Windows 10 installimine arvutisse

Windows 10 arvutisse installimiseks on mitu võimalust, olenemata sellest, kas täiendate versiooni Windows 7 või 8, installite uue operatsioonisüsteemi nullist või installite Windows 10 värske versiooni uuesti. Tasuta Windows 10 saamiseks on endiselt võimalusi uuendada ka litsentsi.

Kuidas saada Windows 10 litsentsi

SEOTUD:Kõik viisid, mida saate endiselt tasuta Windows 10-le täiendada

Windows 10 litsentsi saate oma arvutisse saada mitmel viisil ja paljud neist on endiselt tasuta.

  • Uuendage Windows 7 või 8 versioonilt: Microsoft pakub endiselt Windows 10 tasuta täiendamist arvutikasutajatele, kes kasutavad hõlbustusriistu. Samuti saate Windows 10 tasuta täiendamise litsentsi saamiseks installida Windows 10 ja sisestada installerisse Windows 7 või 8 võtme. Kui olete üks kord värskenduse teinud, on teie arvutil igaveseks Windows 10 litsents. Niisiis, kui täiendasite Windows 10 väljaandmise ajal ja uuendasite varsti pärast seda, saate endiselt tasuta Windows 10-le üle minna. Teie arvutiga seotud litsents on salvestatud Microsofti serveritesse.
  • Osta uus Windows 10-ga arvuti: Kui teie arvutisse oli installitud Windows 10, on sellel tõenäoliselt UEFI püsivara sisse pandud litsentsivõti. Tootja maksis litsentsi eest ja saate Windows 10 arvutisse uuesti installida ilma võtit sisestamata. Windows 10 installer tõmbab võtme emaplaadi kiibilt.
  • Osta Windows 10 litsents: Kui ehitate oma arvutit ja teil pole veel opsüsteemi, saate Microsofti käest Windows 10 litsentsi osta, nagu ka Windowsi eelmiste versioonide puhul.
  • Ärge hankige litsentsi: Windows 10 saate installida ka tootenumbrit sisestamata. Näete teateid, mis näitavad, et teie Windows 10 süsteemil pole litsentsi ja see tuleb aktiveerida, kuid see on täielikult kasutatav. Võite isegi Windows 10 litsentsi poest Windows 10 kaudu osta, et muuta see õigesti litsentsitud Windows 10 arvutiks. See on mugav lahendus Windows 10 testimiseks arvutis ilma seda esmalt ostmata.

Kui teate, milline meetod teile sobib, jätkake Windows 10 installimiseks ühte allpool toodud jaotistest.

Kuidas minna Windows 10-le üle Windows 7-st või 8-st

SEOTUD:Windows 10 saate endiselt Microsofti juurdepääsetavuse saidilt tasuta hankida

Kui teil on juba installitud Windows 7 või 8.1, saate Microsofti täiendustööriista abil Windows 10 arvutisse installida. See võimaldab ka uuemale versioonile üleminekut ja Windows 7 või 8.1 juurde naasmist, kui see teile ei meeldi.

Kui kasutate abitehnoloogiate pakkumist, laadige tööriist lihtsalt alla abitehnoloogiate veebisaidilt ja klõpsake viisardil. See annab teie arvutile tasuta Windows 10 litsentsi ja installib Windows 10.

Abistavate tehnoloogiate pakkumine aegub 31. detsembril 2017. Kui aga enne seda pakkumist ära kasutate, on teie arvutil püsivalt ehtne Windows 10 litsents.

Kui täiendate Windows 10-le muul põhjusel - võib-olla olete praeguses arvutis varem Windows 10-le täiendanud ja sellel on juba kehtiv litsents, saate kasutada tööriista Windows 10 allalaadimine. Klõpsake nuppu „Laadi tööriist kohe alla“, käivitage see ja valige „Uuenda see arvuti“. Täiendamise lõpuleviimiseks järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid.

Teie kasutatav tööriist laadib alla Windows 10 installifailid ja alustab installiprotsessi.

Installimiskandja hankimine ja Windows 10 puhta installimine

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Kui te ei soovi uuendada olemasolevalt Windowsi installilt, saate Microsofti tasuta alla laadida ametliku Windows 10 installikandja ja teha puhta installi. Selleks külastage Microsofti lehte Windows 10 allalaadimine, klõpsake nuppu „Laadimistööriist kohe” ja käivitage allalaaditud fail. Valige „Loo teise arvuti jaoks installikandja“.

Valige kindlasti keel, väljaanne ja arhitektuur, mille soovite Windows 10 installida. Kui installite selle 64-bitise protsessoriga arvutisse, soovite tõenäoliselt 64-bitist versiooni. Kui installite selle 32-bitise protsessoriga arvutisse, vajate 32-bitist versiooni. Kui te ei tea oma pealaest, saate kontrollida, mis tüüpi protsessor teie arvutis on.

