Mis on uut Ubuntu 19.10 versioonis „Eoan Ermine”, saadaval nüüd

Ubuntu 19.10 “Eoan Ermine” uhke uuendatud Linuxi kernel koos kiiremate algusaegade, värskendatud teemade ja eksperimentaalse ZFS-failisüsteemi toega. Sõltumata versiooniuuendusest näitab Ermine, mida oodata Ubuntu järgmisest LTS-i väljaandest, mis peaks ilmuma 2020. aasta aprillis.

Kas peaksite täiendama?

Ubuntu 19.10 on allalaadimiseks saadaval täna, 17. oktoobril 2019. Uuendamine pole kohustuslik - tegelikult jäävad enamik inimesi pikaajalise teenuse (LTS) väljaannetest kinni ja täiendavad neid iga kahe aasta tagant, kui järgmine välja tuleb. Viimane LTS-i väljaanne oli Ubuntu 18.04 LTS “Bionic Beaver”.

Mõne inimese jaoks, kui uusim versioon ei ole pikaajalise toe (LTS) väljaanne, peaks küsimus "kas ma peaksin täiendama?" on no-brainer. Canonicali hinnangul töötab 95 protsendil Ubuntu installidest LTS-i versioonid. Ubuntu 19.10 ei ole LTS-i väljaanne; see on ajutine vabastamine. Järgmine LTS peaks ilmuma 2020. aasta aprillis, kui tarnitakse Ubuntu 20.04.

Kui 95 protsenti jääb LTS-i väljaannetest kinni, on need, kes vahetavad välja ajutistele versioonidele, vähemasti. Kuid alati on kasutajaid, kes soovivad uusimaid läikivaid asju. Nad hakkavad täiendama. Periood. Asjaolu, et on olemas uus versioon, on piisav põhjus.

Nii oleme jõudnud ainult LTS-i kasutajad laagrisse "kindlasti ei uuenda" ja laagrisse "anna mulle uus versioon nüüd". Kui kumbki neist pole teie, peate olema „I võib uuemale versioonile, kui selle uue versiooni laagris on midagi veenvat. Siin on meie kiire äralangemine, et saaksite oma meelt teha.

Uuendatud tarkvara

Muidugi on palju uuendatud tarkvara. Siin on kokkuvõte värskendatust. Iga pakendi jaoks on antud versiooninumbrid. Sulgudes olevad versiooninumbrid on versioonid, mis tarniti koos 18.04-ga.

  • GNOME 3.34.1 (3.32.1)
  • Kernel 5.3.0.-13 (5.0.0-8)
  • Äikeselind 68.1.1 (60.6.1)
  • LibreOffice 6.3.2.2 (6.2.2.2)
  • Firefox 69.0.1 (66.0.3)
  • Ubuntu tarkvara 33.0.6-2 (33.0.6)
  • Toimikud 3.34.0 (3.32.0)
  • GCC 9.2.1 (8.3.0)
  • glibc 2.30 (2.29)
  • OpenSSL 1.1.1.c (1.1.1b)

GNOME

Niipea kui käivitate arvuti, millel on 19.10, näete mõnda kosmeetilist muudatust. Kasutajavaliku esiletõsturiba on nüüd varasemate versioonide oranži värvi asemel hele lilla varjund.

Parooli sisestamise ekraanil on puudutatud ka nuppe „Tühista” ja „Logi sisse”. Nupp „Tühista“ on mingi roosakas-magenta ja „Logi sisse“ nupp on roheline.

„Valikute” hammasratas jääb halliks ja selles on kaks tuttavat valikut. Ubuntu saate käivitada kas Xorgi või Waylandi kuvaserveri abil.

Yaru teemat on uuendatud ja seal on palju värskeid ikoone. See ei ole massiline kõrvalekalle 19.04 visuaalidest, kuid Ubuntu varasematest versioonidest pärit kasutajad näevad Ubuntu Ambiance'i vaiketeemal üsna suurt muutust.

