Kuidas Linuxi kaks korda käivitada arvutis

Linux on sageli kõige paremini installitud kahe alglaadimisega süsteemi. See võimaldab teil Linuxi käivitada oma tegelikul riistvaral, kuid võite alati Windowsi taaskäivitada, kui teil on vaja Windowsi tarkvara käivitada või arvutimänge mängida.

Linuxi topeltbuutimissüsteemi seadistamine on üsna lihtne ja põhimõtted on igas Linuxi jaotuses ühesugused. Linuxi kahekordne käivitamine Macis või Chromebookis on teistsugune protsess.

Põhitõed

Siin on põhiprotsess, mida peate järgima:

  • Installige kõigepealt Windows: Kui teil on juba Windows installitud, on see kõik korras. Kui ei, installige enne Linuxi installimist kindlasti Windows. Kui installite Linuxi teiseks, võib see oma alglaaduri korralikult seadistada, et Windowsiga õnnelikult koos eksisteerida. kui installite Windowsi teiseks, ignoreerib see Linuxit ja peate oma Linuxi alglaaduri uuesti tööle saamiseks läbima probleeme.
  • Tee ruumi Linuxile: Linuxi installimiseks vajate oma Windowsi süsteemidraivil vaba ruumi või võib-olla teist täiesti erinevat kõvaketast, kui teil on lauaarvuti. Linuxi jaoks ruumi saamiseks peate tavaliselt Windowsi sektsiooni suurust muutma. Kui installite Windowsi nullist, jätke draivile kindlasti vaba ruumi Linuxi jaoks. See säästab teid mõnda aega hiljem.
  • Installige Linux Second: Valige oma Linuxi levitamine ja pange selle installer USB-draivile või DVD-le. Käivitage see ketas ja installige see oma süsteemi, veendudes, et valisite selle installiva valiku Windowsi kõrval - ärge käskige kõvaketast pühkida. See loob automaatselt Grub2 alglaaduri menüü, mis võimaldab teil iga kord oma arvuti käivitamisel valida eelistatud operatsioonisüsteemi.

Kuigi üldised jooned on lihtsad, võivad seda keerukaks muuta mitmed probleemid, sealhulgas UEFI turvalise alglaadimise nõuded Windows 8 arvutites ja ketta krüptimine.

SEOTUD:Linuxi installimine ja topeltbuutimine Macis

Installige kõigepealt Windows

Teie arvutisse on arvatavasti juba Windows installitud ja see on tore. Kui seadistate arvutit nullist, valige kindlasti suvand „Kohandatud install” ja käskige Windowsil kasutada ainult osa kõvakettast, jättes Linuxile eraldamata ruumi. See säästab probleeme partitsiooni hiljem suuruse muutmisega.

Tee ruumi Linuxile

Tõenäoliselt soovite oma Windowsi süsteemijaotuse suurust muuta, et Linuxile ruumi saaks. Kui teil on juba Linuxi jaoks eraldamata ruumi või eraldi kõvaketas, on see ideaalne. Vastasel juhul on aeg selle olemasoleva Windowsi sektsiooni suurust muuta, et saaksite ruumi uuele Linuxi sektsioonile.

Seda saate teha mitmel viisil. Enamik Linuxi installijaid lubavad teil Windows NTFS-i partitsioonide suurust muuta, nii et saate seda teha installiprotsessi ajal. Võimalike probleemide vältimiseks võite siiski oma Windowsi süsteemijaotuse Windowsi enda sees kokku tõmmata.

Selleks avage kettahalduse utiliit - vajutage Windows Key + R, tippige dialoogi Run käsk diskmgmt.msc ja vajutage Enter. Paremklõpsake Windowsi süsteemisektsioonil - see on tõenäoliselt teie C: \ drive - ja valige käsk „Kahanda helitugevust”. Vähendage seda, et vabastada ruumi oma uue Linuxi süsteemi jaoks.

Kui kasutate Windowsis BitLockeri krüptimist, ei pea te partitsiooni suurust muutma. Selle asemel peate avama juhtpaneeli, pääsema BitLOckeri seadete lehele ja klõpsama krüpteeritud sektsiooni paremal asuval lingil „Kaitse peatamine”. Seejärel saate selle suurust tavapäraselt muuta ja BitLocker lubatakse partitsioonil uuesti pärast arvuti taaskäivitamist.

Installige Linux Second

SEOTUD:Kuidas käivitada ja installida Linux turvalise alglaadimisega UEFI arvutisse

Järgmisena tehke oma Linuxi süsteemile installikandja. Võite alla laadida ISO-faili ja selle kettale kirjutada või luua käivitatava USB-draivi. Taaskäivitage arvuti ja see peaks automaatselt käivituma teie sisestatud Linuxi installikandjalt. Kui ei, peate seadmest käivitamiseks muutma selle alglaadimise järjekorda või kasutama UEFI alglaadimismenüüd.

Mõnes uuemas arvutis võib teie arvuti keelduda Linuxi installikandjalt käivitamisest, kuna turvaline alglaadimine on lubatud. Paljud Linuxi distributsioonid käivituvad nüüd Secure Boot süsteemides normaalselt, kuid mitte kõiki. Enne Linuxi installimist peate võib-olla keelama turvalise alglaadimise.

Minge läbi installeri, kuni jõuate suvandini, mis küsib, kuhu (või kuidas) soovite Linuxi jaotuse installida. See näeb teie Linuxi levitamisest erinev välja, kuid soovite valida suvandi, mis võimaldab teil Linuxi Windowsi kõrval installida, või valida käsitsi jaotamise võimalus ja luua oma partitsioonid. Ärge käskige installijal kogu kõvaketast üle võtta ega Windowsi asendada, kuna see pühib teie olemasoleva Windowsi süsteemi.

Operatsioonisüsteemi valimine ja Grub2 kohandamine

SEOTUD:Kuidas konfigureerida alglaaduri GRUB2 seadeid

Kui olete Linuxi installinud, installib see teie süsteemi Grub2 alglaaduri. Alati, kui arvuti käivitate, laaditakse kõigepealt Grub2, mis võimaldab teil valida, millist operatsioonisüsteemi soovite käivitada - Windowsi või Linuxi.

Saate kohandada Grubi valikuid, sealhulgas seda, milline operatsioonisüsteem on vaikimisi ja kui kaua Grub2 ootab, kuni ta selle vaikimisi operatsioonisüsteemi automaatselt käivitab. Enamik Linuxi jaotusi ei paku lihtsaid Grub2 konfiguratsioonirakendusi, seega peate võib-olla konfigureerima Grub2 alglaaduri, muutes selle konfiguratsioonifaile.

Seda protsessi saate kasutada Linuxi mitme versiooni kolmekordistamiseks või neljakordseks käivitamiseks koos Windowsi, mitme Windowsi versiooni koos Linuxiga või mitme versiooniga. Installige lihtsalt üksteise järel, tagades, et iga operatsioonisüsteemi jaoks on piisavalt ruumi eraldi sektsiooni jaoks. Enne Linuxi installimist installige kindlasti ka Windows.

Pildikrediit: Paul Schultz Flickris