Kui installite Windows 10 praegusele arvutisse, hoidke lihtsalt ruut „Kasuta selle arvuti jaoks soovitatud suvandeid” ja tööriist laadib teie praeguse arvuti jaoks õige versiooni alla.

Tööriist võimaldab teil Windows 10 installifailid USB-draivi kopeerida või DVD-le kirjutada. USB-draivi kasutamisel peab see olema vähemalt 4 GB suurune. Selle protsessi käigus kustutatakse kõik USB-draivil olevad failid.

Kui soovite installida Windows 10 virtuaalsesse masinasse, valige siin suvand „ISO-fail”. Tööriist laadib alla ISO-faili ja seejärel saate allalaaditud ISO-i käivitada virtuaalmasinas, et Windows 10 selle sisse installida

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kui olete installimiskandja loonud, peate selle sisestama arvutisse, kuhu soovite Windows 10 installida. Seejärel käivitate installikandjalt. See võib vajada teie arvuti BIOS-i või UEFI püsivara alglaadimise järjekorra muutmist.

Valige Windowsi häälestusekraanil keel, kellaaja ja valuuta vorming ning klaviatuuripaigutus. Jätkamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Kui jõuate installeriekraanile, valige „Install Now“ ja järgige juhiseid, et installida Windows 10 arvutisse.

Kui näete Windowsi aktiveerimise ekraani, peate kas sisestama võtme või selle vahele jätma. Te ei pruugi seda ekraani näha, kui Windows 10 tuvastab teie arvuti riistvaraga seotud võtme automaatselt.

  • Kui te pole kunagi varem selles arvutis Windows 10 installinud ja aktiveerinud, sisestage siia oma Windows 10 võti. Kui teil seda pole, kuid teil on kehtiv Windows 7, 8 või 8.1 võti, sisestage see hoopis siia.
  • Kui olete varem selles arvutis tasuta Windows 10 versiooniuuenduse pakkumist ära kasutanud, klõpsake nuppu „Mul pole tootenumbrit”. Pärast Windowsi installimist aktiveeritakse Windows automaatselt Microsofti serverites teie arvuti riistvaraga seotud digitaalse litsentsiga.

Kui jõuate jaotiseni „Millist tüüpi installimist soovite?” Klõpsake puhta installi tegemiseks ja arvutisse eemaldamiseks klõpsake nuppu „Kohandatud”. (Kui olete oma meelt muutnud ja soovite oma olemasolevat installi uuendada, võite klõpsata nupul „Uuenda”.)

Järgmisel ekraanil valige kõvaketas, kuhu soovite Windowsi installida, ja kustutage see. Kui teil on sellel kettal mitu sektsiooni, võite ka need kustutada.

Hoiatus: Kui kustutate sektsiooni, kustutate ka kõik selles sektsioonis olevad failid. Enne seda peate olema varukoopiad kõigist olulistest failidest!

Kui olete partitsioonid kustutanud, peaks teil olema suur jaotis „Jaotamata ruum”. Valige see, klõpsake nuppu „Uus” ja kui see on draivi vormindatud, klõpsake nuppu Edasi.

Windows 10 installib ennast ja võib selle protsessi käigus paar korda taaskäivituda. Kui see on valmis, näete tavalist häälestusliidest, mida näete Windows 10 seadistamisel mis tahes uues arvutis, kuhu saate lisada kasutajakontosid ja kohandada erinevaid seadeid.

Kuidas Windows 10 uuesti installida arvutisse, millel juba on Windows 10?

SEOTUD:Kuidas hõlpsasti Windows 10 ilma Bloatwareita uuesti installida

Kui teie arvutis on juba Windows 10 ja soovite uue installi teha, saate seda ka teha.

Windows 10 loojate värskendus muudab Windows 10 installimise nullist palju lihtsamaks. Võite kasutada Windows Defenderi valikut „Uus algus”, et saada täiesti värske Microsoftist pärit Windows 10 süsteem. Erinevalt standardsetest värskendamis- ja lähtestamisvalikutest, mis säilitavad teie arvuti tootja installitud turvatarkvara, pühib see kõik tootja installitud asjad ja jätab lihtsalt värske Windows 10 süsteemi.

Kui teil pole praegu Windows 10 installitud või soovite lihtsalt asju vanamoodsalt teha, võite ka Windows 10 installimiskandja loomiseks kasutada rakendust Windows 10 allalaadimiseks ja soovi korral uuesti nullist installida. Sõltumata sellest, kas teie arvutil oli Windows 10 litsents või kasutasite varem tasuta täiendamise pakkumist, ei pea te selle protsessi käigus litsentsivõtit sisestama. Teie Windows 10 litsents hangitakse automaatselt teie arvuti riistvaralt või Microsofti serverite kaudu.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found