Mis on HEVC H.265 video ja miks on see 4K-filmide jaoks nii oluline?

4K on telerites järgmine suur asi ja 4K videod hakkavad kõikjal ilmuma. Kuid 4K video võtab tonni ruumi, mis muudab parima võimaliku kvaliteediga allalaadimise ja voogesituse raskeks. Õnneks muudab üks tehnoloogia seda ja see on tuntud kui kõrge kasuteguriga videokodeerimine (HEVC) või H.265.

Selle uue tehnoloogia üldlevinuks muutumine võtab veidi aega, kuid see juhtub - 4K UHD Blu-ray kasutab HEVC-d, VLC 3.0 muudab HEVC- ja 4K-videod teie arvutis paremini vaadatavaks ning iPhone saab salvestatud video salvestamiseks salvestada isegi HEVC-sse ruumi. Kuid kuidas see töötab ja miks on see 4K video jaoks nii oluline?

Praegune standard: AVC / H.264

Kui vaatate Blu-ray-ketast, YouTube'i videot või iTunesist pärit filmi, pole see identne redigeerimisruumist väljuva algse toorvideoga. Selle filmi paigutamiseks Blu-ray-plaadile - või selle muutmiseks piisavalt väikeseks, et seda saaks mugavalt veebist alla laadida -, peab film olema kokkusurutud.

Täiustatud videokodeerimine, tuntud ka kui AVC või H.264, on video tihendamise parim standard laialdasel kasutamisel ning video faili suuruse vähendamiseks kasutab see mõnda erinevat meetodit.

Näiteks võib ta igas raamis otsida enamasti sama värvi alasid. Võtke see minu ja mu poja kaader - suur osa taevast on sama värvi sinist värvi, nii et tihendusalgoritm saab pilti tükkideks jagada - nn makroplokkideks - ja öelda "hei, selle asemel et igaühe värv meelde jätta. pikslit, võime lihtsalt öelda, et kõik need tükid ülaosas on sama värvi sinist värvi. " See on palju tõhusam kui iga üksiku piksli värvi salvestamine, mis vähendab lõpliku kaadri failisuurust. Videos nimetatakse sedakaadrisisene tihendamine- üksiku kaadri andmete tihendamine.

AVC kasutab ka kaadritevaheline tihendamine, mis vaatab mitut kaadrit ja märgib, millised raami osad muutuvad - ja millised mitte. Võtke see pilt Kapten Ameerika: kodusõda. Taust ei muuda palju - suurem osa kaadrite erinevusest on Raudmehe näol ja kehal. Seega võib tihendusalgoritm jagada kaadri samadeks makroploki tükkideks ja öelda „tead mida? Need tükid ei muutu 100 kaadri puhul, seega kuvame need lihtsalt uuesti, selle asemel, et kogu pilti 100 korda salvestada. " See võib faili suurust dramaatiliselt vähendada.

Need on vaid kaks ülilihtsustatud näidet AVC / H.264 meetodite kohta, kuid saate idee. Selle eesmärk on muuta videofail tõhusamaks kvaliteeti kahjustamata. (Muidugi kaotab iga video kvaliteedi, kui seda liiga palju kokku suruda, kuid mida nutikamad need tehnikad on, seda rohkem saate videot enne sellesse punkti jõudmist tihendada.)

HEVC / H.265 tihendab videoid tõhusamalt, sobib ideaalselt 4K video jaoks

Kõrgefektiivne videokodeerimine, tuntud ka kui HEVC või H.265, on selle arengu järgmine samm. See tugineb paljudele AVC / H.264-s kasutatavatele tehnikatele, et muuta video tihendamine veelgi tõhusamaks.

Näiteks kui AVC otsib muudatuste jaoks mitut kaadrit - näiteks Kapten Ameerika ülaltoodud näide - need makroploki "tükid" võivad olla mõne erineva kuju ja suurusega, maksimaalselt 16 pikslit ja 16 pikslit. HEVC abil võivad need tükid olla kuni 64 × 64 suurused - palju suuremad kui 16 × 16, mis tähendab, et algoritm suudab vähem tükke meelde jätta, vähendades seeläbi kogu video suurust.

