Kuidas lubada Androidis öörežiimi, et vähendada silmade koormust

Nad ütlevad, et sinised valgusspektrid on teie silmadele kahjulikud, eriti öösel, kui tõenäolisemalt vaatate telefoni pimedas keskkonnas. See viib väidetavalt ka halva uneni, mis viib kehva terviseni. Android-telefonis selle vastu võitlemiseks toimige järgmiselt.

SEOTUD:Kunstlik valgus rikub teie une ja on aeg sellega midagi ette võtta

Lauaarvutites saate kasutada rakendust nimega f.lux. IOS-i seadmetes saate kasutada uut funktsiooni Night Shift. Mõlemad funktsioonid annavad ekraanile punase tooni sinise valgusspektri eemaldamiseks ekraanilt, muutes selle pimedas keskkonnas silmade jaoks lihtsamaks. Esialgu võib see veidi pursata, kuid harjumine ei võta kaua aega. Ja kui olete kohanenud, on see tegelikult päris tore - minu arvates on seda vaadates uskumatult rahustav.

Asi on selles, et paljudel Android-seadmetel pole sisseehitatud öörežiimi funktsiooni - käsitleme allpool olevaid seadmeid (samuti lahendust Android 7.0 käitavate seadmete jaoks). Kuid ärritage, kõigi teiste jaoks on meil ka mõned kolmanda osapoole võimalused.

Piksliseadmed: lubage Oreo öövalgustuse funktsioon

Kui tegelete Pixeli seadmega, on teil õnne. Google viskas funktsiooni Night Light, mis oli Android 7.1-s tegelikult karbist väljas (kuid jällegi ainult sellel konkreetsel telefonil). Oreoga lisati mõned uued nipid, nii et kajastame lihtsalt funktsiooni selle praeguses olekus.

Öövalgusele juurdepääsemiseks minge edasi ja tõmmake teatevari alla, seejärel puudutage hammasrattaikooni.

Sealt kerige alla ja puudutage valikut Kuva. Selle menüü teine ​​valik peaks olema „Öövalgus”. Mine edasi ja hüppa sinna sisse.

Siinkohal on see kõik üsna lihtne. Võite valida, et Öövalgus lülitub automaatselt sisse - seade, mida soovitan kasutada - või saate selle lihtsalt käsitsi ümber lülitada. Eelistan seadet „Päikeseloojang päikesetõusule”, sest see kohandub automaatselt nii, nagu seda teeb välisvalgus, mis on suurepärane. Soovi korral saate määrata ka kohandatud ajakava.

Muul juhul, kui öötuli on sisse lülitatud, saate intensiivsust näpuga sektsioonis Olek liuguri abil muuta. See säte jääb sellest punktist edasi ja kui soovite seda kunagi kohandada, hüpake lihtsalt sellesse menüüsse tagasi.

Galaxy seadmed: lubage Samsungi sinise valguse filter

Samsungil on kaasaegsetes Galaxy seadmetes, näiteks S8 ja Note 8, oma öörežiimi säte. Seda nimetatakse tegelikult sinise valguse filtriks, mis on tehniliselt õige, kuid palju vähem intuitiivne.

Igatahes andke märguandevarjule puksiir ja seejärel puudutage hammasrattaikooni.

Sealt puudutage menüüd Kuva ja otsige sätet Sinine valgusfilter.

Kuigi selle menüü otse sisse- või väljalülitamiseks on lihtne lüliti, leiate tegelikud seaded. Minge edasi ja puudutage teksti, et sisse hüpata.

Nagu Pixelis, saate ka selle automaatselt sisse lülitada; jällegi kas kohandatud ajakava järgi või päikeseloojangust päikesetõusuni. Eelistan ikkagi viimast.

Nagu ka Pixeli seadmetes, saate ka intensiivsuse seada, kuigi Galaxy telefonides nimetatakse seda läbipaistmatuseks. Kuus ühes käes, pool tosinat teises käes - see kõik on sama asi.

Ja see on tegelikult kõik.

Nuga seadmed: lubage Androidi peidetud öörežiim

Märkus. See keelati operatsioonisüsteemis Android 7.1, seega töötab see ainult versioonis 7.0.

