Parimad tasuta Microsoft Office'i alternatiivid

Kuigi tekstitöötluse, slaidiseansi esitluste, arvutustabeli arvutuste ja paljude muude digitaalsete ülesannete jaoks on Microsoft Office endiselt üldlevinud valik, on siiski palju tasuta alternatiive. Vältige reklaamivaba vabavara ja vaadake neid tasuta tootlikkuse pakette.

Microsoft Office koosneb peamiselt dokumentide jaoks mõeldud Microsoft Wordist, esitluste jaoks Microsoft PowerPointist ja arvutustabelite jaoks Microsoft Excelist. Microsoft Office on saadaval Microsofti 365 tellimuse kaudu, mis maksab 69,99 dollarit aastas või 6,99 dollarit kuus ühe konto eest. Kuni kuue kasutajaga perekontod on veidi kõrgemad - 99,99 dollarit aastas või 9,99 dollarit kuus. Teise võimalusena saate lihtsalt ühe neist armsatest sviitidest tasuta alla laadida ja hakata kohe produktiivseks.

LibreOffice: avatud lähtekoodiga töölauarakendused

Nagu parim tasuta tarkvara, on ka LibreOffice avatud dokumendiga projekt The Document Foundationilt, mis oli algselt osa teisest Office'i alternatiivist, OpenOffice'ist. LibreOffice'i saate Windowsis, Macis ja Linuxis tasuta isiklikuks kasutamiseks alla laadida. Pidage lihtsalt meeles, et avatud lähtekoodiga rakendusena ei paku LibreOffice oma tuge ega abi.

Suuremad ettevõtted, kes soovivad seda alternatiivi kasutada, võiksid enne LibreOffice'i ettevõtte taseme võtmist uurida heakskiidetud kolmandate osapoolte professionaalset tuge. Ehkki ettevõtted võivad säästa usaldusväärsete lahenduste eest makstes, otsustavad paljud valitsused üle kogu maailma LibreOffice'i, et pääseda Microsofti kulukatest ettevõtluslepingutest.

LibreOffice Writer, Calc ja Impress on peamised pakkumised, mis korreleeruvad vastavalt Microsoft Wordi, Exceli ja PowerPointiga. Need tööriistad on saadaval ka veebis veebipõhiste versioonide kaudu nimega LibreOffice Online. Nagu eespool, on need tööriistad mõeldud suures osas isiklikuks kasutamiseks, kuigi ettevõtted saavad neid nõuetekohase toega kaasata. LibreOffice pakub ka avatud lähtekoodiga rakendusi piltide redigeerimiseks (Draw), valemiteks (Math) ja andmebaaside haldamiseks (Base). Alustamiseks laadige LibreOffice'i pakett selle veebisaidilt tasuta alla.

Google Drive: Google'i veebipõhised töörakendused

Google Drive on üks kõige populaarsemaid tasuta alternatiive Microsoft Office'ile, kuna see pärineb Microsofti ühelt suurimalt konkurendilt. Google pakub täiesti tasuta teenust ja tuge paljudele rakendustele, mis vastavad Microsoft Office'i rakendustele. Populaarsed kasutajasõbralikud rakendused, nagu Google Docs, Slaidid, Arvutustabelid ja Joonised, on kõik tasuta saadaval.

Kõik need rakendused kasutavad Google'i pilvemäluteenust Google Drive. Lisaks neile peamistele G Suite'i rakendustele pakub Google selliseid rakendusi nagu Vormid ja Klassiruum, mis suudavad rahuldada ainulaadseid vajadusi, näiteks õpetajate vajadusi. Suur hulk kolmandate osapoolte tööriistu, nagu Zoho, LucidChart, Slack ja muud, pakuvad Google'i paljude rakendustega loomulikku integreerimist.

Täielikult pilves põhinev tootlikkuskomplekt pakub täiendavat turvalisust, kuna failide jälgimine on raskem. Ehkki ettevõtetel võib tekkida vajadus maksta Google'ile ettevõttetaseme toetuse eest tagasihoidlikku summat, on Google'i tootlikkuskomplekt suurepärane vaba valik igaks isiklikuks ettevõtmiseks. Alustage juba täna, luues tasuta Google'i konto. Kui soovite oma rakendusi uuendada või professionaalselt kasutada, saate uurida Google'i G Suite'i teenust, mis sisaldab rohkem salvestusruumi, funktsioone ja tuge.

iWork: mitte ainult Maci kasutajatele

Kui teil on Mac, võite olla juba tuttav Apple'i enda tootlikkuse komplektiga iWork. See sisaldab alternatiive peamistele Microsoft Office'i rakendustele: Pages (Word), Numbers (Excel) ja Keynote (PowerPoint).

