Mida tähendab „NSFW” ja kuidas seda kasutada?

NSFW on veider, mitmekülgne Interneti-akronüüm, mis on sattunud Interneti-artiklitesse ja sotsiaalmeedia postitustesse. Aga mida tähendab NSFW, kust see tuli ja kuidas te seda kasutate? Ärge muretsege - see artikkel on SFW.

Pole töö jaoks ohutu

Lühend NSFW tähistab "pole töö jaoks ohutu". Õige kasutamise korral on NSFW hoiatus, mis näitab, et link veebilehele, video, foto või heliklipp sisaldab sobimatut sisu. Kuigi seda sõna seostatakse tavaliselt pornograafiaga, kasutatakse seda sageli vägivaldse, roppu, solvava või isegi poliitiliselt laetud sisu hoiatusmärgisena.

Hoolimata selle sõnasõnalisest tähendusest (pole töö jaoks ohutu) kasutatakse NSFW akronüümi, et teid säästa ükskõik milline selline avalik piinlikkus (või teate ju, et traumeerite oma lapsi). Võite seda näha YouTube'i video pealkirjas, e-posti päises või enne väljaminevat linki veebisaidil või uudistes.

Mõnel juhul kasutatakse NSFW-d, et näidata, mida veebileht võib tehasinaebamugav - nii laia sõnaga meil on tegemist. Sellistes olukordades on NSFW-ga mõnikord kaasas käivitus- või TW-silt. Näiteks video, mis sisaldab üksikasjalikke sõjapilte, võib olla tähistatud sildiga "NSFW TW: War" või midagi muud.

NSFW etümoloogia

Varem oli sobimatu sisu vältimine suhteliselt lihtne ülesanne. Filmidel oli R-reiting, määrdunud ajakirjad märgiti sellistena ja Maury näitus avati hoiatusega, et peaksite kõik lapsed ASAPist toast välja viskama.

Kuid Interneti ajastul saab igaüks sisu luua. Ja nagu arvata võis, tunnevad inimesed harva vajadust oma fotod, videod ja veebilehed sobimatuks märkida. (Aususe huvides peavad inimesed oma "sobimatut" sisu tavaliselt postitama kogukondadesse, kus seda sisu peetakse asjakohaseks.)

Selle nurga alt näeb NSFW välja nagu moodne kehastus "See saade sisaldab stseene, mis võivad mõnda vaatajat solvata". Ja kuigi seda võib nüüd nii kasutada, tekkis see sõna tegelikult vastusena aväga konkreetne probleem.

Nagu teatas VICE, laieneb sõna NSFW Snopes.comi foorumi kultuurist. Veel 1998. aastal tuli naine foorumisse kaebama, et kasutajad peaksid sobimatud postitused sildistama „NFBSK” - „mitte Suurbritannia koolilastele”. Võib-olla oleks ta pidanud ostma tarkvara Net Nanny koopia.

Igatahes muutus see kaebus Snopes-naljaks, mis oli nii jumala naljakas et Snopes otsustas luua NFBSK foorumi. (Ärge viitsige seda otsida; see on põhimõtteliselt aastaringne South Parki episood.)

NFBSK sai naljana populaarseks, kuid see lahendas tõsise probleemi, mida teised sõnad ei suutnud kirjeldada. Internet on räpane, kuid seda on kõikjal. Aja jooksul jõudis NFBSK aeglaselt lugematutesse foorumitesse ja jututubadesse. See lihtsustus „NSFW-ks” ja hei, nüüd on see Websteri sõnastikus!

Millal ütlete NSFW?

Erinevalt mõnest teisest Interneti-žargoonist on sõna NSFW kasutamine väga lihtne. Võite seda kasutada sildina või kasutada seda sõnasõnalise lühendina lauses. See on kõik, mis seal on.

Sildina on NSFW kasulik ainult siis, kui see on olemasenne teie saadetud sobimatu sisu. See kuulub e-posti, Redditi postituse või veebisaidi päisesse. Ja kuigi veebisaitidele nagu YouTube meeldib videoid automaatselt esitada, on sobimatute videote pealkirjale „NSFW” lisamine siiski hea mõte.

Ja jah, peaksite seda tegema ka tekstisõnumite jaoks. Lisage lihtsalt „NSFW” sõnumitele, mis sisaldavad linke ebasobivale sisule. Kui lisate sõnumile fotosid või videoid, küsige enne selle saatmisnupu vajutamist adressaadilt, kas ta saab NSFW sisu vastu võtta. (Kui arvate, et see muudab need ebamugavaks, ei tohiks te ilmselt niikuinii neile sobimatut sisu saata.)

Sõnasõnalise akronüümina kasutate lihtsalt NSFW-d seal, kus see grammatiliselt sobib kui "töö jaoks ohutu". Kui keegi saadab teile näiteks lingi, võite küsida: "Kas see on NSFW?"

Mainisime selles artiklis varem fraasi SFW (ohutu töötamiseks). Sarnaselt NSFW-ga saab sõna SFW kasutada sildi või sõnasõnalise lühendina. Võite sildid, e-kirjad või lingid sildistada SFW-ks ja võite oma sõpradele esitada selliseid küsimusi nagu "Kas see on SFW?"

Nüüd, kui teate, kuidas sõna NSFW ära tunda ja kasutada, miks mitte laiendada oma Interneti-sõnavara mõne muu veidra sõnaga? Nagu NSFW, lühendid nagu TLDR ja FOMO


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found