Bluetooth 5.0: mis on erinev ja miks see oluline on

Kaasaegsed nutitelefonid ja muud seadmed, alates iPhone 8-st ja iPhone X-st kuni Samsung Galaxy S8-ni, reklaamivad oma tehniliste andmete loendis „Bluetooth 5.0” tuge. Siin on uusim teave Bluetoothi ​​uusimas ja parimas versioonis.

Mis on Bluetooth?

Bluetooth 5.0 on traadita ühenduse standardi uusim versioon. Seda kasutatakse tavaliselt traadita kõrvaklappide ja muu heliriistvara, samuti juhtmeta klaviatuuride, hiirte ja mängukontrollerite jaoks. Bluetoothi ​​kasutatakse ka erinevate nutikodu ja asjade Interneti (IoT) seadmete vaheliseks suhtlemiseks.

SEOTUD:Kuidas siduda Bluetooth-seade arvutiga, tahvelarvutiga või telefoniga

Bluetoothi ​​standardi uus versioon tähendab erinevaid täiustusi, kuid ainult siis, kui seda kasutatakse ühilduvate välisseadmetega. Teisisõnu, te ei näe Bluetooth 5.0-ga telefonile üleminekust kohe mingit kasu, kui kõik teie Bluetooth-lisaseadmed olid mõeldud Bluetoothi ​​vanema versiooni jaoks. Bluetooth ühildub aga tagurpidi, nii et saate jätkata olemasolevate Bluetooth 4.2 ja vanemate seadmete kasutamist Bluetooth 5.0 telefoniga. Ja kui ostate uusi Bluetooth 5.0 toega välisseadmeid, toimivad need tänu teie Bluetooth 5.0 telefonile paremini.

Bluetoothi ​​vähese energiatarbega traadita kõrvaklappide (ja veel)

Oluline on see, et kõik Bluetoothi ​​täiustused on seotud Bluetooth Low Energy spetsifikatsiooniga, mis võeti kasutusele koos Bluetooth 4.0-ga, mitte aga klassikalise, rohkem energiat tarbiva Bluetooth-raadioga. Bluetooth Low Energy on mõeldud Bluetoothi ​​välisseadmete energiatarbimise vähendamiseks. Algselt kasutati seda kantavate esemete, majakate ja muude väikese energiatarbega seadmete jaoks, kuid sellel olid tõsised piirangud.

SEOTUD:Juhtmevabad kõrvaklapid on harjunud imema, kuid need on nüüd head

Näiteks ei saanud juhtmeta kõrvaklapid Bluetooth Low Energy kaudu suhelda, mistõttu nad pidid selle asemel kasutama energiatarbivat Bluetoothi ​​klassikalist standardit. Bluetooth 5.0 abil suhtlevad kõik heliseadmed Bluetooth Low Energy kaudu, mis tähendab väiksemat energiatarbimist ja pikemat aku kasutusaega. Paljud teised seadmetüübid saavad tulevikus Bluetooth Low Energy kaudu suhelda.

Nimelt ei kasuta Apple'i AirPodid Bluetooth 5.0. Parema ühenduse loomiseks kasutavad nad Bluetooth 4.2 ja spetsiaalset Apple W1 kiipi. Androidis peaks Bluetooth 5.0 aitama muuta Bluetooth-kõrvaklappidest midagi, mida soovite kasutada.

Kahekordne heli

SEOTUD:Kuidas mängida Bluetooth-heli kahel kõlaril korraga Galaxy S8-ga

Bluetooth 5.0 võimaldab ka uut ägedat funktsiooni, mis võimaldab teil heli esitada korraga kahes ühendatud seadmes. Teisisõnu, teie telefoniga võib olla ühendatud kaks paari traadita kõrvaklappe ja need voogesitavad heli korraga mõlemasse, kõik tavalise Bluetoothi ​​kaudu. Või võite mängida heli kahes erinevas kõlaris erinevates ruumides. Võite isegi voogesitada kahte erinevat heliallikat korraga kahele erinevale heliseadmele, nii et kaks inimest võiksid kuulata kahte erinevat muusikapala, kuid voogesitada ühest telefonist.

See funktsioon on Samsung Galaxy S8-s tuntud kui „Dual Audio”. Lihtsalt ühendage oma telefoniga kaks Bluetooth-heliseadet, lülitage funktsioon Dual Audio sisse ja olete valmis minema. See ei tohiks siiski olla ainult Samsungi funktsioon. Selle lubab Bluetooth 5.0 ja loodetavasti ilmub see ka teiste tootjate seadmetes.

Rohkem kiirust, vahemaad ja läbilaskvust

Bluetooth 5.0 peamised eelised on suurem kiirus ja suurem leviala. Teisisõnu, see on kiirem ja suudab töötada suurematel vahemaadel kui Bluetoothi ​​vanemad versioonid.

