Kuidas kasutada Adobe Flashi oma iPhone'is või iPadis

Suureks saades võisite Flashiga kokku puutuda mängu mängides või interaktiivset saiti kasutades. Kuid Adobe Flash ei jõudnud kunagi ametlikult iOS-i seadmetesse. See on ainus viis oma iPhone'is ja iPadis Adobe Flashi saitidele juurde pääseda.

Mis on Adobe Flash?

Kunagi oli Adobe Flash de facto standard video, heli, animatsiooni ja interaktiivsete elementide edastamiseks kogu veebis. Kuid siis tulid õnneks sellised avatud standardid nagu HTML 5, CSS ja JavaScript. Adobe Flash oli patenteeritud, aeglane ja kulutas palju akut. See lihtsalt ei töötanud hästi mobiilseadmetes.

2011. aastaks oli Adobe juba lõpetanud Flashi mobiiliarenduse.

Sellest ajast peale on mobiilne veeb jõudsalt arenenud. Adobe peaks kavandama Adobe Flashi toote ametliku lõpetamise 2020. aastal. Suuremad töölauabrauserid lõpetavad nüüd Adobe Flashi toe, kuigi saate Flashi Google Chrome'is käsitsi uuesti lubada.

Miks ei toetata Flashi iOS- ja iPadOS-seadmetes

Apple'i seadmed, nagu iPhone ja iPad, ei toetanud kunagi ametlikult Adobe Flashi. 2010. aastal kirjutas Steve Jobs avatud kirja nimega Mõtted välklambil (mis annab endiselt hea lugeda). Selles tõi ta välja põhjused, miks Adobe Flashi Apple'i seadmetes ei rakendatud.

Jobsil oli paar argumenti: Adobe Flash ei olnud avatud platvorm; avatud H.264 videovorming oli video edastamisel palju parem kui Flash; ja mis puutub mängudesse, siis seal oli App Store. Ta tõi välja ka turvalisuse, töökindluse ja jõudlusega seotud probleemid.

Suurim põhjus oli aga see, et Flash lihtsalt ei töötanud puutetundlike ekraanidega.

SEOTUD:Flashi installimine ja värskendamine Macis

Kuidas kasutada Adobe Flashi iPhone'is ja iPadis

Kui peate oma iPhone'is või iPadis pääsema Adobe Flashi saidile, on teil mitu kolmanda osapoole valikut. Sellised brauserid, nagu veebibrauser Puffin, pakuvad Adobe Flashi pakendivälist tuge. Seda funktsiooni pakuvad ka muud brauserid, nagu Photon, kuid soovitame Puffinit, kuna see on kõrgelt hinnatud ja tasuta.

Tehniliselt, selle asemel et käivitada Flashi oma iPadis või iPhone'is, käitab Puffin veebisaite, mis kasutavad Flassi kaugserveris ja voogesitavad teile videot. Näib, et kasutate tavalisel viisil Flash-põhist veebisaiti. Kuid kogu raske tõstmine toimub kaugjuhtimisega.

Alustamiseks avage App Store, otsige üles „Puffini veebibrauser” ja puudutage tasuta brauseri allalaadimiseks nuppu „Hangi”.

Pärast allalaadimist avage brauser ja puudutage URL-i riba.

Siia sisestage selle Flassi saidi veebiaadress, mida soovite külastada. Veebisaidi avamiseks puudutage nuppu Mine.

Nüüd avatakse Flassi sait koos kõigi selle komponentidega. Mängu või mängija avamiseks täisekraanvaates saate puudutada Flash-mängija osa ja seejärel valida „Täisekraan”.

Kui kasutate iPhone'i, peaksite lülituma horisontaalvaatele, kuna Flash-mängija töötab tavaliselt horisontaalses laiekraanivormingus.

Kui olete täisekraanvaate sisestanud, näete mängija mõlemal küljel kahte nuppu. Vasakul on klaviatuurile juurdepääsu nupp. Paremal on menüünupp.

Menüü sisaldab võimalusi välklambi kvaliteedi muutmiseks ning ekraanihiire ja mängupuldi lubamiseks.

Täisekraanivaatest väljumiseks puudutage nuppu „Menüü“ ja valige „Välju“.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found