Kuigi need rakendused olid varem eksklusiivselt ainult Macidele, saab igaüks neile nüüd tasuta juurde pääseda nii iCloudi kui ka iPadi ja iPhone'i kaudu. Kui olete Microsoft Officeiga kõige paremini kursis, võib see olla õppimiskõver. Kuid sagedased Maci kasutajad võivad leida, et liides sarnaneb teiste Apple'i rakendustega. Alustamiseks navigeerige mis tahes brauseris iCloudi veebisaidile ja registreeruge tasuta konto saamiseks.

Erinevalt teistest tasuta Microsoft Office'i alternatiividest, mis üritavad kogemusi kõvasti jäljendada, pole iWork kohe tuttav, kui olete Microsofti tootlikkuskomplekti kasutanud. iWork kasutab iCloudi dokumentide turvaliseks jagamiseks. Kõik Microsofti failitüübid ühilduvad lõpuks ka iWorkiga.

WPS Office: tuttavad liidesed kõigil platvormidel

Üks hiljuti välja töötatud tasuta tootlikkuskomplekte, mis on loodud konkureerima Microsoft Office'iga, WPS Office pärineb Hiina arendajalt Kingsoftilt ja pakub tarkvara, mis on enamikule Microsoft Office'i kasutajatele kohe tuttav. WPS tähistab Writer, Presentation, Spreadsheets, mis on komplekti esmaste pakkumiste nimed. Pakett ühildub täielikult kõigi Microsofti programmide, failitüüpide ja isegi mõne laiendusega.

WPS Office pakub ka nende rakenduste tasuta versioone nii lauaarvutitele kui ka mobiilseadmetele. Kuigi kõik rakendused pole saadaval igal platvormil, on WPS-i põhirakendused saadaval Windowsis, Linuxis, Androidis ja kõigis kaasaegsetes Apple'i seadmetes. WPS-i kasutamisel näete mõnda reklaami, kuid need ei häiri tootlikkust harva. Selle funktsioonid koos turvaliste pilvetugedega, 200 MB üleslaadimispiirangu ja 1 GB vaba ruumiga, koos ligipääsetavate veebirakenduste ja kasutajasõbralike PDF-tööriistadega.

FreeOffice: mitmekülgne tootlikkus enamikus seadmetes

Sõltumata sellest, kas kasutate Windowsi, Maci või Linuxi, on SoftMakeri FreeOffice täpselt see, mida selle nimi viitab: tasuta Office'i alternatiiv. Selle paigutus on Microsoft Office'i kasutajatele kohe tuttav, eriti selle võimega vahetada kaasaegset ja klassikalist paigutust, mis on kasulik nii uutele kasutajatele kui ka veteranidele. Need hõlpsasti konfigureeritavad paigutused hõlmavad ka puutereÅžiimi, mis hõlbustab tahvelarvutites ja mobiilseadmetes kasutamist.

FreeOffice ühildub täielikult Microsoft Office'i failidega ja sisaldab samalaadseid tööriistu, mida võiksite oodata kaasaegselt tootlikkuse komplektilt. SoftMaker pakub arendajatele TextMakerit (Word), PlanMakerit (Excel) ja Esitlusi (PowerPoint) ning BasicMakeri nimelist programmeerimiskeskkonda ja skriptikeelt. Nendest rakendustest on ka lisatasu versioonid, millel on rohkem funktsioone, näiteks failihaldus ja skriptide tugi, ühekordse maksumusega 79,95 dollarit või tellimisteenust, mis algab vaid 2,99 dollarist kuus. See on lisaks Androidi täieliku tootlikkusega rakendustele.

Microsoft Office Online: vähem funktsioone, kuid see pole tasuta

Kui ükski neist valikutest ei vasta teie ainulaadsetele vajadustele või soovite lihtsalt jääda Microsofti toodete juurde, on üldlevinud tootlikkusrakenduste põhiversioonid tasuta saadaval mis tahes veebibrauseri kaudu. Igast töölauast või mobiilseadmest saate registreeruda tasuta Microsofti kontole ja hakata kasutama Wordi, Exceli ja PowerPointi veidi piiratud versioone. Alustamiseks navigeerige mis tahes brauseris saidile Office.com ja logige sisse või registreeruge tasuta Microsofti kontole.

SEOTUD:Kuidas hankida Microsoft Office tasuta

Seal on veel lugematu arv muid tootlikkusrakendusi, kuid need kuus on parimad, kui soovite oma tööd kiiresti, usaldusväärselt ja mis kõige tähtsam - tasuta teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found