Kuidas Skype'is hääl- ja videokõnesid teha

Skype on pikka aega olnud üks populaarsemaid videokõnede rakendusi. Veelgi parem, see on tasuta ja saadaval kõigil peamistel platvormidel, sealhulgas iPhone'is, iPadis, Androidis ja Windowsis. Tutvustame teile, kuidas seda kasutada!

Laadige alla ja installige Skype

Kui olete Skype'i kasutaja alles, peate kõigepealt selle oma seadmesse alla laadima. Ükskõik, kas kasutate Windowsi, Maci, Linuxi või iPhone'i, iPadi või Androidi telefoni, saate selle veebisaidilt alla laadida Skype'i sobiva versiooni.

Kui külastate Skype'i veebiportaali, saate seda kasutada oma brauseris koos videokõne funktsioonidega. Skype veebi jaoks töötab siiski ainult Google Chrome'is või Microsoft Edge'is.

Pärast rakenduse allalaadimist peate oma kontole sisse logima. Kui teil on juba Microsofti konto, saate seda kasutada ka Skype'i jaoks.

Kui olete varem Skype'i konto loonud, logige sisse sama kasutajanime või e-posti aadressi ja parooliga. Siit saate uue konto luua ka siis, kui kasutate Skype'i esimest korda.

Kontaktide importimine või lisamine

Pärast Skype'i sisselogimist on esimene tööprotsess kontaktide lisamine. Seda saate teha kahel viisil: anda Skype'ile juurdepääs oma kontaktidele või lisada iga kontakti Skype'i kasutajanimi.

Kui rakendus küsib registreerumisprotsessi ajal teie kontaktidele juurdepääsemiseks luba, peaksite selle lubama. See on eriti kasulik, kui kavatsete Skype'i sageli kasutada.

Kui jätsite selle lubamiseks esialgse viiba vahele, saate selle hiljem Skype'is lubada. Selleks tehke töölauaversioonis valik „Seaded” ja klõpsake külgribal nuppu „Kontaktid”. Seejärel lülitage sisse valik „Sünkrooni oma kontaktid”. See annab rakendusele loa pääseda juurde teie kontaktide teabele ja seda regulaarselt värskendada.

Selleks Skype'i mobiiliversioonis minge jaotisse Vestlused ja koputage ülaosas oma profiili. Seejärel avage protsessi alustamiseks menüü Seaded> Kontaktid> Sünkroonige oma kontaktid.

Töölauarakenduses kontakti lisamiseks klõpsake nuppu Otsing ja tippige seejärel selle isiku üksikasjad. Võite otsida kontakti Skype'i kasutajanime, e-posti aadressi või telefoninumbrit. See, kas Skype selle inimese leiab, sõltub tema konto teabest.

Kui leiate selle inimese Skype'i profiili, paremklõpsake seda ja klõpsake nuppu "Lisa kontakt".

Minge iPhone'i, iPadi või Androidi Skype'i rakenduses vahekaardile "Kontaktid" ja puudutage ülaosas otsinguriba.

Siit saate otsida inimese Skype'i kasutajanime või tema e-posti aadressi või telefoninumbrit. Kui leiate kontakti, mille soovite lisada, puudutage pikalt profiili nime.

Valige hüpikaknas „Lisa kontakt”.

See inimene on nüüd loetletud jaotises „Kontaktid”. Korrake seda toimingut kõigile, kelle soovite lisada.

Helistage

Nüüd, kui olete oma Skype'i kontaktid lisanud, on aeg helistada. Skype toetab tekstisõnumeid, dokumentide ja meedia jagamist ning hääl- ja videokõnesid.

See kõik toimub ühest WhatsAppiga sarnasest vestlusliidesest. Kasutate sama liidest nii töölaua- kui ka mobiilirakendustes.

Alustamiseks minge Skype'i vahekaardile "Vestlused" või "Kontaktid" ja valige seejärel kontakt, kellele soovite helistada.

Töölaua versioonis avaneb paremal vestlusliides. Valige kontakt ja seejärel helistamiseks klõpsake ikooni Telefon.

