Failide ja kaustade kopeerimine või teisaldamine Windows 10-s

Windows pakub failide kopeerimiseks ja teisaldamiseks palju võimalusi. Näitame teile kõiki File Exploreri nippe ja nende kasutamist käsuviibas ja PowerShellis. Võite isegi lisada faili Exploreri kontekstimenüüdesse „Kopeeri” ja „Teisalda”.

Kui kopeerite faili või kausta Windows 10-s, tehakse valitud üksusest duplikaat ja salvestatakse teie valitud sihtkausta. Kui aga faili või kausta teisaldate, liigub algne üksus identse koopia saatmise asemel sihtkausta.

Kuidas kopeerida või teisaldada faile lohistamise abil

Üks levinumaid viise faili või kausta kopeerimiseks või teisaldamiseks on selle lohistamine sihtkausta. Vaikimisi - sõltuvalt sihtkausta asukohast - võib File Explorer selle kopeerimise asemel teisaldada või vastupidi. Siiski on peidetud meetod, mis alistab Windowsi vaikekäitumise.

Avage File Explorer, vajutades Windows + E ja navigeerige faili, mille soovite kopeerida.

Kui lohistate faile ühest kaustast teise, saate sihtkausta navigeerimiseks kasutada vasakul asuvat paani või avada mõne muu File Exploreri eksemplari. Selle näite jaoks kasutame failide kopeerimiseks teist File Exploreri akent.

Avage teine ​​File Exploreri aken, vajutades Windows + E, ja navigeerige sihtkausta.

Kui lohistate faili või kausta uude sihtkohta, on Windowsil kaks vaiketoimingut: kopeerimine või teisaldamine. Kopeerimine toimub siis, kui viskate faili või kausta a. Kataloogi erinevad sõitma. Liikumine toimub siis, kui viskate selle sama sõita, nagu me teeme allpool. Siiski on peidetud trikk, mis sunnib Windowsi konkreetset toimingut sooritama.

Failide teisaldamiseks teisele draivile tõstke esile fail (id), mille soovite kopeerida, klõpsake neid ja lohistage need teise aknasse ning lohistage need.

Kui proovite faile kopeerida sama draivi kausta, klõpsake ja lohistage need teise aknasse. Enne nende kukutamist vajutage aga kopeerimisrežiimi käivitamiseks klahvi Ctrl.

Failide teisaldamiseks samale draivile teise kataloogi tõstke esile fail (id), mida soovite teisaldada, klõpsake neid ja lohistage need teise aknasse ning lohistage need.

Kui sihtkoha kaust asub teisel kettal, klõpsake ja lohistage need samamoodi nagu teise aknasse, kuid seekord vajutage teisaldamisrežiimi käivitamiseks Shift.

Kuidas kopeerida või teisaldada faile lõikamise, kopeerimise ja kleepimise abil

Samuti saate faile lõikelauale kopeerida ja teisaldada samamoodi nagu teksti lõikate, kopeerite ja kleepite.

Avage File Explorer, vajutades Windows + E ja navigeerige faili, mille soovite kopeerida.

Tõstke esile failid, mida soovite kopeerida, ja klõpsake siis menüüs Fail käsku „Kopeeri” või vajutage klaviatuuril Ctrl + C, et need lõikelauale lisada.

Kui soovite selle asemel üksusi teisaldada, tõstke esile failid, mida soovite teisaldada. Seejärel klõpsake failide lõikepuhvrisse lisamiseks menüüs Fail käsku „Lõika” või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + X.

Liikuge kataloogi, kuhu soovite failid teisaldada, ja seejärel klõpsake vahekaardil Avaleht nuppu „Kleebi“ või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + V. Sõltuvalt sellest, kas klõpsate nupul „Kopeeri” või „Lõika”, kopeeritakse või teisaldatakse teie failid.

Failide ja kaustade kopeerimine või teisaldamine kontekstimenüü abil

Kui paremklõpsate failil või kaustal, on Windowsil paar peidetud kontekstimenüü funktsiooni, mis võimaldavad teil lisada kaks valikut: Kopeeri või Teisalda. Nende kahe funktsiooni lisamine kontekstimenüüsse annab teile võimaluse elemente kas mõne hiireklõpsuga kopeerida või teisaldada.

SEOTUD:Kuidas lisada "Teisalda" või "Kopeeri" Windows 10 kontekstimenüüsse

Kuidas faile kopeerida või teisaldada käsuviiba abil

Üks kiiremaid viise soovitud kataloogis käsuviiba avamiseks on File Explorer. Esiteks avage File Explorer ja navigeerige sihtkohta. Klõpsake aadressiribal, tippige „cmd”Ja vajutage sisestusklahvi.

