Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Kõik kaotavad mingil hetkel oma elus andmed. Teie arvuti kõvaketas võib homme ebaõnnestuda, lunavara võib teie faile pantvangis hoida või tarkvaraviga võib teie olulised failid kustutada. Kui te ei varunda regulaarselt oma arvutit, võite need failid igaveseks kaotada.

Varundamine ei pea siiski olema raske ega segane. Ilmselt olete kuulnud lugematutest erinevatest varundusmeetoditest, kuid milline neist sobib teile? Ja milliseid faile teetetõesti kas peate varundama?

Kõik on seotud teie isikuandmetega

Alustame ilmsest:mida kas vajate varundamist? Noh, ennekõike peate varundama oma isiklikke faile. Kui kõvaketas ebaõnnestub, võite alati oma operatsioonisüsteemi uuesti installida ja oma programmid uuesti alla laadida, kuid teie enda isiklikud andmed on asendamatud.

Kõik teie arvutis olevad isiklikud dokumendid, fotod, koduvideod ja muud andmed tuleks regulaarselt varundada. Neid ei saa kunagi asendada. Kui olete tundide kaupa hoolikalt CD-sid või video-DVD-sid rippinud, võiksite ka need failid varundada, nii et te ei pea kogu seda tööd uuesti tegema.

Teie operatsioonisüsteemi, programme ja muid seadeid saab ka varundada. Sa ei tee sedaomama nende varundamiseks tingimata, kuid see võib muuta teie elu lihtsamaks, kui kogu kõvaketas ebaõnnestub. Kui olete seda tüüpi inimene, kellele meeldib süsteemifailidega mängida, registrit muuta ja riistvara regulaarselt värskendada, võib süsteemi täielik varundamine säästa aega, kui asjad valesti lähevad.

Failide varundamise palju viise

Andmete varundamiseks on palju võimalusi, alates välise draivi kasutamisest kuni nende failide varundamiseni Interneti kaudu kaugserverisse. Siin on igaühe tugevad ja nõrgad küljed:

  • Varundage välisele draivile: Kui teil on väline USB-kõvaketas, saate sellele arvutile sisseehitatud varundamisfunktsioonide abil lihtsalt varundada. Windows 10 ja 8 kasutage failiajalugu. Windows 7-s kasutage Windowsi varundamist. Macis kasutage Time Machine'i. Aeg-ajalt ühendage draiv arvutiga ja kasutage varundustööriista või jätke see alati koju ühendatud ja see varundatakse automaatselt.Plussid: Varundamine on odav ja kiire.Miinused: Kui teie maja röövitakse või süttib, võib teie varukoopia koos arvutiga kaduma minna, mis on väga halb.

  • Varundamine Interneti kaudu: Kui soovite tagada oma failide turvalisuse, saate need varundada Internetti sellise teenusega nagu Backblaze. Backblaze on tuntud veebivarundusteenus, mis meile meeldib ja mida soovitame, kuna CrashPlan ei teenita enam kodukasutajaid (kuigi selle asemel võiksite maksta CrashPlani väikeettevõtete konto eest.) On ka konkurente nagu Carbonite - me mainisime ka MozyHome'i, kuid see on nüüd osa karboniidist. Väikese kuutasu eest (umbes 5 dollarit kuus) töötavad need programmid teie arvutis või Macis taustal, varundades teie failid automaatselt teenuse veebimällu. Kui kaotate need failid kunagi ja vajate neid uuesti, saate need taastada.Plussid: Veebivarundamine kaitseb teid igasuguse andmekao - kõvaketta rikke, varguse, loodusõnnetuste ja kõige muu eest.Miinused: Need teenusedtavaliselt maksab raha (lisateavet leiate järgmisest jaotisest) ja esialgne varundamine võib võtta palju kauem aega kui välisel kettal - eriti kui teil on palju faile.

  • Kasutage pilvmälu teenust: Varupuristid ütlevad, et see pole tehniliselt varundusmeetod, kuid enamiku inimeste jaoks on see piisavalt sarnane. Selle asemel, et lihtsalt faile oma arvuti kõvakettale salvestada, saate need salvestada sellisesse teenusesse nagu Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive või sarnane pilvemäluteenus. Seejärel sünkroonitakse need automaatselt teie veebikonto ja teiste arvutitega. Kui teie kõvaketas sureb, on teil failide koopiad endiselt veebis ja teistes arvutites salvestatud.Plussid: See meetod on lihtne, kiire ja paljudel juhtudel tasuta ning kuna see on võrgus, kaitseb see teid igasuguste andmete kadumise eest.Miinused: Enamik pilveteenuseid pakub tasuta ainult paar gigabaiti ruumi, nii et see töötab ainult siis, kui teil on väike arv faile, mida soovite varundada, või kui olete nõus lisamälu eest maksma. Sõltuvalt failidest, mida soovite varundada, võib see meetod olla kas lihtsam või keerulisem kui otsevarundamise programm.

