Mis on mds ja mdworker ning miks nad minu Macis töötavad?

Aktiivsusmonitorist vaadates märkasite paari protsessi, mida te ei tunne: mds ja mdworker. Kummalgi pole ikooni ja tundub, et neid töötab pidevalt. Ärge muretsege, nad on kahjutud.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu Macis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid Activity Monitoris leiduvaid protsesse, nagu kernel_task, hidd, installd ja paljud teised. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Need kaks protsessi on osa MacOS-i otsingutööriistast Spotlight. Esimene, mds, tähistab metaandmeserverit. See protsess haldab indeksit, mida kasutatakse kiirete otsingutulemite saamiseks. Teine, mdworker, tähistab metaandmeserveri töötajat. See teeb teie failide reaalse indekseerimisega rasket tööd, et see kiire otsing oleks võimalik.

Miks kasutavad mds ja mdworker nii palju RAM-i ja protsessorit?

Kui olete hiljuti oma failid ja rakendused ühest Mac-ist teise üle viinud, on normaalne, et mds ja mdworker võtavad palju protsessori energiat ja mälu. Sama kehtib ka siis, kui lisasite hiljuti arvutisse hulga uusi faile. Mõlemad protsessid töötavad kõigi teie failide registri loomiseks, mis aitab hiljem teie kiiret otsingut toita.

Kuidas saate teada, et see on nii? Avage Spotlight ja näete edenemisriba kõrval sõna „Indekseerimine”.

Kui näete seda teadet, teate, et Spotlight töötab oma indeksi loomisel raskelt ja see on ressursikasutuse põhjus. See võtab tavaliselt vaid paar tundi, kuigi see võib varieeruda sõltuvalt kõvakettast ja protsessori kiirusest.

Spotlight on konfigureeritud nii, et see ei kasuta kõiki teie ressursse. Kui teete midagi protsessorimahukat, peaksid need protsessid taganema. Kuid kui teie Mac jääb jõude ja te ei kasuta akut, kasutab Spotlight andmebaasi loomiseks julgelt kõiki vajalikke ressursse.

Taastage oma tähelepanu keskpunkti register

SEOTUD:Kuidas lahendada tähelepanu keskpunktis olevaid probleeme, muutes registri uuesti üles

Kui näib, et need protsessid pole oma tööga lõpule jõudnud ja kasutavad pidevalt teie protsessorit ja mälupäevi pärast indekseerimise algust, on tõenäoline, et teie register on rikutud. Õnneks saate selliseid probleeme lahendada, luues Spotlighti indeksi.

Selleks on kaks peamist viisi. Esimene on lisada kogu oma kõvaketas loendisse Välja jäetud asukohad ja seejärel eemaldada see seejärel välistamisloendist. Teine on terminali avamine ja seejärel järgmise käsu käivitamine:

sudo mdutil -E /

Mõlemal juhul ehitatakse kogu teie Spotlighti indeks uuesti üles, mida näete jällegi, kui tõmbate Spotlighti üles ja otsite edenemisriba kõrval vasakult ülevalt sõna „Indekseerimine”. Kui see protsess on tehtud, peaksid mds ja mdworker lõpetama ülemäärase protsessori kasutamise. Kui ei, kaaluge oma Maci failisüsteemi probleemide lahendamiseks esmaabi käivitamist ja seejärel uuesti indeks ülesehitamist. See lahendab probleemi peaaegu kõigil juhtudel.