Kuidas valida, kas teie funktsiooniklahvid on F1-F12 või spetsiaalsed klahvid

Kaasaegsetel sülearvutite ja lauaarvutite klaviatuuridel on rea funktsiooni mitmeotstarbeline võtmekomplekt. Need klahvid võimaldavad teha helitugevuse, taasesituse ja riistvara funktsioonidega seotud eritoiminguid. Need võivad toimida ka klassikaliste F1-F12 klahvidena - kuid mitte samal ajal.

Need klahvid teevad vaikimisi sageli eritoiminguid, kuid võiksite neid kasutada tavaliste F-klahvidena - näiteks arvutimängude jaoks. Selle asemel, et hoida klahvi Fn all iga kord, kui vajutate klahvi, saate vaikimisi valida, mida nad teevad.

Lülitage Fn lukustus sisse

Selle saab sageli vahetada klahviga „Fn Lock”, mis toimib nagu suurtähelukk. Lülitage Fn Lock sisse ja klahvid toimivad nii, nagu hoiaksite Fn klahvi kogu aeg all, nagu ka suurtäheluku klahv paneb teie täheklahvid toimima nii, nagu hoiate Shift klahvi kogu aeg all.

Sõltuvalt klaviatuurist võib teil tegelikult olla spetsiaalne klahv Fn Lock. Kui te seda ei tee, peate selle aktiveerimiseks vajutama klahvi Fn ja seejärel vajutama klahvi „Fn Lock”. Näiteks allpool oleval klaviatuuril kuvatakse klahv Fn sekundaarse toiminguna klahv Fn. Selle lubamiseks hoidsime all klahvi Fn ja vajutasime klahvi Esc. Selle keelamiseks hoidsime all klahvi Fn ja vajutasime uuesti Esc. See toimib lülitina nagu Caps Lock.

Mõni klaviatuur võib Fn Locki jaoks kasutada muid kombinatsioone. Näiteks saate Microsofti Surface'i klaviatuuridel lülitada Fn Locki, hoides all klahvi Fn ja vajutades suurtähelukku.

Muutke suvandit BIOS-i või UEFI seadetes

Paljudel sisseehitatud klaviatuuridega tarnitavatel sülearvutitel on selleks võimalus oma BIOS-i või UEFI seadistusekraanil. Sellele ekraanile juurdepääsemiseks taaskäivitage arvuti ja vajutage käivitamise ajal klahvi, mida ta palub vajutada - sageli F2, Delete või F10 - või kasutage uut meetodit UEFI püsivara juurde pääsemiseks Windows 8 ja 10. kuidas sellele ekraanile juurde pääseda, tehke veebiotsing teie arvutimudelile ja „Access BIOS” või „access UEFI”. Võite vaadata ka arvuti käsiraamatust. (Kui ehitasite oma arvuti, vaadake emaplaadi kasutusjuhendit.)

Otsige seda funktsiooni juhtivat suvandit ja saate seda muuta. Näiteks leidsime selle valiku ühe kaasaegse Delli sülearvuti jaotisest Täpsemad> Funktsiooniklahvide käitumine.

Juhtpaneeli suvandi muutmine

Võite seda valikut näha ka Windowsi erinevates kohtades. Näiteks kui kasutate Windowsi Maci Boot Campi konfiguratsioonis, saate oma süsteemselt salvelt avada Boot Campi konfiguratsioonipaneeli ja leiate selle valiku nimega „Kasuta kõiki F1, F2 jne võtmeid standardvarustuses funktsiooniklahvid ”vahekaardi Klaviatuur all.

Mac OS X-is leiate selle suvandi aknast Süsteemieelistused. Klõpsake Apple'i menüüd ja valige selle avamiseks "System Preferences", klõpsake ikooni "Keyboard" ja seejärel valikut "Use standard Function F1, F2 jne.

Dell lisab selle valiku Windowsi mobiilsuskeskusesse ja seda võivad teha ka mõned teised arvutitootjad. Windows 10-s või 8.1-s sellele juurdepääsemiseks paremklõpsake nuppu Start ja valige „Mobility Center”. Windows 7-s vajutage Windowsi klahvi + X. Valikut näete jaotises „Fn-võtme käitumine”.

See valik võib olla saadaval ka teie arvuti tootja installitud klaviatuuri sätete konfigureerimise tööriistas. Võite selle leida oma süsteemses salves või menüüs Start ja see võib pakkuda sarnast võimalust selle juhtimiseks. See pole standardiseeritud.

Üldiselt saate seda seadet tihti muuta otse klaviatuuril klahvi Fn Lock või peidetud Fn Locki otsetee kaudu. Paljudes sülearvutites on see saadaval lisavarustusena BIOS-i või UEFI seadete ekraanil, millele pääsete juurde alglaadimisel. Kui kõik muu ebaõnnestub, uurige klaviatuuri konfiguratsioonipaneelid läbi opsüsteemi enda.

Kui te ikkagi ei leia seda võimalust, tehke veebiotsing sülearvuti või klaviatuuri ja fn-luku vms tootja jaoks. Veebis leiduv teave võib suunata teid õigesse suunda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found