PlayStation 4 DualShock 4 kontrolleri kasutamine arvutimängude jaoks

Sony DualShock 4 kontroller on tegelikult tavaline mängupult ja saate selle ühendada mis tahes arvutiga USB-kaabli, tavalise Bluetoothi ​​või Sony ametliku traadita USB-adapteri abil. See töötab ka erinevates mängudes, kuna Steam pakub nüüd DualShock 4 kontrolleritele ametlikku tuge.

Kui olete PS4-kontrolleri arvutiga ühendanud, saate mängude voogesitamiseks omaenda PS4-konsoolist kasutada ka PS4-kaugjuhtimist või Sony PlayStation Now-teenust, et mänge voogesitada Sony serveritest.

SEOTUD:Miks peaksite arvutimängude jaoks hankima Xboxi kontrolleri

Microsofti Xboxi kontrollerid töötavad vaieldamatult endiselt kõige paremini arvutimängude jaoks, kuna neid toetab ametlikult Microsoft ning paljud mängud toetavad eelkõige Xbox 360 ja Xbox One kontrollereid. Kui ostate selle asemel kontrolleri arvutimängude jaoks, peaksite tõenäoliselt hankima Xboxi kontrolleri. Aga kui teil on juba PlayStation 4 kontroller lebamas, saate selle oma arvutiga seadistada järgmiselt.

Kuidas ühendada PS4 kontroller arvutiga

Kontrolleri saate arvutiga ühendada kaasasoleva USB-mikro-USB-kaabli abil - sama, mida kasutate PS4-ga - ja kasutada seda juhtmega kontrollerina. See "lihtsalt töötab" ilma täiendava seadistamiseta.

Kui soovite oma kontrollerit juhtmeta ühendada, soovitab Sony teil osta ametlik DualShock 4 USB traadita adapter (15 dollarit).

PlayStation 4 kontrolleri juhtmeta ühendamiseks arvutiga ilma täiendava riistvarata peate selle seadma Bluetoothi ​​sidumisrežiimi. Paljud inimesed teatavad, et kontrolleri Bluetooth-ühendus võib arvutis olla pisut ebakindel, sõltuvalt teie Bluetooth-kiibistikust ja draiveritest, seega võite probleemide korral kasutada traadiga ühendust või ametlikku traadita adapterit.

SEOTUD:Kuidas siduda Bluetooth-seade arvutiga, tahvelarvutiga või telefoniga

Kui soovite, saate juhtpuldi juhtmevabalt paaristada, kui soovite: kõigepealt lülitage kontroller välja, kui see on juba sisse lülitatud. Kui see on sisse lülitatud ja seotud PlayStation 4-ga, hoidke all nuppu „PlayStation” ja valige teleris kuvatavas menüüs valik „Logi välja PS4-st” või „Sisesta puhkerežiim”. Kontroller lülitub välja.

Seejärel pange kontroller sidumisrežiimi. Vajutage samaaegselt kontrolleri nuppu „PlayStation” ja nuppu „Jaga” ja hoidke neid all. Kontrolleri valgusriba hakkab vilkuma. See näitab, et kontroller on Bluetoothi ​​sidumisrežiimis.

Lõpuks ühendage kontroller arvutiga, nagu oleksite sidunud mis tahes Bluetooth-seadme. Windows 10-s saate avada menüü Start menüü Seaded, valida „Seadmed” ja seejärel valida „Bluetooth”. DualShock 4 kuvatakse siin kui traadita kontroller, kui see on sidumisrežiimis. Seejärel saate selle valida ja oma arvutiga sidumiseks klõpsata nupul „Sidumine”.

Operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10 saate avada juhtpaneelil paani Seadmed ja printerid. Klõpsake nuppu „Lisa seade” ja kontroller kuvatakse läheduses oleva Bluetooth-seadmena. Kui see on ühendatud, kuvatakse see siin ühendatud seadmete loendis ka juhtmeta kontrollerina.

Kuidas jäljendada aurukontrollerit PS4-kontrolleriga

Valve pakub nüüd PlayStation 4 DualShock 4 kontrollerile ametlikku tuge. See toimib sarnaselt aurukontrolleriga, toetades kontrolleri puuteplaati ja muid funktsioone. Steam Controllerit toetavad mängud töötavad koos PS4 kontrolleriga ning lisaks saate luua profiile, et jäljendada klaviatuuri ja hiire sündmusi koos PS4 kontrolleriga erinevates mängudes, mis ei paku kontrollerile ametlikku tuge. Teisisõnu, see töötab täpselt nagu Steam Controller.

Selle funktsiooni lubamiseks avage Steam'is suur pildirežiim, klõpsates Steami akna paremas ülanurgas kontrollerikujulist ikooni "Big Picture Mode".