Selle tehnika tehnilisemat selgitust näete selles HandyAndy Tech Tips'i suurepärases videos:

Jällegi on HEVC-s toimumas muid asju, kuid see on üks suurimaid täiustusi - ja kui kõik on öeldud ja tehtud, suudab HEVC samal kvaliteeditasemel videoid kokku suruda kaks korda rohkem kui AVC. See on eriti oluline 4K video puhul, mis võtab AVC-ga tohutult ruumi. HEVC muudab 4K-video kõvakettale voogesitamiseks, allalaadimiseks või rippimiseks palju lihtsamaks.

Saak: HEVC on aeglane, ilma riistvara kiirendatud dekodeerimiseta

HEVC on heaks kiidetud standard alates 2013. aastast - miks me siis ei kasuta seda juba kõigi videote jaoks?

SEOTUD:Riistvara kiirendamise lubamine, kuidas VLC-d kasutada vähem akut

Need tihendusalgoritmid on keerulised - video esitamise ajal on selle kohapeal väljaselgitamiseks vaja kohutavalt palju matemaatikat. Selle video dekodeerimiseks on arvuti kahel peamisel viisil: tarkvara dekodeerimine, mille puhul ta kasutab matemaatika tegemiseks teie arvuti keskseadet, või riistvara dekodeerimine, mille käigus ta annab koormuse teie graafikakaardile (või teie arvuti integreeritud graafikakiibile) PROTSESSOR). Graafikakaart on palju tõhusam, kui sellel on sisseehitatud tugi esitatava video koodekile.

Nii et kuigi paljud arvutid ja programmid saavad katse HEVC-video esitamiseks võib see klõpsata või olla riistvara dekodeerimata väga aeglane. Niisiis, HEVC ei tee teile palju head, kui teil pole graafikakaarti ja videopleierit, mis mõlemad toetavad HEVC riistvara dekodeerimist.

Eraldi taasesitusseadmete puhul pole see probleem - 4K Blu-ray-mängijad, sealhulgas Xbox One mängija, on kõik ehitatud HEVC-d silmas pidades. Kuid kui asi puudutab HEVC-videote mängimist arvutis, läheb asi karmimaks. Teie arvuti vajab HEVC video dekodeerimiseks ühte järgmistest riistvaradest:

  • Inteli 6. põlvkonna „Skylake” või uuemad protsessorid
  • AMD 6. põlvkonna “Carizzo” või uuemad APU-d
  • NVIDIA GeForce GTX 950, 960 või uuemad graafikakaardid
  • AMD Radeon R9 Fury, R9 Fury X, R9 Nano või uuemad graafikakaardid

Samuti peate kasutama opsüsteemi ja videopleierit, mis toetab mitte ainult HEVC-videot, vaid ka HEVC-riistvara dekodeerimist - ja see on praegu veidi täpiline. Paljud mängijad lisavad endiselt HEVC riistvara dekodeerimise tuge ja mõnel juhul võib see töötada ainult teatud kiipidega ülaltoodud loendist. Selle kirjutamise ajal toetavad VLC 3.0, Kodi 17 ja Plex Media Server 1.10 vähemalt mingit tüüpi HEVC riistvara dekodeerimist, vähemalt teatud kaartide jaoks. Võib-olla peate siiski lubama valitud mängijas riistvarakiirenduse, et see korralikult töötaks.

Mida aeg edasi, seda rohkem videosid saab sellist videot käsitseda ja rohkem mängijaid toetab seda laiemalt - täpselt nagu AVC / H.264 puhul praegu. Selle üldlevinuks muutumine võib võtta vaid mõnda aega ja seni peate oma 4K videod AVC / H.264-sse salvestama hiiglaslike failisuurustega (või rohkem kokku pakkima ja pildikvaliteet kaotama). Kuid mida rohkem HEVC / H.265-d laialdaselt toetatakse, seda paremaks läheb video.

Pildikrediit: alphaspirit / Shutterstock.com