Kuidas lubada teleris HDMI-CEC ja miks peaksite

“HDMI-CEC”, mis on lühend HDMI Consumer Electronics Controlist, on paljude telerite ja välisseadmete HDMI-funktsioon. See funktsioon muudab teie seadmed koos töötamiseks paremaks, kuid on sageli vaikimisi keelatud.

Asjade veelgi segasemaks muutmiseks ei nimeta tootjad seda funktsiooni sageli HDMI-CEC-iks. Nagu Miracasti puhul, tahab ka iga tootja seda nimetada oma kaubamärgina, kuigi see on koostalitlusvõimeline standard.

Miks soovite HDMI-CEC-i

SEOTUD:Miks ma saan oma Blu-ray-mängijat juhtida oma teleri kaugjuhtimispuldiga, kuid mitte minu kaablikarbiga?

HDMI-CEC võimaldab teleriga HDMI-portide kaudu ühendatud seadmetel teleriga edasi-tagasi suhelda. Seadmetel võib olla teleri üle mõnevõrra kontroll ja teleril on seadmete üle mõningane kontroll. See tähendab, et saate oma Blu-ray-mängijat juhtida näiteks teleri puldi kaudu. Või võivad seadmed teie teleri sisendit automaatselt muuta, kui neil on vaja midagi teha.

Oletame näiteks, et teil on teleriga ühendatud Chromecast, kuid te ei kasuta praegu Chromecasti. Selle asemel vaatate telerit või mängite Xboxi. HDMI-CEC-i abil saate oma Chromecasti ülekandmist alustada teisest seadmest ja Chromecast saadab telerile signaali, sundides telerit üle minema Chromecasti sisendile. Te ei pea teleri kaugjuhtimispuldiga ringi käima ja iseseisvalt vastavasse sisendisse lülituma.

HDMI-CEC-l on eeliseid ka mängukonsoolide puhul. Näiteks PlayStation 4 puhul saate vajutada mängukonsooli puhkerežiimist välja toomiseks nuppu kontrolleril või mängukonsoolil endal. Kui te seda teete, saab PlayStation 4 teleri automaatselt õigele HDMI-sisendile lülitada, säästes teid sellega. Või kui lülitate teleri PlayStation 4 sisendisse, kui PlayStation on puhkerežiimis, saab PlayStation aru, et soovite seda kasutada, ja lülitub automaatselt sisse. Kahjuks ei toeta praegu Xbox One ega Wii U HDMI-CEC-i.

Seadmed saavad ka oma sisendid sildistada, nii et teie Chromecast kuvatakse automaatselt kui “HDMI 2” asemel kui “Chromecast”. Jah, üldiselt saate sisestada oma sildi, kuid seade saab seda teha teie eest, kui kasutate HDMI-CEC-i.

HDMI-CEC kaubanimed

Te ei näe sageli spetsifikatsioonide loendisse trükitud teksti „HDMI-CEC”. Selle asemel näete kaubamärgiga kaubanime. Need nimed viitavad kõik HDMI-CEC-le, nii et need eksisteerivad tegelikult ainult klientide segadusse ajamiseks. Kui teie teleril on mõni neist funktsioonidest, toetab see HDMI-CEC-i. Peate teadma nime, mida teie teleri tootja kasutab, et saaksite oma teleris varjatud HDMI-CEC-valiku otsida ja lubada.

 • AOC: E-link
 • Hitachi: HDMI-CEC (aitäh, Hitachi!)
 • LG: SimpLink või SIMPLINK (HDMI-CEC)
 • Mitsubishi: NetCommand HDMI jaoks
 • Onkyo: RIHD (kaug-interaktiivne HDMI kaudu)
 • Panasonic: HDAVI juhtimine, EZ-Sync või VIERA Link
 • Philips: EasyLink
 • Pioneer: Kuro Link
 • Runco International: RuncoLink
 • Samsung: Anynet +
 • Terav: Aquos Link
 • Sony: BRAVIA Sync
 • Toshiba: CE-Link või Regza Link
 • Vizio: CEC (aitäh, Vizio!)

Kuidas lubada teleris HDMI-CEC

Selle valiku leiate teleri menüüst, suvanditest või seadetest. Kasutage seadete menüü valimiseks teleri kaugjuhtimispulti ja otsige valikut. Võite ka vaadata oma teleri kasutusjuhendit või proovida lihtsalt teleri mudeli veebiotsingut ja lubada „Luba HDMI-CEC”.

Hiljuti seadistatud Vizio teleris asus see valik Menüü> Süsteem> CEC. Seda oli vähemalt lihtne leida ja hästi seletada, kuigi see oli mingil põhjusel vaikimisi keelatud.

Kuidas lubada HDMI-CEC oma seadmetes

Mõnes üksikus seadmes pole ka HDMI-CEC vaikimisi lubatud, seega võiksite kontrollida iga seadme seadeid. Näiteks lubatakse HDMI-CEC Chromecastis automaatselt, nii et see "lihtsalt töötab" seni, kuni teie teleris on lubatud HDMI-CEC.

PlayStation 4-s on see mingil põhjusel ka vaikimisi keelatud. Pidime minema jaotisse Seaded> Süsteem ja lubama valiku „HDMI-seadme link“. Võimalik, et peate otsima oma seadme sarnasest kohast või lihtsalt otsima oma seadme nime ja „HDMI-CEC” veebist, et teada saada, kas seade toetab HDMI-CEC-i ja kuidas seda lubada, kui see pole lubatud algselt.

HDMI-CEC on üsna kasulik, kuigi peate võib-olla sellest teadma ja ise lubama. Tehke seda kindlasti kõigis uutes telerites ja seadmetes, mille olete seadistanud, et säästa aega ja vaeva, vähemalt sisendite vahetamisel.

Täpsemad funktsioonid, näiteks ühendatud seadmete juhtimine teleri kaugjuhtimispuldiga, võivad töötada või mitte, olenevalt sellest, kuidas teleri tootja ja seadme tootja HDMI-CEC-i rakendasid. Mõlemal juhul on ainuüksi sisendi vahetamine HDMI-CEC-i lubamist väärt.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found