Miks teie uut kõvaketast Windowsis ei kuvata (ja kuidas seda parandada)

Paigaldasite oma arvutisse uue kõvaketta ja oma meelehärmiks pole seda kusagil. Ärge sattuge paanikasse, peate Windowsi võrgu toomiseks lihtsalt pisut nihutama.

Kõige tavalisem põhjus, miks teie ketas on puudu

Haarasite müügil oleva kena suure kõvaketta, lõhkusite arvuti korpuse, ühendasite draivi vastavate kaablitega emaplaadi ja toiteallikaga (ei? Kontrollige seda parem enne, kui jätkate lugemist) ja kui taaskäivitasite arvuti uut kõvaketast polnud kusagilt leida.

SEOTUD:Kuidas muuta vana kõvaketas väliseks kettaks

Või äkki järgisite meie välise kõvaketta õpetust ja ei saa aru, miks, kuigi te kuulete ketas korpuses vihisevat, ei näe te Windowsis ketast. Mis asi on?

Erinevalt kõvakettast, mis tarnitakse koos riiulil oleva arvuti või välise kettaga, ei osteta teie ostetud lisakõvakettaid alati vormindatult ja pole kasutusvalmis. Selle asemel on nad täiesti tühjas olekus - idee on see, et lõppkasutaja teeb draivaga seda, mida soovib, nii et draivi eelvormistamisest või muul viisil tehases muutmisest pole kasu.

Sellisena ootab draiv oma süsteemi sisestamise ajal automaatselt, kuni otsustate, mida draiviga teha, selle asemel, et see automaatselt vormindada ja draiviloendisse lisada. Kui te pole kunagi varem oma arvutisse kõvaketast lisanud, võib see olla üsna murettekitav, kui näib, et draiv on puudu (või mis veelgi hullem, surnud). Ära siiski karda! Kõvaketast on lihtne varjata.

Kuidas viia oma kadunud ketas võrku

Eeldades, et kõvaketas on korralikult installitud ja pole (mingi kohutava lolli õnne tõttu) väravast väljas, on selle võrku toomine väga lihtne protsess. Selleks peate kõigepealt üles tõmbama Windowsi kettahalduse tööriista.

Dialoogiboksi Käivita käivitamiseks vajutage klaviatuuril Windows + R. Tüüp diskmgmt.msc kasti ja vajutage sisestusklahvi.

Enne jätkamist tahame teid asjakohaselt hirmutada: Ärge mängige kettahalduses. Ehkki ülesanne, mida me peame täitma, on väga lihtne ja lihtne teha, on teil selle tööriistaga muheledes väga halb olla. Kontrollige igal sammul üle. Veenduge, et valite õige ketta, muidu võite kaotada palju andmeid.

allpool. Kettahalduses sirvige alumisel paanil ketaste loendit. Nendele ketastele antakse silt, kui palju kettaid teil on, ketas 1. Windows määrab numbri kõigile kõvaketastele, pooljuhtkettadele, USB-draividele ja kaardilugejaile, nii et ärge imestage, kui peate natuke allapoole kerima - meie puhul oli uus ketas "Disk 10", nagu allpool näha.

Siin on neli bitti teavet, mis näitavad, et vaatame õiget ketast. Esiteks on ketas vasakul märgitud kui "tundmatu" ja "Ei initsialiseeritud", mille süsteemile tutvustatud uhiuus ketas märgistatakse. Teiseks, draivi suurus vastab äsja installitud draivi suurusele (umbes 1 TB) ja draiv on märgistatud kui "eraldamata", mis tähendab, et ühtegi kõvakettaruumi pole vormindatud ega sektsiooni määratud.

Paremklõpsake ketta kirje nimeosas, kus on kirjas "Disk [#]", ja valige paremklõpsuga kontekstimenüüst "Initialize Disk".

SEOTUD:Mis vahe on GPT-l ja MBR-il draivi jaotamisel?

Initsialiseerimisprotsessi esimeses etapis palutakse teil valida, kas soovite oma ketta partitsioonistiili jaoks kasutada alglaadimiskirjet (MBR) või GUID-i partitsioonitabelit (GPT). Kui soovite enne valiku tegemist mõnda põhjalikku lugemist läbi vaadata, saate siin vaadata meie selgitajat. Lühidalt, kui teil pole pakutavat põhjust MBR-i kasutamiseks, kasutage selle asemel GPT-d - see on uuem, tõhusam ja pakub tugevamat kaitset alglaadimiskirjelduse rikkumiste eest.

Klõpsake nuppu „OK” ja teid naaseb kettahalduse peaaknasse. Sealt leiate, et teie kettal on nüüd vasakul silt „Põhi” ja „Veeb”, kuid sisu on endiselt „jaotamata”. Paremklõpsake triibulisel kastil, mis näitab eraldamata kettaruumi. Valige „Uus lihtne köide“.

See käivitab uue lihtsa helitugevuse viisardi, mis juhatab teid ketta seadistamise protsessis. Esimeses etapis valige, kui palju ruumi soovite köitesse lisada. Vaikimisi on see number vaba kettaruumi kogu suurus - kui te ei kavatse reserveerida ruumi täiendavatele sektsioonidele, pole põhjust seda muuta. Klõpsake nuppu „Järgmine“.

Teises etapis määrake draivitäht. Vaikimisi on see ilmselt korras.

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Lõpuks vormindage helitugevus. Kui kasutate helitugevust tavapärasteks arvutusülesanneteks (fotode, videomängude jne salvestamiseks), pole tegelikult vaja NTFS-i vaikesüsteemist ja seadetest kõrvale kalduda. Kas olete huvitatud failisüsteemide erinevustest ja miks võiksite erinevaid võimalusi kasutada? Oleme teid kajastanud. Pange oma köitele nimi, klõpsake nuppu „Järgmine“ ja oodake, kuni vormindamisprotsess lõpeb.

Kui protsess on lõpule jõudnud, näete kettahalduse kettaloendis oma uut draivi, mis on eraldatud, vormindatud ja valmis toimimiseks.

Nüüd saate ketast kasutada nagu oma süsteemis meediumisalvestust, mänge ja muid eesmärke.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found