Ametlik Bluetoothi ​​turundusmaterjal Bluetooth-standardorganisatsioonilt reklaamib, et Bluetooth 5.0-l on neli korda suurem vahemik, kaks korda suurem kiirus ja kaheksa korda suurem kui Bluetoothi ​​vanemate versioonide edastusteate maht. Need parandused kehtivad jällegi Bluetoothi ​​madala energiatarbega, tagades, et seadmed saaksid neid energiat säästes ära kasutada.

Bluetooth 5.0 abil saavad seadmed kasutada andmeedastuskiirust kuni 2 Mbps, mis on kaks korda suurem kui Bluetooth 4.2. Seadmed saavad suhelda ka kuni 800 jala (või 240 meetri) kaugusel, mis on neli korda suurem kui Bluetooth 4.2 lubatud 200 jalga (või 60 meetrit). Seinad ja muud takistused nõrgendavad signaali, nagu seda tehakse ka WiFi-ga.

SEOTUD:Mis vahe on Bluetooth A2DP ja aptX vahel?

AptX-pakkimisstandard lubab juba CD-kvaliteediga heli madalamal kui 1 Mbps kiirusel, seega peaks 2 Mbps kiirus võimaldama veelgi paremat traadita helikvaliteeti.

Tehniliselt saavad seadmed tegelikult valida suurema kiiruse või suurema vahemiku vahel. See "kaks korda kiirem" eelis on kasulik, kui töötate lühikese vahemaaga ja saadate andmeid edasi-tagasi. Suurendatud leviala oleks optimaalne Bluetooth-majakade ja muude seadmete jaoks, mis vajavad ainult väikese koguse andmete saatmist või suudavad andmeid saata aeglaselt, kuid soovivad suhelda suuremate vahemaadega. Mõlemad on madala energiaga.

Seadmed saavad valida, mis on kõige mõttekam. Näiteks saaksid traadita kõrvaklapid suurema bitikiirusega voogesituse heli jaoks kasutada kiiremat kiirust, samas kui traadita andurid ja nutikodu seadmed, mis peavad lihtsalt oma olekuteavet edastama, võivad valida suurema vahemaa, et nad saaksid suhelda pikema vahemaa tagant. Ja kuna nad saavad kasutada Bluetoothi ​​vähese energiatarbega ja saavad endiselt neid eeliseid, saavad nad akutoitega töötada palju kauem, kui seda tehaks rohkem energiat nõudev klassikaline Bluetooth-standard.

Kui olete huvitatud tehnilistest üksikasjadest, saate veebis vaadata ametlikke Bluetooth 5.0 spetsifikatsioone. Samuti on Android Authorityl hea tehniline ülevaade selle kohta, kuidas täpselt Bluetooth 5.0 erineb Bluetooth 4.2-st.

Millal sa selle saad?

SEOTUD:Viis funktsiooni, mida soovime, et igal aastal oleks Android-i juhtmudelil olemas

Täna saate hankida seadmeid, mis toetavad Bluetooth 5.0, näiteks iPhone 8 ja 8 Plus, iPhone X, Samsung Galaxy S8 ja tulevased Android-telefonid. Teil on vaja ka Bluetooth 5.0 välisseadmeid. Need pole veel laialt levinud, kuid paljud tootjad lubavad 2018. aastal välja anda Bluetooth 5.0 seadmed.

Kuna Bluetooth on tagurpidi ühilduv, töötavad teie Bluetooth 5.0 ja vanemad Bluetooth-seadmed koos. See on natuke nagu uuele kiiremale WiFi-standardile üleminek. Isegi pärast uue kiiremat WiFi-d toetava ruuteri hankimist peate uuendama ka kõik teised seadmed. Kuid teie vanemad WiFi-toega seadmed saavad siiski uue ruuteriga ühenduse luua, seda aeglasemalt kui ruuter toetab.

Kui saate oma Android-telefoni, millel on Bluetooth 5.0 ja Bluetooth 5.0 kõrvaklapid, kätte saada, on teil tõenäoliselt palju parem traadita heli kogemus kui vanema Bluetoothi ​​standardi puhul.

IPhone'i kasutajad saavad tänu W1 kiibile saada hea kogemuse Apple'i enda AirPodsi või Beati kõrvaklappidega, kuid kindlat Bluetoothi ​​heli on ka Androidi jaoks lihtsam saada. Bluetooth 5.0 peaks isegi parandama iPhone'i traadita kõrvaklappe, kui otsustate W1-kiibiga Apple'i kõrvaklappide asemel kasutada kolmandate osapoolte Bluetooth 5.0 kõrvaklappe.

Me ei soovita siiski iga viimast pisiasja uuendada. Isegi kui teil on näiteks Bluetooth 5.0 toega sülearvuti, pole uuendamine Bluetooth 5.0 toega hiireks tõenäoliselt suur edasiminek. Kuid kuna Bluetooth 5.0 tugi leiab tee igasse uude Bluetoothi ​​seadmesse, paranevad Bluetoothi ​​välisseadmed ning Bluetooth muutub töökindlamaks ja energiasäästlikumaks.

Pildikrediit: foxaon1987 / Shutterstock.com, De Repente / Shutterstock.com, Torok Tihamer / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found