Kas teie arvutis on viirust? Siin on, kuidas kontrollida

Windowsi arvutid saavad mõnikord viirusi ja muud pahavara, kuid mitte iga aeglane või halvasti käituv arvuti pole nakatunud pahavaraga. Siit saate teada, kuidas kontrollida, kas teil on tegelikult viirus ja kas see kahtlane protsess on ohtlik või mitte.

Millised on viiruse tunnused?

Kehv jõudlus, rakenduste krahhid ja arvuti külmumine võivad mõnikord olla viiruse või muud tüüpi pahavara laastamise märgiks. See ei ole alati nii: probleemide põhjused võivad teie arvutit aeglustada ka paljudel muudel põhjustel.

Samuti ei tähenda see, et teie arvuti töötab korralikult, et tal pole pahavara. Kümne aasta tagused viirused olid tihtipeale metsikud jantid, mis kasutasid palju süsteemiressursse. Kaasaegne pahavara varitseb pigem vaikselt ja varjatult taustal, püüdes avastamisest kõrvale hiilida, et see saaks teie krediitkaardinumbreid ja muud isiklikku teavet jäädvustada. Teisisõnu, kurjategijad loovad tänapäevase pahavara sageli lihtsalt raha teenimiseks ja korralikult välja töötatud pahavara ei tekita arvutiga üldse märgatavaid probleeme.

Sellegipoolest võib ootamatu kehv arvuti jõudlus olla üks märk pahavara kasutamisest. Kummalised rakendused teie süsteemis võivad viidata ka pahavarale - kuid jällegi pole mingit garantiid, et pahavara on seotud. Mõni rakendus avab värskendamisel käsuviiba akna, nii et teie ekraanile vilkuvad ja kiiresti kaduvad kummalised aknad võivad olla teie süsteemi legitiimse tarkvara tavaline osa.

Pole ühtegi kõigile sobivat tõendit, mida otsida, ilma et oleksite oma arvutit pahavara otsinud. Mõnikord põhjustab pahavara probleeme arvutiga ja mõnikord on see hea käitumisega, täites samal ajal oma eesmärki varjatult taustal. Ainus viis kindlalt teada saada, kas teil on pahavara, on oma süsteemi uurimine.

SEOTUD:10 kiiret viisi Windows 7, 8 või 10 töötava aeglase arvuti kiirendamiseks

Kuidas kontrollida, kas protsess on viirus või mitte

Võib-olla mõtlete, kas teie arvutis on viirus, kuna olete Windowsi tegumihalduris näinud kummalist protsessi, mille saate avada, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc või paremklõpsates Windowsi tegumiribal ja valides „Tegumihaldur”.

Normaalne on siin näha üsna palju protsesse - kui näete väiksemat loendit, klõpsake nuppu „Rohkem üksikasju”. Paljudel neist protsessidest on kummalised segased nimed. See on normaalne. Windows sisaldab üsna vähe taustaprotsesse, teie arvuti tootja lisas mõned ja installitud rakendused lisavad neid sageli.

Halvasti käitunud pahavara kasutab sageli suurt hulka protsessori, mälu või kettaressursse ja võib siin silma paista. Kui soovite teada, kas konkreetne programm on pahatahtlik, paremklõpsake sellel tegumihalduris ja valige lisateabe saamiseks käsk „Otsige võrgus”.

Kui protsessist otsimisel ilmub teave pahavara kohta, on see märk, et teil on tõenäoliselt pahavara. Kuid ärge eeldage, et teie arvuti on viirusevaba lihtsalt sellepärast, et protsess tundub seaduslik. Protsess võib valetada ja öelda, et see on „Google Chrome” või „chrome.exe”, kuid see võib olla lihtsalt pahavara, kes esitab Google Chrome'i ja asub teie süsteemi teises kaustas. Kui tunnete muret, et teil võib olla pahavara, soovitame teil teha pahavaratõrje.

Suvand Otsing Internetis pole Windows 7-s saadaval. Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 7, peate protsessi nime Google'i või mõne muu otsingumootoriga ühendama.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Kuidas skannida arvutit viiruste suhtes

Vaikimisi otsib Windows 10 teie arvutit alati integreeritud Windows Security rakendusega, mida nimetatakse ka Windows Defenderiks, pahavara suhtes. Saate siiski käsitsi skannida.

Windows 10-s avage menüü Start, tippige „Turvalisus” ja klõpsake selle avamiseks otseteed „Windowsi turvalisus”. Võite minna ka jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Windowsi turvalisus> Ava Windowsi turvalisus.

Pahavaratõrje skannimiseks klõpsake nuppu „Viiruste ja ohtude kaitse”.

Süsteemi pahavara otsimiseks klõpsake nuppu „Kiirkontroll”. Windows Security teostab skannimise ja annab teile tulemused. Kui leitakse mõni pahavara, pakub ta selle teie arvutist automaatselt eemaldada.

Kui soovite teist arvamust - alati, kui olete mures, võib teil olla pahavara ja teie peamine viirusetõrje ei leia midagi, võite skannida ka mõne muu turvarakendusega.

Meile meeldivad ja soovitame Malwarebytes'i, mis sobib hästi Windows Securityga, et pakkuda teie arvutile täiendavat kaitsekihti. Malwarebytes'i tasuta versioon võimaldab teil käsitsi skannida, et kontrollida viiruste ja muu pahavara olemasolu arvutis. Tasuline versioon lisab reaalajas kaitset - kuid kui soovite lihtsalt katsetada arvutit pahavara suhtes, töötab tasuta versioon suurepäraselt.

Windows 7 ei sisalda sisseehitatud viirusetõrjetarkvara. Tasuta viirusetõrjeprogrammide jaoks saate alla laadida Microsoft Security Essentialsi ja sellega skannida. See pakub Windows 10 sisseehitatud turvatarkvaraga sarnast kaitset.

Kui teie viirusetõrjerakendus leiab pahavara, kuid selle eemaldamisega on probleeme, proovige skannida turvarežiimis. Samuti saate lähtestada Windows 10 vaikeseisundisse, et teil pole arvutis pahavara.

SEOTUD:Viiruste ja pahavara eemaldamine Windowsi arvutis


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found