Valige Skype'i mobiilseadmes kontakt. Puudutage avaneva uue lehe ülaosas inimese nime kõrval telefoni ikooni, et talle helistada.

Kui teie kontakt nõustub (vastab), algab teie kõne. Näete ainult inimese profiilipilti, kuna see pole videokõne.

Kui soovite oma mikrofoni vaigistada, klõpsake või puudutage lihtsalt mikrofoniikooni. Kõne lõpetamiseks klõpsake või puudutage punast kõne lõpetamise ikooni.

Tehke videokõne

Ehkki Skype'i häälkõne funktsioon võib olla kasulik, soovite tõenäoliselt seda peamiselt videokõnede jaoks kasutada.

Videokõne alustamiseks avage vestlus ja toksake ülaosas asuva tööriistariba ikooni Videokaamera.

Kui saaja kõne vastu võtab, avab Skype videokonverentsi akna. Siin näete ekraani keskel helistaja videot. Teie video kuvatakse paremas ülanurgas ujuvas kastis.

Töölauarakenduses saate videovestlust juhtida mitmel viisil. Saate oma mikrofoni vaigistada, teha pilte, teha südameid, avada vestlust, avada külgriba, jagada ekraani (olge ettevaatlik, et te ei avalda privaatset teavet) ja palju muud.

SEOTUD:Kuidas jagada oma ekraani privaatset teavet avaldamata

Alloleval pildil on näidatud menüüde asukoht ja funktsioonid, mida saate videokõnes kasutada.

Mobiilirakenduse liides on veidi vähendatud. Lisafunktsioonide kasutamiseks puudutage paremas alanurgas ellipsi (...).

Selles menüüs saate keelata sissetuleva video, lubada subtiitrid, salvestada kõne, saata südame, jagada oma ekraani või lisada inimesi kõnele.

Kui olete vestluse lõpetanud, puudutage punast kõne lõpetamise ikooni.

Tehke grupivideokõne

Lõpuks räägime grupivideokõnedest Skype'is. Kui korraldate veebikohtumisi või kursusi või soovite lihtsalt sõprade või pereliikmetega videovestlust pidada, kasutate seda funktsiooni.

Kui suhtlete sageli sama rühmaga, saate luua grupivestluse. Võite ka lisada üks-ühele videokõnesse rohkem inimesi.

Töölauarakenduses grupivestluse loomiseks klõpsake vahekaardi „Vestlused” all nuppu „Uus vestlus” ja valige seejärel „Uus grupivestlus”.

Sisestage rühmale nimi, lisage soovi korral profiilifoto ja klõpsake järgmisele ekraanile liikumiseks parempoolse noole ikooni.

Siin saate otsida gruppi kontaktide lisamist. Kui olete valinud kõik, keda soovite lisada, klõpsake valikul „Valmis“.

Nüüd peaksite Skype'i rakenduses nägema grupivestlust. Kõigi osalejatega videokõne alustamiseks klõpsake videokaamera ikooni. Kui soovite gruppi lisada rohkem osalejaid, klõpsake ikooni Lisa isik.

Kellegi lisamiseks kõne ajal töölauarakenduses klõpsake ülemisel tööriistaribal ikooni Lisa isik.

Võite otsida kontakte, valida need ja seejärel klõpsata nuppu „Lisa”.

Selleks tehke mobiilirakenduses vahekaardi „Vestlused” all paremas ülanurgas pliiatsi- ja tahvelarvutiikooni.

Puudutage siin valikut „Uus grupivestlus”.

Pange rühmale nimi, lisage soovi korral foto ja toksake seejärel parempoolset noolt.

Võite otsida kontakte ja seejärel puudutada neid, kelle soovite gruppi lisada. Kui olete kõik lisatavad valinud, puudutage valikut „Valmis”.

Puudutage uues vestluses kõigi osalejatega videokõne alustamiseks videokaamera ikooni.

Kas soovite seadistada kiire videokõne, millega kõik saavad lingiga liituda? Proovige Skype'i funktsiooni Meet Now.

SEOTUD:Kuidas seadistada Skype'i videokõne, millega igaüks saab liituda