Kuidas leida peaaegu kõigi veebisaitide kasutusjuhendeid

Koefitsient on see, et olete aastate jooksul mõne kasutusjuhendi kaotanud. Võib-olla nad lebavad kuskil sahtlis või sattusid ammu prügikasti. Õnneks ei pea te asendust saatma - paljud neist käsiraamatutest on veebis saadaval. Sa pead need lihtsalt üles leidma.

Seadmetootjad avaldavad oma veebisaitide kaudu sageli kasutusjuhendeid - mõnikord on need veebis loetavad, mõnikord aga PDF-failidena. Leiate isegi paljude vanemate seadmete kasutusjuhendid. Muidugi ei leia te tõenäoliselt oma vana 70-ndate katoodkiirega televiisori juhiseid, kuid paljude 2000-ndate aastate alguse kraami käsiraamatud on seal olemas. Näiteks suutsin leida 2001. aastal ilmunud Game Boy Advance'i kasutusjuhendi.

Suurim probleem, millega silmitsi seisate, on lihtsalt õigete juhiste jälitamine. Nad mattuvad sageli sügavalt ettevõtte veebisaitide sisemusse. Tootjate jaoks, kes valmistavad vaid mõnda seadet - näiteks Nintendo, on see protsess piisavalt lihtne. Tootjate jaoks, kes toodavad sadu erinevaid tooteid, võib õige käsiraamatu leidmine olla kannatlikkuse moodi mungalaadne harjutus.

Esimene samm: saate täpselt teada, mis teile kuulub

Esimene samm on välja selgitada, milline seade teil tegelikult on. See tähendab, et vajate vähemalt brändi nime ja mudeli numbrit. Mõne seadme jaoks on see lihtsam kui teistel. Tõenäoliselt teate, mis iPhone'i mudel teil on, kuid arvame, et vaevalt mäletate, kes teie külmkapi valmistas, rääkimata sellest, mis mudel see on.

Esmalt vaadake lihtsalt seadet ennast. Kui brändi ja mudeli number pole väljastpoolt selgelt kirjutatud, kontrollige, kas seadme tagaküljel, alaküljel või isegi sees pole peidetud kleebiseid või silte. Näiteks paljude külmikute, seibide ja kuivatite puhul leiate mudeli numbri ukse seest kleebiselt.

SEOTUD:Kuidas näha, kui palju olete Amazonis kulutanud

Kui ostsite selle Amazonist või mõnelt muult sarnaselt saidilt, võite proovida oma tellimuste ajalugu tagasi vaadata, et näha, mida tegelikult ostsite. Kui ostsite selle telliste ja mördi kauplusest, võib neil olla isegi ostu arvestust - eriti kui see oli suur piletiartikkel nagu külmkapp.

Kui kõik muu ebaõnnestub, võite proovida veebiotsingut, kasutades kaubamärki ja mõnda kirjeldavat sõna - näiteks „Samsungi suur hõbedane külmik”. Peate võib-olla süvenema otsingutulemitesse, kuid loodetavasti peaksite saama teada, mis teile kuulub, võrreldes Google'i pilte oma kodus oleva seadmega.

Teine etapp: otsige õiget käsiraamatut

Kui teate, mis teie seadmele tegelikult kuulub, võite hakata juhendit veebist otsima. Enamasti on kasutusjuhendite leidmine tootja veebisaidilt kõige lihtsam. Külastage nende saiti, minge jaotistesse „Tugi” või „Klienditeenindus” ja vaadake, kas kuskil on juhiste allalaadimiseks võimalust. Võite proovida ka tugikeskusest otsida või kliendiesindajaga vestelda, kui teil on selleks võimalust.

Kui kasutusjuhendite jaotis pole veebisaidil kohe nähtav, on aeg pöörduda veebiotsingu poole. Otsingumootorid teevad tootja saidi sügavustes läbi kammimiseks palju paremat tööd kui sina.

Esimene võimalus on otsida lihtsalt “[Seadme nimi] kasutusjuhendist”. Kui teil on õnne, ilmub see üles kas ametlikul saidil või mõne fännisaidi kaudu.

SEOTUD:Kuidas otsida Google'ist nagu proff: 11 nippi, mida peate teadma

Kui see ei aita või teil on liiga palju tulemusi, võite proovida suunata Google'i tagastama tulemusi ainult tootja veebisaidilt - see on üks paljudest otsinguoskusest, mida peaksite kasutama. Selleks sisestage „site: [manufacturerwebsite.com] [Device Name] Instruction Manual.

Niikaua kui käsiraamat on veebis saadaval, Google'ile kättesaadav ja kui kirjutate kõik õigesti, peaks see teile hankima otsitava juhendi. Kui see ei toimi, on seal ka teenuseid, mis muud ei tee kui koguvad käsiraamatud ja teevad need allalaadimiseks kättesaadavaks. Meie lemmik on manualslib.com, kus on üle kahe miljoni käsiraamatu.

Ja kui te ei leia mõnda neist meetoditest õiget käsiraamatut, on võimalik, et see pole lihtsalt veebis saadaval. Teie parim võimalus on sel juhul võtta ühendust ettevõtte klienditeenindusega ja paluda nende abi.

Paberkäsiraamatu päevad on möödas. Paljusid seadmeid, nagu iPhone, ei tarnita enam isegi käsiraamatutega. Kuigi see on kindlasti edasiminek, pole keegi kunagi väitnud, et ettevõtete veebisaidid on hästi kujundatud. Kasutusjuhendi jälitamisel on vähe oskusi!