Ainus turvaline viis riistvaradraiverite värskendamiseks Windowsis

Kas soovite oma arvuti riistvaradraivereid värskendada? Hankige draiveri värskendused Windows Update'ist või seadme tootja veebisaidilt. Nii toimige järgmiselt.

SEOTUD:Ärge kunagi laadige alla draiveri värskendamise utiliiti; Nad on hullemad kui kasutud

Riistvaradraiverid on need osad, mida Windows kasutab teie arvuti riistvaraga suhtlemiseks. Seadmete tootjad loovad need draiverid ja draiverid saate otse oma seadmete tootjalt. Samuti esitavad tootjad draiverid Microsofti testimiseks ja allkirjastamiseks ning saate Windowsi värskenduse kaudu Microsoftilt palju draivereid. Sageli ei pea te draiverite värskendamisega vaeva nägema, kuid mõnikord peate võib-olla hankima uusima versiooni - eriti kui midagi ei tööta korralikult. Kuigi need on ahvatlevad, soovitame teil draiveri värskendamise utiliite mitte kasutada.

Kas peaksite draivereid värskendama?

SEOTUD:Millal peate draivereid värskendama?

Üldiselt ei soovita me riistvaradraivereid värskendada, kui teil pole selleks põhjust. Teie arvutisse sisestatud SD-kaardilugeja draiver on tõenäoliselt lihtsalt hea. Isegi kui tootja pakub veidi uuemat versiooni, ei märka te tõenäoliselt erinevust. Pole mingit põhjust muretseda selle pärast, et teie arvutis oleks iga komponendi jaoks uusimad riistvaradraiverid.

Draiverite värskendamiseks on siiski mõned head põhjused. Eelkõige peaksid mängijad oma graafikadraivereid võimalikult ajakohasena hoidma, et tagada kaasaegse mänguga parim graafika jõudlus ja kõige vähem vigu. Muudel juhtudel peate võib-olla hankima riistvaradraiveri uusima versiooni, kui praegune põhjustab teie arvutiga probleeme.

Kui soovite draivereid värskendada, jätke draiveri värskendamise utiliidid vahele. Me ei saa seda piisavalt korrata. Minge otse riistvaradraiverite allika juurde. See tähendab draiverite allalaadimist riistvaratootja üksikutelt veebisaitidelt või lasta Microsofti Windowsi värskendusel enda eest tööd teha.

Riistvara draiverite värskendamine Windows Update'i abil

SEOTUD:Mida peate teadma Windows 10 värskenduse kohta

Eeldades, et kasutate Windows 10, laadib Windows Update automaatselt alla ja installib teile uusimad draiverid. Windows 7 ja 8 pakuvad draiverivärskendusi ka Windows Update'i kaudu, kuid Microsoft on Windows 10-s selle suhtes palju agressiivsem. See kõik toimub automaatselt. Isegi kui installite oma riistvaradraiverid, kirjutab Windows need uue versiooni olemasolul mõnikord automaatselt üle. Windows on siiski üsna hea, kui ei kirjuta üle selliseid asju nagu graafikadraiverid - eriti kui teil on tootjalt mõni utiliidiga kursis olev utiliit.

Windows Update'i kasutamine Windows 10-s on automaatne seadista-ära-unusta-lahendus. Te ei vaja draiveri värskendamise utiliiti, kuna Windowsil on üks sisseehitatud.

Windows 7, 8 ja 8.1 puhul kuvatakse riistvaradraiverid Windows Update'i liideses valikulise värskendusena. Kui soovite uusimaid riistvaradraivereid, avage kindlasti Windows Update, otsige värskendusi ja installige kõik saadaolevad riistvaradraiveri värskendused.

Värskendage oma graafikadraivereid

SEOTUD:Kuidas värskendada oma graafika draivereid mängude maksimaalse jõudluse saavutamiseks

Graafikadraiverite puhul saate värskenduste kontrollimiseks kasutada oma graafikadraiveritega kaasas olevat juhtpaneeli. NVIDIA, AMD ja isegi Intel pakuvad juhtpaneele, mis kontrollivad ja laadivad automaatselt alla teie värskeimad graafikadraiveri värskendused.

Avage lihtsalt rakendus NVIDIA GeForce Experience, AMD Radeon Software Crimson Edition või Inteli graafika juhtpaneel - olenevalt sellest, kumb teie arvutis on. Need ilmuvad sageli teie süsteemses salves ja tavaliselt leiate need Start-menüü kiirotsinguga.

Siit võiksite minna ka otse allika juurde. Minge NVIDIA, AMD või Inteli veebisaidile, et oma riistvarale uusim graafikadraiveri pakett alla laadida ja see installida.

Isegi kui kasutate Windows 10, soovite seda tõenäoliselt teha - vähemalt siis, kui olete mängur. Windows 10 ei uuenda graafikajuhte automaatselt iga kord, kui NVIDIA või AMD uue versiooni välja annab. Need värskendused on tegelikult vajalikud ainult PC-mänge mängivatele inimestele.

Kasutage tootja veebisaiti

Muude draiverite jaoks minge otse oma riistvaratootja veebisaidile. Kui teil on sülearvuti või eelseadistatud lauaarvuti, minge selle tootja veebisaidile ja otsige oma konkreetse arvuti mudeli draiveri allalaadimislehte. Tavaliselt leiate ühe veebisaidi, millel on pikk nimekiri draiveritest, mida saate alla laadida. Nende draiverite uued versioonid postitatakse sellele veebisaidile, kui need on saadaval, ja näete sageli nende üleslaadimise kuupäevi, et saaksite teada, millised on uued.

SEOTUD:Kuidas kontrollida oma BIOS-i versiooni ja seda värskendada

See on ka koht, kust leiate tavaliselt BIOS-i ja UEFI püsivara värskendusi, kuid me ei soovita neid installida, kui teil pole selleks tõesti head põhjust.

Kui ehitasite oma lauaarvuti, peate draiverid iga komponendi tootjalt alla laadima. Näiteks minge oma emaplaadi tootja veebisaidile ja otsige emaplaadi draiverite leidmiseks välja konkreetne emaplaadi mudel. Korrake seda protsessi iga riistvarakomponendi puhul.

Hea uudis on see, et te ei pea seda enamjaolt tegema. Windows - eriti Windows 10 - hoiab teie draiverid teie jaoks mõistlikult ajakohasena.

Kui olete mängur, soovite uusimaid graafikadraivereid. Kuid pärast nende ühekordset allalaadimist ja installimist teavitatakse teid uute draiverite olemasolust, et saaksite need alla laadida ja installida.

Muude draiverivärskenduste jaoks saate lihtsalt vaadata tootja veebisaidilt uusi versioone. See pole tavaliselt vajalik ja te ei pea seda tegema, kui teil pole selleks konkreetset põhjust. Windows hoiab teie riistvaradraivereid piisavalt ajakohasena.

Pildikrediit: Flickris Quasic


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found