Avage suvand Seaded> Kontrolleri seaded suures pildirežiimis ja lubage suvand „PS4 seadistustugi”.

SEOTUD:Xboxi, PlayStationi ja muude kontrollerinuppude muutmine Steamis

Ühendage kõik ühendatud PS4 kontrollerid uuesti ja need kuvatakse siin. Saate need valida ja konfigureerida samamoodi nagu Steam Controlleri.

Näiteks võite valida mängu Big Picture režiimis ja valida Manage Game> Controller Configuration, et konfigureerida, kuidas teie PS4 kontroller mängus käitub. See ekraan pakub palju võimalusi kontrolleri nuppude mängus ümber tegemiseks.

Kuidas jäljendada Xboxi kontrollerit PS4 kontrolleriga

SEOTUD:Miks peaksite arvutimängude jaoks hankima Xboxi kontrolleri

Xbox 360 kontrollerid ja Xbox One kontrollerid, nüüd, kui Microsoft on lõpuks vajalikud draiverid välja andnud, sobivad tavaliselt arvutimängude jaoks kõige paremini. Paljud arvutimängud on loodud spetsiaalselt Xboxi kontrolleritega töötamiseks. Paljud mängud vajavad ka xinput-sisendit, mida Xboxi kontrollerid pakuvad, kuid muud tüüpi kontrollerid seda ei tee.

Kui kasutate vanemate mängude mängimiseks emulaatoriga PS4-kontrollerit, saate hõlpsasti konfigureerida emulaatori kontrolleri nupuvajutustega. Kui kasutate seda koos arvutimänguga, peate võib-olla avama arvutimängu juhtimisseaded ja konfigureerima mängu kontrolleri sisenditele reageerimiseks.

Kuid mängude jaoks, mis eeldavad Xboxi kontrollerit, peate võib-olla jäljendama xinput. See teisendab PS4 kontrolleri sisendi samaväärseteks Xboxi nupuvajutusteks ja mängud töötavad DualShock 4-ga lihtsalt nagu Xboxi kontrolleriga. Nad arvavad lihtsalt, et kasutate lihtsalt Xboxi kontrollerit.

Sony pole arvutis PlayStation 4 kontrolleri jaoks ametlikke draivereid välja andnud, seega pole selleks ametlikku viisi. PS4-ga xinput'i jäljendamiseks on tööriistu, kuid need on kogukonna väljatöötatud mitteametlikud kolmanda osapoole tööriistad.

Soovitame tasuta programmi Input Mapper. See tööriist näitab abivalmilt ka teie kontrolleri aku taset, mida te Windowsis tavaliselt ei näe.

Laadige alla ja installige Input Mapper arvutisse. Avage see ja klõpsake sisendi kaardistaja akna vasakus servas kontrollerikujulist ikooni „Profiilid“ ja seejärel klõpsake „Uus profiil“. Valik „Emuleeri virtuaalset kontrollerit” on vaikimisi sisse lülitatud ja teie PS4 kontroller peaks nüüd toimima Xboxi kontrollerina. Te ei peaks muutma muid seadeid.

Avage mäng, mis eeldab Xboxi kontrollerit ja see peaks lihtsalt töötama. Kõik mängusisesed juhised ütlevad endiselt, et kasutate kolmnurga, ringi, ruudu ja X nuppude asemel Xboxi nuppe Y, B, A ja X, kuid need nupud toimivad samaväärsete Xboxi nuppudena.

Xinput-emulatsioon töötab ainult siis, kui InputMapper on avatud, seega peate mängude mängimisel selle programmi lahti jätma. Kui aga klõpsate programmi vasakul servas oleval ikoonil „Seaded”, võite öelda, et „Start With Windows” ja „Start Minimized”. Seejärel algab see siis, kui käivitate arvuti ja töötate taustal, nii et olete alati valmis minema.

InputMapper teeb ka muid kasulikke asju, näiteks lubades funktsiooni „Puuteplaat kui hiir“, mis võimaldab teil Windowsis kasutada kontrolleri juhtpaneeli hiirena. Võite isegi kohandada kontrolleri valgusriba värvi ja konfigureerida makrosid.

Enne kui saate oma konsooliga uuesti kasutada, peate kontrolleri oma PlayStation 4-ga paaritama. Selleks ühendage kontroller lihtsalt oma USB-kaabli abil oma PS4-ga tagasi. See ühendatakse automaatselt teie konsooliga. Pärast seda arvutiga töötamiseks peate selle Bluetooth-aknast uuesti arvutiga paaristama. See on väike vaev, kuid seda väärt, et oma mängupulti hõlpsalt mitmes seadmes kasutada.

Pilt: Farley Santos Flickris, Danny Willyrex Wikipedias


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found