Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Windows 10 uuendusprotsess lohistab vanad failid, seaded ja programmid teie eelmisest Windowsi süsteemist uude. Microsoft võimaldab teil puhta installi abil saada täiesti värske süsteemi.

See on eriti kasulik, kui olete ostnud uue Windows 10 arvuti ja see sisaldab tootja installitud turvatarkvara, mida te ei soovi. Või peate pärast uue kõvaketta installimist installima arvutis puhta installi ilma olemasoleva Windowsi süsteemita. Loomulikult jätate ilma headest eelinstallitud rakendustest, näiteks paljude arvutitega kaasas olevast tasuta DVD-mängija programmist. DVD-taasesituse saamiseks võite siiski alati installida VLC-d või kasutada mõnda täielikumate funktsioonidega Windows Media Centeri alternatiivi.

SEOTUD:Windows 10 on täna väljas: kas peaksite täiendama?

Varem sundis Microsoft kasutajaid Windows 10-le üle minema, enne kui nad said uuesti alustada ja puhta installi teha - see oli tüütult keeruline ja aeganõudev. Nüüd on asjad palju lihtsamad, kuna saate Windows 10 aktiveerida Windows 7, 8 või 8.1 võtmega.

Esimene võimalus: looge installikandja ja installige Windows Scratchist

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Klassikaline puhta installi meetod on endiselt meie Windows 10-ga variant. Peate lihtsalt alla laadima ja looma installimiskandja kas DVD-le või mälupulgale ja installima selle sealt.

Laadige alla Microsofti Windows 10 meediumiloome tööriist. See tööriist laadib alla teie süsteemile sobivad Windows 10 installifailid ja aitab teil luua installi DVD-d või mälupulka. Käivitage see ja valige installikandja loomiseks valik „Loo installikandja teisele arvutile”.

Valige arvutisse litsentsitud Windows 10 koopia jaoks kindlasti õige installikandja tüüp - Windows 10 Home või Professional. (Kui „Windows 10” on ainus võimalus, saate seda turvaliselt kasutada ja see tuvastab, millist versiooni soovite.) Samuti peaksite valima oma keele ja valima, kas soovite siin Windowsi 32- või 64-bitist versiooni. Enamik inimesi soovib 64-bitist versiooni, kuid saate luua installimeediumi, mis sisaldab mõlemat, ja installija valib automaatselt kõige sobivama, kui kasutate seda Windowsi arvutisse installimiseks.

Installige Windows 10 installikandjalt nagu iga teine ​​operatsioonisüsteem. Taaskäivitage arvuti, kui USB-draiv või DVD on sisestatud, ja taaskäivitage sellest seadmest. Selleks võib vaja minna BIOS-i sätete muutmist, alglaadimismenüüsse sisenemist või kaasaegse Windows 8 või 10 seadme, mis sisaldab traditsioonilise BIOS-i asemel UEFI püsivara, täpsema käivitusvaliku valikut „Kasuta seadet”. Kui Windowsi installer käivitub, valige käsk „Install Now”.

Järgmisena näete aktiveerimisekraani. See, mida te siin teete, sõltub teie olukorrast:

  • Kui te pole kunagi varem selles arvutis Windows 10 installinud ja aktiveerinud, näete aktiveerimisekraani. Sisestage siia oma Windows 10 võti. Kui teil seda pole, kuid teil on kehtiv 7, 8 või 8.1 võti, sisestage see hoopis siia.
  • Kui olete kunagi varem arvutisse Windows 10 installinud ja aktiveerinud, klõpsake nuppu „Mul pole tootenumbrit”. Windows aktiveerub pärast installimist automaatselt.

Teine olukord töötab tänu sellele, kuidas Windows 10 arvuteid aktiveerib. Kui installite ja aktiveerite Windows 10 esmakordselt süsteemis, kinnitab installiprogramm, et teil on installitud „ehtne Windowsi” süsteem, ja registreerib teie riistvara Microsofti serverites. Pärast seda ei peaks te seda võtit uuesti samasse arvutisse sisestama - Microsoft tunnistab teie riistvara järgmisel korral, kui installite selle masina Windows 10, kinnitate, et see on registreeritud, ja aktiveerub automaatselt.

Tehke seadistusprotsess tavaliselt läbi, kuni näete jaotist „Millist installimistüüpi soovite?” ekraan. Valige suvand „Kohandatud”, et veenduda, et installite puhta ja mitte täiendamise.