Nougati “Öörežiim” peideti beetaversiooni ajal algselt System UI tuunerisse, kuid see eemaldati lõplikus versioonis. Menüü on endiselt olemas, kuid te ei pääse sellele enam nii lihtsalt juurde.

Esiteks peate lubama süsteemi kasutajaliidese tuuneri. Kui olete seda juba teinud, jätke natuke alla.

Tõmmake märguandevari kaks korda alla ja vajutage seejärel hammasrattaikooni. Mõne sekundi pärast võite vabastada ja see pöörleb. Seejärel kuvatakse hammasratta kõrval mutrivõtmeikoon, mis näitab, et kasutajaliidese tuuner on lubatud.

Nüüd, kui kasutajaliidese tuuner on lubatud, installige Google Playst rakendus Öörežiimi võimaldaja.

Kui rakendus on installimise lõpetanud, avage see ja puudutage nuppu „Luba öörežiim”. See peaks automaatselt avama uue kasutajamenüü süsteemi kasutajaliidese tuuneris ja kuvama allosas röstimärguande: „Jah, nüüd peaks teil olema kiire režiim Öine režiim saadaval.” Olete nüüd nii lähedal.

Enne lüliti lisamist võite jätkata ja lülitada sisse öörežiimi, et näha, mis see on. Öörežiimi võimaldaja Play poe loendis on märgitud, et kui teil on probleeme selle tööle panemisega, puudutage vasakus ülanurgas sõna „Sees”, mitte paremal olevat lülitit. Ekraan peaks kohe kollaseks muutuma.

Öörežiimi tõhusamaks lähenemiseks kasutage lihtsalt lülitit „Lülita automaatselt sisse“. See kasutab teie seadme asukohta öise režiimi automaatseks sisselülitamiseks, kui väljas pimedaks läheb. Nagu ma varem mainisin, muudab see ka filtreeritava sinise valguse hulka sõltuvalt kellaajast. Näiteks näitab ekraan päikeseloojangu ümber heledamat kollast tooni, kuid südaöö paiku on palju tumedam. See on korralik. Öörežiimi saate kasutada ka heleduse seadmiseks - libistage lihtsalt lülitit „Reguleeri heledust”.

Siit saate peatuda, kuid kui soovite kiirseadete varju lüliti lisada, saate seda ka teha. Järgige lihtsalt neid juhiseid ja lohistage sisse lülitamiseks “Öörežiim”.

See on kõik, olete valmis. Tulge päikeseloojangule, teie seade peaks automaatselt aktiveerima öörežiimi. Maga hästi!

Mitte-7.0 seadmed: proovige neid kolmanda osapoole valikuid

Ma saan aru - mitte-Nougati kasutajad (või kasutajad, kellel on 7.1) tahavad ka seda magusat Öörežiimi tegevust osaleda! Ärge pahandage, poisid ja tüdrukud, on ka teie jaoks mõned võimalused.

Google Play poes on saadaval kolm populaarset valgusfiltreerimise rakendust: CF.lumen, f.lux või Twilight.

SEOTUD:Kuidas juurutada oma Android-telefon SuperSU ja TWRP abil

Väärib märkimist, et nii CF. luumen kui ka f.lux vajavad juurdunud telefone, samas kui Videvik mitte. See tähendab, et nii CF. luumenil kui ka f.luxil on Twilightil oluliselt rohkem funktsioone, ehkki viimane on kõige sarnasem varude seadistamisele, kus on veel mõned näpunäited.

Selle väärtuse nimel soovitaksin teha Videvikule kaadri, enne kui hüpata palju täpsematesse valikutesse nagu CF.lumen või f.lux. Kui otsustate, et vajate rohkem kui Videvikus pakutavat, siis anna arenenumatele rakendustele pilt.

Seal on palju uuringuid, mis näitavad, et teie seadme sinise valguse filtreerimine aitab teil magada. Ideaalne lahendus on tõenäoliselt mitte kasutada telefoni (või vaadata telekat, teha muid ekraaniga seotud funktsioone) vahetult enne magamaminekut, kuid olgem siin tõelised: keegi ei hakka seda tegema. Nougati sisseehitatud Öörežiim või sellised rakendused nagu Videvik on suurepärane võimalus sellele iseendale minna anda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found