Taustapildi seaded

Ootuspäraselt on komplekt uusi taustapilte, kuid ka taustapildi seadeid on täiustatud. Kui valite taustpildi, palutakse teil muuta töölaua taustapilti, lukustuskuva taustapilti või mõlemat korraga.

Varem pidite enne taustapildi valimist märkima, kas määrate töölaua taustapildi või lukustuskuva taustapildi. Kui soovisite mõlemale sama taustapilti, peate valimisprotsessi läbima kaks korda.

Taustapildiks saate valida ühe oma piltidest. Klõpsake nuppu „Lisa pilt” ja saate pildi valimiseks kasutada failivalijat.

Kui olete taustpildi valikusse pildi lisanud, on see alati saadaval, isegi kui eemaldate pildi arvutist. GNOME hoiab koopiat taustapiltide kaustas.

Öövalgus

Öövalgustuse seaded on dialoogi Seaded jaotises „Seadmed” teisaldatud oma vahekaardile.

Funktsionaalsus jääb samaks. Öövalgustuse saate käsitsi sisse ja välja lülitada ning valida varjundile “soojuse”, mis kuvatakse teie monitorile, kui öötuli põleb. Samuti saate määrata ajavalgustuse, mille kohaselt öötuli automaatselt sisse ja välja lülitatakse.

Tume teema

Kui installite rakenduse GNOME Tweaks, saate valida Yaru teema tumeda versiooni. Tundub, et see töötab väga hästi. Mõned rakenduste aknad ja ekraani elemendid pole tema kontrolli all, kuid see peaks rahuldama pimeda poole fänne.

Rakenduste rühmitamine

Rakenduste ülevaates saate lohistada rakenduse ikoone ja lohistada need teistele ikoonidele. See rühmitab ikoonid samamoodi nagu saate oma iPhone'i või Android-telefoniga.

Näiteks LibreOffice'i ikoonide lohistamine ja samale ikoonile kukutamine loob Office'i rühma. Me ei suutnud siiski näha viisi selle grupi ümbernimetamiseks.

ToDo rakendus

Seal on uus ToDo rakendus. See võimaldab teil luua loendeid ülesannetest, mille saate nende täitmisel märkida. Samuti saate määrata tähtaegadega ülesannete tähtajad.

Dokumendi skanner

Simple Scan on uuendatud ja ümber nimetatud. Nüüd nimetatakse seda dokumendiskanneriks.

See sisaldab veaparandusi, paremaid tõlkeid ja uut välimust.

LZ4 tihendamine kiiremaks alustamiseks

The initramfs failisüsteem laaditakse, kui Ubuntu käivitatakse. Selle ajutise juurfailisüsteemi ülesandeks on initsialiseerida asjad piisavalt kaugele, et teie tegelik juurfailisüsteem - ja ülejäänud operatsioonisüsteem - saaksid käivituda. The initramfs failisüsteem on tihendatud.

Mida kiiremini saab dekompressiooni toimuda, seda kiirem on alglaadimise aeg. Tehti toimivuskatsete komplekt, et näha, milline pakkimis- / dekompressioonialgoritm kõige paremini töötab.

LZ4 pakkimine tuli võitjaks ja see on lähitulevikus Ubuntus kasutatav meetod.

Suletud lähtekoodiga NVIDIA draiverid ISO pildil

Hoidke oma mütsid kinni. NVIDIA ja Linux said lihtsalt natuke hubasemaks. NVIDIA graafikakaartidega tegelemine võis minevikus olla natuke piin, eriti kui jäite Ubuntu installimiseks ilma internetiühenduseta.

NVIDIA draiverid on nüüd installipiltide hulgas, nii et neid saab otse Live CD-lt installida. Nouveau graafika draiverid on endiselt vaikimisi, kuid see muudab lõpptarbija kogemuse palju sujuvamaks paljude Ubuntu kasutajate ja - mis veelgi olulisem - uustulnukate jaoks.

