Programmide, failide ja kaustade lisamine Windowsi süsteemi käivitamisel

Mõni Windowsi rakendus konfigureerib ennast automaatselt käivituma, kui Windows käivitub. Kuid saate iga rakenduse, faili või kausta käivitada Windowsiga, lisades selle Windowsi kausta Startup.

  1. Dialoogiboksi „Run” avamiseks vajutage Windows + R.
  2. Tippige "shell: startup" ja vajutage kausta "Startup" avamiseks Enter.
  3. Looge kausta „Startup” otsetee mis tahes faili, kausta või rakenduse käivitatava faili juurde. See avatakse käivitamisel järgmisel käivitamisel.

Mõnes rakenduses on selle jaoks juba sisselülitamise seade, kuid kui seda pole, siis soovite seda meetodit. Samuti saate Windowsi käivitamisel kõik failid või kaustad avada - juhuks, kui leiate midagi, mida te regulaarselt kasutate. Kõik, mida peate tegema, on luua otsetee kõigele, mida soovite alustada, spetsiaalsesse kausta Startup - üks Windowsi varjatud süsteemikaustadest. See tehnika töötab peaaegu kõigi Windowsi versioonidega Vistast kuni Windows 7, 8 ja 10 kaudu.

Pange tähele ka seda, et mida rohkem programme käivitamisel käivitate, seda pikem on käivitusprotsess. Kui on rakendusi, mida te ei soovi käivitamisel käivitada, võite ka teatud käivitamisprogrammid keelata.

Esimene samm: avage Windowsi käivituskaust

SEOTUD:Kuidas Windowsis käivitamisprogrammid keelata

„Startup” on peidetud süsteemikaust, kuhu saate navigeerida File Exploreris (tingimusel et kuvate peidetud faile). Tehniliselt asub see % APPDATA% \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup, kuid te ei pea File Explorerit avama ja sirvimist alustama - sinna jõudmiseks on palju lihtsam viis.

Kui teate kaustade nimesid, saate paljusid Windowsi peidetud ja spetsiaalseid kaustu avada otse käsuga „shell”. Ja saate käsu „shell” käivitada otse dialoogiboksist „Run”.

Kausta Startup hõlpsaks avamiseks klõpsake lihtsalt käsku Windows + R, et avada kast „Run”, tippige „shell: startup” ja vajutage seejärel Enter

See avab File Exploreri akna otse kausta Startup.

Jätke ja jätke see aken lahti, sest me töötame järgmises jaotises.

Teine samm: looge kausta „Startup” otsetee

Rakenduse, faili või kausta käivitamiseks Windowsist piisab sellest, kui peate looma otsetee kausta „Startup” sees olevale üksusele. Töötame näitena käepärase väikese rakendusega Sizer, kuid seda tehnikat saab kasutada olenemata otseteest.

Esmalt leidke üksus, millele soovite oma otsetee luua. Lihtsalt avage teine ​​File Exploreri aken ja leidke käivitatav fail, fail või kaust, mida soovite käivitamisel käivitada. Otseteede loomiseks Windowsis on erinevaid viise, kuid me oleme ülikiire parema lohistamise meetodi fännid: hoidke hiire paremat nuppu all ja lohistage üksus, mille otsetee soovite luua, kausta „Startup”. Kui vabastate nupu, ilmub mõne valikuga hüpikmenüü. Klõpsake nuppu „Loo siin otsetee”.

See on kõik, mida peate tegema. Nüüd näete kausta „Startup” oma üksuse otseteed.

Järgmisel Windowsi käivitamisel käivitatakse teie rakendus, fail või kaust koos sellega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found