Mis on Windows 10 Pro tööjaamadele ja kuidas see erineb?

Microsoft on välja kuulutanud Windows 10 Pro tööjaamadele. See on Windows 10 Professionali kõrgema klassi versioon kallite arvutite jaoks, millel on võimas riistvara. Kaasatud funktsioonid on Windows Serveris juba saadaval, kuid need viiakse üle Windowsi töölauaversiooni.

Siin on funktsioonid, mida see sisaldab, ja miks te neid sooviksite.

ReFS (elastne failisüsteem)

SEOTUD:Mis on ReFS (elastne failisüsteem) Windowsis?

Microsofti uus elastne failisüsteem, lühidalt ReFS, "tagab pilvekvaliteedi vastupidavuse tõrketaluvate salvestusruumide jaoks ja haldab hõlpsasti väga suuri mahtusid".

See funktsioon ei ole tehniliselt ainus Windows 10 Pro for Workstationsile. Saate seda kasutada mis tahes Windows 10 väljaandes koos salvestusruumidega. Kui seda kasutatakse koos salvestusruumidega, suudab ReFS tuvastada, kui andmed peegeldatud kettal rikutakse, ja neid teise draivi andmetega kiiresti parandada.

ReFS-i saab siiski kasutada ainult Windows 10 tavaliste väljaannete salvestusruumides. Windows Server 2016 süsteemid saavad draive vormindada ReFS-is ilma salvestusruume kasutamata ja see pakub teatud olukordades mõningaid jõudluse eeliseid - näiteks erinevate virtuaalmasinate funktsioonide kasutamisel Microsoft Hyper-V-s. Kuid ReFSist tõeliselt kasu saamiseks vajate mitme mäluseadmega arvutit.

Praegu ei saa Windows 10 tegelikult ReFS-ist käivitada, nii et pole mingit võimalust oma süsteemikettat ReFS-i vormindada. See tähendab, et ReFS ei saa NTFS-i täielikult asendada. Pole selge, kas Microsoft fikseerib selle piirangu tööjaamadele mõeldud Windows 10 Pro jaoks või lubab kasutajatel lihtsalt vormindada mis tahes draivi failisüsteemiga ReFS.

Püsiv mälu

Tööjaamadele mõeldud Windows 10 Pro toetab NVDIMM-N riistvara. NVDIMM-N on püsimälu tüüp. Sellele mälule on juurdepääs ja sinna kirjutamine sama kiire kui tavalisele RAM-ile, kuid sellesse salvestatud andmeid ei kustutata, kui teie arvuti tulistab - seda tähendab mittelenduv osa.

See võimaldab nõudlikel rakendustel olulistele andmetele võimalikult kiiresti juurde pääseda. Andmeid pole vaja aeglasemale kettale salvestada ja neid mälu ja salvestuse vahel edasi-tagasi liigutada.

Põhjus, miks me kõik täna NVDIMM-N mälu ei kasuta, on see, et see on palju kallim kui tavaline RAM. See on praegu väga tipptasemel riistvara ja kui teil pole kallist riistvara, ei saa te seda funktsiooni igal juhul ära kasutada.

Kiirem failide jagamine

See Windows 10 väljaanne sisaldab funktsiooni SMB Direct, mis on saadaval ka Windows Serveris. SMB Direct nõuab võrguadaptereid, mis toetavad kaugmälu kaugjuurdepääsu (RDMA).

Nagu Microsoft ütleb, "RDMA-ga võrgukaardid võivad töötada täiskiirusel väga väikese latentsusega, kasutades samal ajal väga vähe protsessorit." See aitab rakendustel, mis pääsevad üle võrgu suurele hulgale andmetele kaug-SMB (Windowsi võrgufailide jagamine) jagamistele. Sellised rakendused saavad kasu suurte andmemahtude kiiremast edastamisest, madalamast latentsusest andmetele juurdepääsemisel ja madalast protsessori kasutamisest isegi suure andmemahu väga kiire edastamise korral.

Taaskord vajate selleks kõrgekvaliteedilist riistvara, mis pole tavalises tarbija lauaarvutis saadaval. Kui teil pole RDMA-d toetavaid võrguadaptereid, ei aita see funktsioon teid.

PowerShelli kaudu saate kontrollida, kas teie võrguadapterid on RDMA-võimelised. Paremklõpsake Windows 10 nupul Start ja valige PowerShelli administraatorina avamiseks käsk „PowerShell (Admin)”. Tüüp “Get-SmbServerNetworkInterface”Ja vajutage sisestusklahvi. Vaadake veeru „RDMA võimeline” alt, kas nad toetavad RDMA-d. Tavalises lauaarvutis nad seda peaaegu kindlasti ei tee.

Laiendatud riistvaratoe

Microsoft lubab Windows 10 Pro tööjaamadel töötada "suure jõudlusega konfiguratsioonidega" seadmetes, sealhulgas serverikõlblikud Intel Xeon ja AMD Opteron protsessorid, mis tavaliselt vajaksid Windows Serverit.

Windows 10 Pro toetab praegu ainult kuni kahte füüsilist protsessorit ja 2 TB RAM-i süsteemi kohta, kuid Windows 10 Pro for Workstations toetab kuni nelja protsessorit ja 6 TB RAM-i.

Veelkord, see funktsioon aitab inimestel ehitada ainult kalleid ja tipptasemel professionaalseid arvuteid.

Kuidas ma seda saan?

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 sügisloojate värskenduses, mis on nüüd saadaval

See uus Windows 10 väljaanne on saadaval siis, kui Fall Creators Update välja antakse.

Microsoft ei ole selle toote hinnasilti tegelikult maininud. See on mõeldud tippklassi tööjaama arvutitele. Microsoft ei kavatse seda jaemüügipoodides koos teiste Windows 10 väljaannetega müüa ja neil pole selleks põhjust. Kõik funktsioonid toovad kasu ainult inimestele, kes vajavad tuge kalli ja tipptasemel riistvara jaoks. Kõrgekvaliteediliste tööjaamade arvutitega tarnitakse installitud Windows 10 Pro for Workstations ja see on ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele tõenäoliselt saadaval hulgilitsentsilepingutega.

Kuigi Microsoft lisab veel ühe Windows 10 väljaande, ei pea enamik inimesi selle olemasolust isegi teadma. Kuid see on Microsofti jaoks veel üks viis Windowsi litsentside turu segmenteerimiseks, võimaldades neil küsida rohkem Windows 10 versiooni eest, mida nõutakse väga kulukates tööjaama arvutites.