Kuidas salvestada arvutimängu Windows 10 Game DVR-i ja mänguriba abil

Windows 10 sisaldab sisseehitatud tööriista arvutimängude videote salvestamiseks. Võite videomaterjali üles laadida YouTube'i või mõnele muule video jagamise saidile - või hoida klippi lihtsalt oma arvutis ja jagada seda oma sõpradega.

Seda saate teha mänguribaga, mis on osa Xboxi rakenduse pakutavast funktsioonist „Game DVR”. Windows 10 sisaldab ka kohandatavaid klaviatuuri otseteid videote salvestamiseks ja ekraanipiltide jäädvustamiseks.

Avage mänguriba

SEOTUD:Windows 10 on peaaegu siin: siin on see, mida peate teadma

Mänguriba avamiseks mängu ajal vajutage klahvikombinatsiooni Windows Key + G. See ilmub teie mängitava mängu kohale. Kui vajutate Windows Key + G, kui Windows arvab, et te ei mängi mängu, küsib Windows, kas soovite tõesti mänguriba avada.

Võimalik, et peate mänguriba nägemiseks mängima arvutimängu aknalises režiimis. Kui te seda ei näe, proovige oma mäng seadistada aknarežiimile.

Mänguriba sisaldab ikoone Xboxi rakenduse kiireks avamiseks, taustal salvestamise juhtimiseks, ekraanipildi tegemiseks, mänguvideo salvestamiseks ja seadetele juurdepääsu saamiseks.

Salvestage mänguvideo

Video salvestamiseks avage mänguriba Windows Key + G abil ja klõpsake siis punast nuppu. Salvestamise ajal kuvatakse teie mänguakna paremas ülanurgas taimer.

Akna salvestamise lõpetamiseks avage uuesti mänguriba ja klõpsake punast nuppu.

Salvestusi saate käivitada ja peatada ka klahvidega Windows Key + Alt + R. Kui soovite taimerit peita või näidata, vajutage Windows Key + Alt + T. Need on vaikeklahvid - saate neid muuta Xboxi rakenduses .

Tehke mängu ekraanipilt

Kasutage mänguriba, et ekraanipilt kiiresti teha, klõpsates mänguriba keskel olevat ekraanipildi ikooni. Või vajutage praegusest mängust ekraanipildi tegemiseks Windowsi klahvi + Alt + Prindi kuva.

Leidke oma videod ja ekraanipildid

Windows salvestab kõik teie salvestatud videod ja ekraanipildid teie kasutajakonto kausta Videod \ jäädvustused. Videod salvestatakse .mp4-failidena ja ekraanipildid salvestatakse .png-failidena, millest igaühele on märgitud mängu nimi ning nende jäädvustamise kuupäev ja kellaaeg.

Neile pääseb juurde ka Xboxi rakenduses. Avage menüü Start Start Xboxi rakendus ja klõpsake rakenduse vasakus servas ikoonil Game DVR, et pääseda juurde jaotisse Game DVR. Jaotises „Selles arvutis” näete kõigi jäädvustatud ekraanipiltide ja videote sortitud loendit. Saate neid vaadata ja vaadata Xboxi rakenduses.

Konfigureerige mängu DVR-i seaded

Mänguriba ja Game DVR seadeid saab juhtida Xboxi rakenduse kaudu. Avage Xboxi rakendus, klõpsake ikooni Seaded ja valige nende kohandamiseks Game DVR.

Siit saate Game DVR-i täielikult keelata või määrata erinevad kiirklahvid mänguriba avamiseks, videote salvestamiseks, ekraanipiltide tegemiseks, taimeri sisse- ja väljalülitamiseks ning funktsiooni “Salvesta see” kasutamiseks.

Samuti on olemas võimalused kaustade valimiseks, kuhu Windows 10 mänguklippe ja ekraanipilte salvestab, ning erinevate videokvaliteedi ja eraldusvõime sätete valimiseks. Vaikimisi salvestatakse heli, kui salvestate mängu - saate öelda mänguribale, et ta ei salvestaks heli ega kontrolliks helikvaliteedi taset siit.

Kasuta taustal salvestamist

SEOTUD:Kuidas jäädvustada videot ja ekraanipilte mängukonsoolist või teleri voogesituskastist

Xbox One ja PlayStation 4 salvestavad teie mängimise automaatselt taustale, võimaldades teil pärast nende toimumist hetkega huvitavad mänguklambrid salvestada.

Mängude DVR Windows 10-s võib toimida sarnaselt. Selle funktsiooni kasutamiseks peate lubama Xboxi rakenduse Game DVR Settings jaotises valiku „Salvesta taustal, kui mängin mängu“. Nagu Xboxi rakendus ütleb, "võib see mõjutada mängu jõudlust". Süsteemi ressursse kasutatakse pidevalt salvestamiseks mängude mängimisel, kui see seade on lubatud, nii et soovite selle lubada, kui te tõesti ei soovi mängimist salvestada või kui teil on väga võimas arvuti, millel on täiendavaid ressursse.

Vaikimisi salvestab ja säilitab see alati viimased 30 sekundit. Viimase 30 sekundi salvestamiseks võite avada mänguriba ja klõpsata vasakul teisel ikoonil või vajutada Windows + Alt + G. See on funktsioon "Salvesta see", mis salvestab automaatselt viimati salvestatud mängude natuke. See töötab sarnaselt Xbox One'i samaväärse funktsiooniga.

Praegu tundub, et Game DVR funktsioon on lihtsalt mõeldud videote jäädvustamiseks ja hiljem jagamiseks. Sellist teenust nagu Twitch.tv ei saa otseülekande kaudu mängida, seega vajate otseülekande jaoks siiski kolmanda osapoole mängude salvestamise utiliite.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found