Kuidas luua töölauale otseteid Windows 10-s

Windows 10 võimaldab endiselt luua töölaua otseteid rakendustele, failidele, kaustadele ja isegi veebisaitidele. Töölauaikoonid võivad veidi moest välja minna, kuid need on siiski kenasti organiseeritud töölaua osana kasulikud.

Kuidas luua rakendusele otsetee

Selle lihtsaks tegemiseks avage Windows 10 menüü Start. Kasutatava rakenduse otsimiseks kerige menüü vasakul servas olevas rakenduste loendis. Kui see asub menüü paremas servas olevas paanide loendis, saate selle ka sealt lohistada.

Kui olete selle leidnud, lohistage rakenduse otsetee menüüst Start töölauale. Töölaua kohal hõljutades näete sõna „Link”. Vabastage hiire nupp, et luua programmile link, mida nimetatakse ka töölaua otseteeks.

Pange tähele, et menüüs Start ei saa rakendust nime järgi otsida. Windows 10 ei lase teil otsingutulemites midagi lohistada. Peaks, aga ei.

Kuidas luua otsetee faili või kausta

Faili töölaua otsetee loomiseks leidke fail kõigepealt File Exploreris. Hoidke klaviatuuri Alt klahvi all ja lohistage fail või kaust töölauale. Ilmuvad sõnad „Loo töölaual link“. Lingi loomiseks vabastage hiire nupp.

Alt hoidmine on vajalik. Kui te ei hoia Alt klahvi all, kuvab Windows sõnad "Teisalda töölauale" ja see teisaldab kausta või faili töölauale, mitte lihtsalt lingi loomiseks.

Kuidas luua veebisaidile otseteed

Google Chrome'is või Mozilla Firefoxis saate veebisaitidele kiiresti luua töölaua otseteid. Kui veebileht on avatud, lohistage ikoon aadressiribast vasakule - see on tavaliselt tabalukk või ringis olev „i” - töölauale.

See ei tööta Microsoft Edge'is mingil põhjusel. Edge ei luba teil otse töölaua otseteid luua. Siiski saate need luua Chrome'is või Firefoxis ja need avanevad automaatselt teie vaikebrauseris - isegi kui see on Microsoft Edge.

Otseteedega töötamine

Ükskõik mis tüüpi otsetee te ei loo, võite sellel paremklõpsata, valida „Nimeta ümber“ ja muuta nimi mis iganes soovite.

Kõigi ülaltoodud meetodite abil saate otseteid luua ka teistesse kaustadesse. Kas soovite kausta Allalaadimised luua otsetee veebisaidile või rakendusele? Mine otse edasi! Lihtsalt lohistage see töölaua asemel soovitud asukohta.

Kui te ei näe oma töölaual otseteid, võivad need olla peidetud. Paremklõpsake töölaual ja valige Kuva> Kuva töölaua ikoonid nende peitmiseks.

Siit saate valida ka töölauaikoonide suuruse - suured, keskmised või väikesed. Suuruse suurendamiseks lisage hiirekursor töölauale, hoidke all klahvi Ctrl ja kerige hiirerattal üles ja alla.

SEOTUD:Kuidas korraldada oma räpane Windowsi töölaud (ja nii hoida)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found