Kuidas kontrollida, milline graafikakaart (GPU) teie arvutis on

Kõigil arvutitel on graafikariistvara, mis saab hakkama kõigega alates töölaua joonistamisest ja videote dekodeerimisest kuni nõudlike arvutimängude renderdamiseni. Enamikul kaasaegsetest arvutitest on graafikaprotsessorid (GPU-d), mille on valmistanud Intel, NVIDIA või AMD.

Kuigi teie arvuti protsessor ja RAM on samuti olulised, on GPU tavaliselt arvutimängude mängimisel kõige kriitilisem komponent. Kui teil pole piisavalt võimsat GPU-d, ei saa te uuemaid arvutimänge mängida - või peate mängima neid madalamate graafiliste sätetega. Mõnes arvutis on väikese energiatarbega „sisseehitatud” või „integreeritud” graafika, teistes aga võimsad „spetsiaalsed” või „diskreetsed” graafikakaardid (mõnikord videokaartideks). Siit saate teada, milline graafika riistvara on teie Windowsi arvutis.

Windows 10-s saate oma GPU-teavet ja kasutamise üksikasju kontrollida otse tegumihaldurist. Paremklõpsake tegumiribal ja valige „Task Manager” või vajutage selle avamiseks Windows + Esc.

Klõpsake akna ülaosas vahekaarti „Toimivus” - kui te vahekaarte ei näe, klõpsake nuppu „Lisateave”. Valige külgribal „GPU 0”. GPU tootja ja mudeli nimi kuvatakse akna paremas ülanurgas.

Selles aknas näete ka muud teavet, näiteks GPU spetsiaalse mälu mahtu. Windows 10 Task Manager kuvab siin teie GPU kasutamist ja saate GPU kasutamist vaadata ka rakenduste kaupa.

Kui teie süsteemil on mitu GPU-d, näete siin ka teksti „GPU 1” ja nii edasi. Igaüks tähistab erinevat füüsilist GPU-d.

Windowsi vanemates versioonides, näiteks Windows 7, leiate selle teabe DirectX-i diagnostika tööriistast. Selle avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Windows + R, tippige ilmuvas dialoogi Käivita „dxdiag” ja vajutage sisestusklahvi.

Klõpsake vahekaarti „Kuva” ja vaadake jaotises „Seade” välja „Nimi”. Siin on loetletud ka muu statistika, näiteks GPU sisseehitatud videomälu maht (VRAM).

Kui teie süsteemis on mitu graafikaprotsessorit - näiteks sülearvutis, kus on väikese energiatarbega Inteli GPU aku kasutamiseks ja suure võimsusega NVIDIA GPU, mis on ühendatud pistikupessa ja mängimise ajal - saate juhtida, milline GPU on mäng kasutab Windows 10 rakendusest Seaded. Need juhtnupud on sisse ehitatud ka NVIDIA juhtpaneelile.

SEOTUD:Kuidas jälgida GPU kasutamist Windowsi tegumihalduris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found