Kuigi varundusprogrammid nagu Backblaze ja pilveteenused nagu Dropbox on mõlemad veebi varukoopiad, töötavad need põhimõtteliselt erineval viisil. Dropbox on loodud teie failide sünkroonimiseks arvutite vahel, samal ajal kui Backblaze ja muud sarnased teenused on mõeldud suures koguses failide varundamiseks. Backblaze säilitab teie failide mitu versiooni mitu koopiat, nii et saate faili taastada täpselt sellisena, nagu see oli paljudest selle ajaloo punktidest. Ja kuigi sellised teenused nagu Dropbox on väikestes ruumides tasuta, on Backblaze'i madal hind sama suur varukoopia kui soovite. Sõltuvalt sellest, kui palju andmeid teil on, võiks üks olla odavam kui teine.

Backblaze'il ja karboniidil on tõepoolest üks suur piirang, mida peaksite meeles pidama. Kui kustutate faili oma arvutis, kustutatakse see teie Interneti-varukoopiatest 30 päeva pärast. Pärast seda 30-päevast perioodi ei saa te enam kustutatud faili ega faili eelmist versiooni taastada. Nii et olge nende failide kustutamisel ettevaatlik, kui soovite neid tagasi soovida!

Ühest varundamisest ei piisa: kasutage mitut meetodit

SEOTUD:Te ei varunda korralikult, välja arvatud juhul, kui teil on varuväliseid varukoopiaid

Mida peaksite siis kasutama? Ideaalis kasutaksite neist vähemalt kahte. Miks? Sest sa tahad mõlematväljaspool saiti jakohapeal varukoopiad.

„Kohapealne” tähendab sõna otseses mõttes varukoopiaid, mis on salvestatud teiega samas füüsilises asukohas. Seega, kui varundate välisele kõvakettale ja salvestate selle kodus oma koduarvutiga, on see varukoopia kohapeal.

Väljaspool asuvaid varukoopiaid hoitakse muus asukohas. Seega, kui varundate veebiserverisse, nagu Backblaze või Dropbox, on see varuväline varundus.

Kohapealsed varukoopiad on kiiremad ja lihtsamad ning need peaksid olema teie esimene kaitseliin andmete kadumise vastu. Kui kaotate failid, saate need kiiresti väliselt kettalt taastada. Kuid te ei tohiks loota ainult kohapealsetele varukoopiatele. Kui teie kodu põleb või vargad varastavad kogu selles oleva riistvara, kaotate kõik oma failid.

Väljaspool asuvaid varukoopiaid ei pea olema ka Interneti-server ja te ei pea selle eest igakuist tellimust maksma. Võite oma failid varundada kõvakettale ja salvestada näiteks oma kontoris, sõbra majas või pangahoidlas. See oleks natuke ebamugavam, kuid see on tehniliselt varuväline varundus.

Samamoodi võite oma failid salvestada ka Dropboxi, Google Drive'i või OneDrive'i ja teha regulaarselt varukoopiaid välisele kettale. Või võite kasutada Backblaze'i võrgu- ja Windowsi failiajaloo varundamiseks kohaliku varukoopia loomiseks. Nende teenuste kasutamiseks tandemina on palju võimalusi ja see sõltub teie otsusest. Lihtsalt veenduge, et teil on kindel varundusstrateegia koos kohapealja väljaspool asuvaid varukoopiaid, nii et teil on lai turvavõrk failide kaotamise vastu.

Automatiseeri see!

Kõik see võib tunduda keeruline, kuid mida rohkem te oma varundussüsteemi automatiseerite, seda sagedamini saate varundada ja seda suuremad on koefitsiendid. Sellepärast peaksite failide käsitsi välisele kettale kopeerimise asemel kasutama automatiseeritud tööriista. Saate selle lihtsalt ühe korra seadistada ja unustada.

See on üks põhjus, miks meile väga meeldivad sellised võrguteenused nagu Backblaze. Kui varundate Internetti, saab ta seda teha iga päev automaatselt. Kui peate ühendama välise draivi, peate pingutama rohkem, mis tähendab, et varundate harvemini ja võite selle lõpetada. Kõike automaatsetena hoidmine on oma hinda väärt.

Kui te ei soovi midagi maksta ja soovite peamiselt tugineda kohalikele varukoopiatele, kaaluge oluliste failide võrgus sünkroonimiseks failide sünkroonimisteenuse, nagu Dropbox, Google Drive või Microsoft OneDrive kasutamist. Nii on teil, kui kunagi oma kohaliku varukoopia kaotate, vähemalt koopia veebis.

Lõppkokkuvõttes peate lihtsalt mõtlema oma failide asukohale ja tagama, et teil oleks kogu aeg mitu eksemplari. Ideaalis peaksid need koopiad asuma rohkem kui ühes füüsilises asukohas. Niikaua kui mõtlete tegelikult sellele, mida teete, kui teie arvuti sureb, peaksite olema enamikust inimestest palju ees.

Pildikrediit: Mario Goebbels Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found