Kuidas kasutada käsipidurit mis tahes videofaili teisendamiseks mis tahes vormingusse

Kui olete kunagi soovinud videofaili teisendada, kuid polnud kindel, mida kasutada, võib teie jaoks see programm olla käsipidur. Täna näitame teile, kuidas seda kasutada videofailide teisendamiseks erinevatesse vormingutesse.

Seal on palju rakendusi, mille eesmärk on videofailide teisendamine. Nad reklaamivad end tasuta ja sportivad toretsevat liidest, kuid nagu me liiga hästi teame, on enamik neist programmidest lihtsalt jama. Pealegi pakutakse neile sageli tööriistaribasid või pahavara, nii et süütu katse video lihtsalt teisendada algas reisiks arvutipoodi, et teie sülearvuti korda saada.

Käsipidur?

Käsipidur on olnud kasutusel juba üle kümne aasta ja on endiselt üks parimaid rakendusi videofailide ühest formaadist teise ümberkodeerimiseks. Käsipidur on avatud lähtekoodiga ja täiesti vaba kinnitatud stringidest või varjulistest pakkumistest; saate ainult seda, mida alla laadite, mitte midagi muud.

Lõpuks on see saadaval Windowsile, Macile ja Ubuntule GUI-liidesega või käsurea tööriistana. Selles artiklis kasutame Windowsi GUI versiooni.

Kiire pilk programmile

Käsipidur on kahtlemata üks lihtsamaid videomuunduriprogramme.

Ülemises reas on kuus nuppu, kus saate manipuleerida oluliste funktsioonidega, nagu lähtekoodifaili avamine, töö lisamine järjekorda ja lihtne nupp Start, mis kõik ütleb.

Nende nuppude all on teie allika ja sihtkoha funktsioonid. Sihtkoht võimaldab muidugi valida, kuhu teie teisendatud fail salvestatakse ja kuidas seda nimetatakse. Allikas kuvab põhiteavet teie lähtefaili kohta: failis olevad pealkirjad, nurgad ja rippmenüünupud, mis võimaldavad teil faili teisendada peatükkide, aja (sekundi) või kaadri järgi.

Lõpuks on teie väljundi seaded. Siin on palju asju. Saate reguleerida oma video- ja helikvaliteeti, lisada subtiitreid ja palju muud.

Kuid me ei hakka isegi ühega neist vaeva nägema. Täna näitame teile lihtsalt lihtsamat viisi ühe videofailivormingu teisendamiseks.

Teisendamine on lihtne

Siin on selline olukord, et me tõesti tahame faili esitada Google Chrome'i vahekaardil, et saaksime selle seejärel oma telerisse edastada. Probleem on selles, et faili ei esitata, kuna see on vormingus, mida Chrome ei toeta. Mida me siis teeme?

Selles näites on meie lähtefaili vorming .MKV või Matroska failivorming. Seda tüüpi failid on anime- ja välismaiste filmide müüjate seas väga populaarsed, kuna see võimaldab neid levitada selliste lisafunktsioonidega nagu subtiitrid ja mitu keelt. See tähendab, et .MKV võib täiuslikult mängida kõik-ühes-lahenduses nagu VLC, kuid sageli kohtab see teiste mängijate, näiteks Windows Media Playeri ja Chrome, vastupanu.

Niisiis, me tahame teisendada oma .MKV-faili .MP4-failiks, mis ühildub peaaegu kõigega, millel seda mängite. Kui teil on .MP4-fail, on tõenäoline, et saate seda probleemideta vaadata.

Esimese asjana valime siis oma allika. Klõpsake nuppu „Allikas“ ja valige rippmenüü valikutest „Ava fail“.

Sirvige oma failisüsteemi probleemse faili asukohaga, valige see ja klõpsake nuppu „Ava“.

Nüüd näete meie teisendatavat faili pealkirja all.

Selle toimingu jaoks ei muuda me väljundi seadetes midagi. See on otse teisendamine .MKV-st .MP4-ks, nii et jätame konteineriseade selliseks, nagu see on. Ainus asi, mida teha, on käsipidurile öelda, kuhu meie uus fail panna ja kuidas seda nimetada.

Klõpsame oma faili sihtkoha leidmiseks nuppu „Sirvi“, valime uue faili asukoha ja anname sellele sobiva nime. Jätkame ja salvestame faili meie allikaga samasse kohta ja klõpsame nuppu „Salvesta”.

Tagasi käsipiduri peaaknasse, anname oma transkodeerimistööle veel ühe ilme ja klõpsame nuppu „Start”.

Sõltuvalt teie arvuti kiirusest ja faili suurusest võib see toiming kesta mõni minut või paar tundi. Rakenduse akna allservas saate märkida käsipiduri edenemise. Siin näete, et meie fail on peaaegu kuus protsenti valmis ja sellele on jäänud (hinnanguliselt) peaaegu üheksateist minutit.

Kui meie fail on valmis, peaksime saama seda Chrome'is esitada. Ja edu, nüüd saame seda faili hõlpsasti mängida peaaegu igas videopleieris, telefonis, tahvelarvutis ja loomulikult valada selle meie elutoas asuvale suurele ekraanile telerisse!

Käsipidurit on lihtne kasutada, see on riskivaba ja suudame saavutada väga soovitavaid tulemusi, kasutades lihtsalt vaikesätteid. On ütlematagi selge, et soovitame teil seda kasutada, mitte allalaaditavat ruletti mängida ja võib-olla oma süsteemi kohutava tarkvara installida.

Siiski oleme uudishimulikud, mida te kasutate ja kas olete sellega rahul? Kuidas on see käsipiduriga võrreldav? Andke sellest kindlasti teada meie arutelufoorumis!