on kiire, reklaamivaba ja näitab teie IPv4-aadressi - neljaosalist aadressi, mida kõige tõenäolisemalt otsite -, mitte keerulisemat IPv6-aadressi, milleks teie võrk on tõenäoliselt konfigureeritud kasutamine. Lihtsalt külastage saiti ja see näitab teile teie avalikku IP-aadressi.

SEOTUD:Kuidas leida ruuteri IP-aadress mis tahes arvutist, nutitelefonist või tahvelarvutist

Selle teabe leidmiseks pääsete juurde ka ruuteri administreerimislehele. Sellel lehel kuvatakse teie avalik IP-aadress ja muu teave Interneti-ühenduse kohta. Erinevatel ruuteritel on erinevad administreerimislehtede paigutused ja erinevad vaikemääratud kohalikud IP-aadressid. Lisateabe saamiseks lugege ruuteri kasutusjuhendit või tootja veebisaiti. Ja kui seda vajate, on meil ka hea juhend ruuteri IP-aadressi leidmiseks.

Samuti peaksite teadma, et erinevalt tänava aadressidest pole IP-aadressid tingimata fikseeritud. Kui te pole neilt staatilist aadressi ostnud, võib teie Interneti-teenuse pakkuja teile aeg-ajalt määrata uue avaliku IP-aadressi. Ja kui te pole oma kohalike seadmete jaoks staatilisi IP-aadresside määranguid konfigureerinud, võib ruuter teie seadmetele aeg-ajalt määrata uusi IP-aadresse.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found