Jaotage oma süsteemidraiv nii, nagu soovite. Kui teil on lihtsalt üks Windowsi sektsioon, võite installijale öelda, et see kirjutaks üle. Kui teil on palju sektsioone, võite need kõik kustutada ja öelda Windows 10-le, et ta installiks ennast jaotamata ruumi.

Pärast uude puhtalt installitud Windows 10 süsteemi sisselogimist peaks see pärast Interneti-ühenduse loomist ennast automaatselt aktiveerima.

Selle õigesti aktiveerimise tagamiseks avage menüü Start ja klõpsake nuppu Seaded. klõpsake nuppu Värskenda ja turvalisus ning minge vahekaardile „Aktiveerimine“.

Veenduge, et näete siin valikut „Windows on aktiveeritud”. Pange tähele ka teie installitud Windows 10 väljaannet - kas Windows 10 Home või Windows 10 Pro. Enamik inimesi saab koduväljaande tasuta versiooniuuenduse versioonilt 7 või 8, kuid saate Windows 10 Pro, kui teil oli varem installitud Windows 7 või 8 professionaalne väljaanne.

Kui installisime Windows 10 Pro oma arvutisse uuesti, aktiveerus see kohe. Kuid kui Microsofti aktiveerimisserverid on ülekoormatud, võib teie süsteemi aktiveerimine aega võtta. Kui see pole aktiveeritud, võite siin näha teavet, mis aitab teil aktiveerida.

Mõned inimesed teatavad, et peavad mitu korda taaskäivituma, teised on aga lihtsalt oodanud. Järgmine käsk võib sundida aktiveerimist toimuma, kui see ei toimu automaatselt pärast ülaltoodud toimingute läbimist. Kõigepealt avage administraatori käsuviip, paremklõpsates nuppu Start või vajutades Windows Key + X ja valides käsuviiba (Administraator). Sisestage järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

slmgr.vbs / ato

Paljud inimesed peavad seda käsku mitu korda käivitama. kui näete veateadet, proovige taaskäivitada ja uuesti käivitada, oodake ja käivitage see uuesti või lihtsalt oodake ja laske Windowsil automaatselt aktiveeruda. Aktiveerimise hetkel võivad Microsofti serverid olla ülekoormatud.

Teine võimalus: tehke lähtestamine ja eemaldage kõik

Kui olete juba Windows 10-le täiendanud ja soovite uut installimist, on olemas lihtsam meetod. Funktsiooni Lähtesta abil saate oma Windows 10 süsteemi uuele olekule lähtestada. Kui installisite Windows 10 ise, peaks see teile kiiresti uue Windowsi süsteemi andma.

Siiski on mõned hoiatused: see meetod pole ideaalne igas olukorras. Kui ostsite näiteks arvuti, mis oli varustatud Windows 10-ga, toob see tõenäoliselt tagasi teie Windows 10 arvutiga kaasas olnud puhitusvara. (Sellel on mingi tee, kuid me pole seda veel ise katsetanud.)

Lisaks on mõned inimesed teatanud, et see ei lahenda mõningaid süsteemi korruptsiooniprobleeme. Sel juhul soovite ülaltoodud valiku Üks abil teha tõelise puhta installi.

Windows 10 arvuti lähtestamiseks avage rakendus Seaded, valige Värskenda ja turvalisus, valige Taastamine ja klõpsake nuppu Alusta selle arvuti lähtestamise all. Valige käsk „Eemalda kõik”. See pühib kõik teie failid, seega veenduge, et teil oleks varukoopiaid.

Microsofti tasuta täiendamise pakkumine sõltub teie arvuti riistvarast, nii et see ei pruugi korralikult aktiveeruda, kui olete riistvara arvuti sees vahetanud. Kui muutsite pärast pakkumise kasutamist arvuti riistvara, peate võib-olla helistama Microsoftile ja lõpetama telefoni aktiveerimisprotsessi, selgitades juhtunut. Telefoni tugiliin võib anda teile aktiveerimiskoodi, mis võimaldab teil Windows 10 aktiveerida, isegi kui see ei aktiveeru automaatselt. Võimalik, et peate siiski lisateavet esitama.

Tehniliselt ei tohiks tasuta Windows 10 täiendust (samuti Windowsi originaalkoopiaid ja Windows 10 eelinstallitud koopiaid) eraldi arvutisse üle kanda. Kuid sageli lubab telefoni aktiveerimisprotsess teil seda siiski teha, nii et see on väärt võtet.

Pildikrediit: Brett Morrison Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found