SEOTUD:10 viisi käsuviiba avamiseks Windows 10-s

Faili kopeerimiseks võite kasutada järgmist käsusüntaksit (kui kausta kopeerite, jätke lihtsalt faililaiend välja):

koopia "faili nimi.ext" "täielik \ tee \ sihtkohta \ kausta"

Käsu jutumärgid on olulised ainult siis, kui faili nimi või kaust sisaldab tühikuid. Kui neil pole tühikuid, ei pea te pakkumisi lisama. Allolevas näites ei sisalda failinimi ega kaust tühikut, mistõttu ei olnud meil vaja neid kasutada.

Võite kasutada ka koopia käsk mitme faili korraga paljundamiseks. Lihtsalt eraldage iga fail komaga ja määrake seejärel sihtkaust nagu tavaliselt.

Faili teisaldamiseks võite kasutada järgmist käsusüntaksit (kui liigutate kausta, jätke lihtsalt faililaiend välja):

liiguta "faili nimi.ext" "täielik \ tee \ sihtkohta \ kausta"

Nii nagu kopeerimisel, on ka käsu jutumärgid olulised ainult siis, kui faili nimi või kaust sisaldab tühikuid. Kui nad seda ei tee, ei pea te pakkumisi lisama. Allolevas näites ei sisalda failinimi ega kaust tühikut, mistõttu ei olnud meil vaja neid kasutada.

Siiski, kui proovite teisaldada mitu faili, nagu me tegime failiga koopia käsk, käsuviip viskab süntaksivea.

Käsurea abil saab rohkem kui ühte üksust korraga teisaldada ilma viga viskamata. Iga meetod kasutab mitme faili teisaldamiseks ühe käsu sees metamärke.

Esiteks, kui soovite teisaldada kogu kindla failitüübi, saate failide ümberpaigutamiseks kasutada järgmist süntaksit:

liiguta * .ext "täielik \ tee \ kataloogi"

Teine meetod hõlmab lähtekataloogis olevate failide liikumist olenemata failitüübist. Teisaldamise lõpuleviimiseks võite kasutada järgmist süntaksit:

liiguta * "täielik \ tee \ kataloogi"

Kuidas kopeerida või teisaldada faile PowerShelli abil

Failide ja kaustade kopeerimisel või teisaldamisel käsurea keskkonnas on Windows PowerShell veelgi võimsam ja paindlikum kui käsuviip. Kuigi me kriimustame ainult pinda, saate cmdletidega teha tõeliselt võimsaid asju.

Kiireim viis PowerShelli akna soovitud kohas avamiseks on kõigepealt kausta avamine File Exploreris. Klõpsake menüüs File (Fail) käsku Open Windows PowerShell (Ava Windows PowerShell) ja seejärel valige käsk Open Windows Powershell.

SEOTUD:9 viisi PowerShelli avamiseks Windows 10-s

Faili või kausta PowerShellis kopeerimiseks kasutage järgmist süntaksit:

Kopeeri üksuse "failinimi.ext" "tee \ sihtkohta \ kausta"

Kuigi need ei ole kohustuslikud, on Kopeeri üksus cmdlet nõuab failinime ja kataloogi ümber jutumärke ainult siis, kui need sisaldavad tühikuid.

Näiteks faili kopeerimiseks praegusest kataloogist teise kasutage järgmist käsku:

Copy-Item Lex.azw D: \ Allalaadimised

PowerShelli tegelik jõud tuleneb võimalusest cmdlet-käppe omavahel ühendada. Oletame näiteks, et meil on kaust, kus on hulk alamkaustu, milles on e-raamatud ja mida me soovime kopeerida.

Kataloogi muutmise ja käsu uuesti käivitamise asemel võime panna PowerShelli skannima iga kausta ja alamkausta ning seejärel kopeerima kogu kindla failitüübi sihtkohta.

Võiksime kasutada järgmist cmdlet-käsu:

 Get-ChildItem -Path ". \ *. Azw" -Recurse | Copy-Item -Sihtkoht "D: \ Downloads" 

The Get-ChildItem cmdleti osa loetleb kõik praeguses kataloogis olevad failid ja kõik selle alamkaustad (koos - Tagasi lüliti) AZW-faililaiendiga ja ühendab need ( | sümbol) Kopeeri üksus cmdlet.

Selle asemel, et faile teisaldada, võite soovitud asukohta teisaldada järgmise süntaksiga:

Liiguta üksust Lex.azw D: \ Allalaadimised

Teisalda üksus järgib sama süntaksit nagu Kopeeri üksus cmdlet. Seega, kui soovite teisaldada kõik konkreetsed failitüübid kaustast ja selle alamkaustadest - nagu me tegime cmdlet-käsu Copy-Item -, on see peaaegu identne.

Teatud failitüübi kõigi failide teisaldamiseks kataloogist ja selle alamkaustadest tippige järgmine cmdlet-käsk:

 Get-ChildItem -Path ". \ *. Azw" -Recurse | Teisalda üksus - sihtkoht "D: \ Allalaadimised"