Ei, teie iPhone'i või iPadi taustarakenduste sulgemine ei tee seda kiiremaks

Vaatamata sellele, mida olete kuulnud, ei kiirenda rakenduste sulgemine iPhone'is või iPadis seda. Kuid iOS lubab rakendustel mõnikord taustal töötada ja saate seda teisiti hallata.

See müüt on tegelikult kahjulik. See mitte ainult ei aeglusta seadme kasutamist, vaid võib pikas perspektiivis kasutada ka rohkem akut. Jätke need hiljutised rakendused lihtsalt rahule!

Müüt

SEOTUD:8 navigeerimisnippi, mida iga iPadi kasutaja peab teadma

Müüt väidab, et teie iPhone või iPad hoiab hiljuti avatud rakendused avatud ja töötab taustal. Asjade kiirendamiseks peate need rakendused sulgema nagu arvutis. IOS-i varasemates versioonides saavutati see, vajutades kaks korda kodunuppu ja puudutades hiljuti avatud rakenduste X-i.

IOS-i praegustes versioonides saab seda teha, vajutades topeltnuppu Avaleht ja libistades hiljuti kasutatud rakendused ekraani ülaossa, kus need eemaldatakse mitme ülesande vaates. Lüliti avamiseks võite ka iPadis nelja sõrmega üles pühkida.

See aitab külmutatud rakendusi parandada

Rakenduse libistamine mitme ülesande ekraanil üles ja välja sulgeb rakenduse ja eemaldab selle mälust. See võib tegelikult olla mugav. Näiteks kui rakendus on imelikus külmunud või lollakas, ei pruugi sellest lihtsalt Kodu vajutamine ja uuesti rakendusse naasmine aidata. Kuid mitme toimingu ekraani külastamine, sulgemine ülespoole pühkimisega ja seejärel rakenduse taaskäivitamine sunnib seda alustama nullist.

Nii saate iOS-is rakenduse sunniviisiliselt sulgeda ja taaskäivitada ning see töötab, kui teil on seda kunagi vaja teha.

Te ei soovi rakendusi mälust eemaldada

SEOTUD:Miks on hea, et teie arvuti RAM on täis

Kuid see ei kiirenda teie seadet tegelikult. Hiljutiste rakenduste loendis olevad rakendused ei kasuta tegelikult töötlemisvõimsust. Nad tarbivad RAM-i ehk töömälu - aga see on hea.

Nagu me varem selgitasime, on hea, et teie seadme RAM on täis. RAM-i täitmisel pole negatiivset külge. iOS saab rakenduse mälust eemaldada ja eemaldab selle, kui te pole seda mõnda aega kasutanud ja vajate mõne muu jaoks rohkem mälu. Parim on lasta iOS-il seda ise hallata. Pole mingit põhjust, miks soovite, et mälu oleks täiesti tühi, sest see lihtsalt aeglustaks kõike.

Need rakendused ei tööta igatahes taustal

Selle arusaamatuse põhjuseks on vale arusaam sellest, kuidas multitegumtöötlus iOS-is töötab. Vaikimisi peatatakse rakendused taustale minnes automaatselt. Niisiis, kui lahkute mängust, kus olete mänginud, vajutades nuppu Kodu, hoiab iOS selle mängu andmed RAM-is, et saaksite selle juurde kiiresti naasta. Kuid see mäng ei kasuta protsessori ressursse ega tühjenda akut, kui olete sellest eemal. See ei tööta tegelikult taustal, kui te seda ei kasuta.

Kui kasutate oma lauaarvutis mõnda rakendust - Windows, Mac või Linux - või avate veebibrauseris veebilehe, jätkab see kood taustal töötamist. Võite sulgeda töölauaprogrammid ja brauseri vahelehed, mida te ei kasuta, kuid see ei kehti iOS-i rakenduste kohta.

Kuidas tegelikult takistada rakenduste taustal töötamist

SEOTUD:Kuidas näha, millised rakendused tühjendavad teie akut iPhone'is või iPadis

Mõned rakendused töötavad siiski taustal tänu iOS-i hiljutistele multitegumtöötluse täiustustele. Funktsioon nimega ā€˛taustarakenduse värskendamineā€¯ võimaldab rakendustel taustal värskendusi kontrollida - näiteks uusi e-kirju e-posti rakenduses. Rakenduse sel viisil taustal töötamise vältimiseks ei pea te kasutama mitme ülesande vaadet. Selle asemel lihtsalt keelake selliste rakenduste jaoks taustavärskendus.

Selleks avage ekraan Seaded, toksake Üldine ja toksake Taustarakenduse värskendamine. Keelake rakenduse taustavärskendus ja sellel puudub luba taustal töötamiseks. Samuti saate kontrollida, kui palju akud neid rakendusi kasutavad.

Muud taustal töötavate rakenduste juhtumid on ilmsemad. Näiteks kui voogesitate muusikat Spotify või Rdio rakendusest ja lahkute rakendusest, jätkub muusika voogesitus ja esitamine. Kui te ei soovi, et rakendus taustal töötaks, saate muusika taasesituse peatada.

Üldiselt pole taustal töötavad rakendused midagi, mille pärast peate iOS-is nii palju muretsema. Kui soovite säästa aku kasutusaega ja takistada rakenduste taustal töötamist, on selle tegemise koht taustarakenduse värskendamise ekraanil.

Uskuge või mitte, kuid mitme rakenduse liidese abil rakenduste eemaldamine mälust võib pikas perspektiivis kaasa tuua vähem aku kasutusaega. Sellise rakenduse uuesti avamisel peab teie telefon seadme andmed mälust RAM-i lugema ja rakenduse uuesti käivitama. See võtab kauem aega ja võtab rohkem energiat, kui oleksite lasknud rakendusel lihtsalt taustal rahulikult peatada.

Pildikrediit: Karlis Dambrans Flickris