Inteli ja UEFI kasutajate väreluste lõpp

Konkreetne kasutajate rühm nägi Ubuntu käivitamisel paari värelust või ekraan "vilgub". Kui teie arvuti kasutab Inteli graafikat ja olete selle käivitanud, kui UEFI on lubatud, olete tõenäoliselt seda kogenud.

Kuni teie Inteli graafika on mõistlikult kaasaegne, peaks Ubuntu 19.10 lisatud uus kood selle teie jaoks parandama.

Eksperimentaalne tugi ZFS-failisüsteemile

ZFS-failisüsteem on täiustatud failisüsteem, mille algataja on Sun Microsystems. See on erakordselt tõrketaluv ja ühendab funktsioone, mis pakuvad failisüsteemide ühendamist, kloonimist ja kopeerimist ning RAID-tüüpi funktsionaalsust loomupäraselt.

ZFS tähistas algselt sõnumit „Zettabyte File System”, kuid praegu suudab see salvestada kuni 256 sebibaiti.

Hoiatus: Peate seda käsitlema alfatarkvarana. Ubuntu juurutamine pole veel beetaversioonis. See on lisatud punkti 19.10, et võimaldada testimist uudishimulikul, kartmatul ja kartmatul. Mingil juhul ei tohiks te tootearvutitesse panna. Soovitame teil seda isegi koduarvutitesse panna ilma kindla varundussüsteemita. See on tõesti midagi riistvara „see on varu, mind ei huvita” ja ainult virtuaalmasinaid.

Võimalus kasutada ZFS-failisüsteemi ilmub siis, kui olete partitsiooni valikute ekraanil. Pange tähele, et Canonical on sõna „EKSPERIMENTAAL” pannud suurtähtedega ja sõna „Hoiatus” punasega. Ja nad ei tee nalja.

See valik kuvatakse ainult töölaua installimisel. See pole veel isegi serveri installis.

See on teil ainus võimalus seda kasutada.

Kui valite valiku „Midagi muud“ ja valite oma partitsioonide loomise, ei saa te failisüsteemi menüüs võimalust valida ZFS.

Versioon mkfs ei paku ka ZFS-i kui valikut. ZFS sai Ubuntu hoidlates kättesaadavaks juba Ubuntu 16.04-s, kuid seda pole kunagi varem sellisesse installerisse integreeritud.

SEOTUD:Millist Linuxi failisüsteemi peaksite kasutama?

Mis ei teinud lõiget?

Toitehalduse utiliit TLP pidi algselt olema kaasatud, kuid see ei õnnestunud. TLP pakub teie arvuti alamsüsteemidele laias valikus seadeid. Saate neid kohandada, et maksimeerida sülearvutite aku eluiga ja minimeerida lauaarvutite energiatarbimist.

TLP saate installida selle käsuga:

sudo apt install tlp

Samuti ei jõudnud GSConnect. GSConnect võimaldab teil integreerida oma Android-telefoni GNOME-i töölauaga. Selle abil saate faile edastada, telefoni töölaualt juhtida, töölaual kuvatavaid telefoniteatisi vaadata ja palju muud.

SEOTUD:Android-failide juhtmeta edastamine Linuxi töölauale

Uuendada või mitte?

Mõni ülaltoodust võib teile olla piisavalt atraktiivne, et õigustada täiendamist. Või ei saa oodata, kas teil on praegu kasutusel oleva Ubuntu versiooni puudused või viga.

Olenemata sellest, kas täiendate versiooni või mitte, on huvitav vaadata Ubuntu 19.10 kui alustala järgmisele LTS-i versioonile 20.04 ja näha suunda, kuhu Canonical liigub.

Hoolimata ZFS-i failisüsteemi seekordsetest hirmutavatest hoiatustest, oleks tore näha seda tulevikus toimiva vaikefailisüsteemina tulevastes Ubuntu kordustes ja laiemas Linux-sfääris.