Kuidas hõlpsasti Windows 10 ilma Bloatwareita uuesti installida

Windows 10 funktsioon „Lähtesta oma arvuti” taastab teie arvuti tehase vaikeseaded, sealhulgas kõik teie arvutitootja turule toodud tarkvara. Kuid Windows 10 Creators Update'i uus funktsioon "Uus algus" muudab puhta Windowsi süsteemi hankimise palju lihtsamaks.

See oli alati võimalik Windows 10 installikandjate allalaadimise ja arvutisse uuesti installimise kaudu. Kuid Microsofti uus tööriist muudab Windowsi täieliku uuesti installimise täiesti puhta Windowsi süsteemi saamiseks palju lihtsamaks.

Kuidas see töötab

Funktsioon „Lähtesta see arvuti” lähtestab teie arvuti tehaseseadetele. Kui installisite Windowsi ise, tähendab see, et teil on puhas Windowsi süsteem. Kuid tõenäoliselt ei installinud te Windowsi ise. Nagu enamik inimesi, ostsite ka teie tõenäoliselt arvuti, mis oli kaasas Windowsiga, lisaks veel mõne lisatarkvara.

Sel juhul lähtestab arvuti lähtestamine selle, nagu tehases hankisite - see hõlmab kogu tarkvara, mille tootja teie arvutisse algselt installis. Alates tüütutest pahavaradest kuni kasulike tarkvaradraiveriteni - see kõik tuleb tagasi. Peate sellele rämpsule kaasa elama või selle desinstallimisega veetma.

SEOTUD:Kuidas arvutitootjatele makstakse, et teie sülearvuti halveneks

Puhta, värske Microsoftist pärit Windows 10 süsteemi puhumisvarust vabanemiseks tuli eelnevalt alla laadida Windows 10 installikandja, luua USB-draiv või DVD ja seejärel ise Windows 10 uuesti installida. Windowsi uus funktsioon „Värske algus” muudab selle protsessi palju lihtsamaks, võimaldades tavalistel arvutikasutajatel Windowsi mõne klõpsuga täielikult uuesti installida.

Isegi Windowsi geeksid, kes installivad Windowsi sageli igasse uude arvutisse, saavad funktsiooni “Värske algus” abil aega kokku hoida. Järgige lihtsalt juhiseid, et kiiresti ja hõlpsalt Windows 10 uude arvutisse uuesti installida.

Mis on saak?

  1. Avage menüü Start ja leidke rakendus „Windows Defenderi turbekeskus”.
  2. Avage külgribal jaotis „Seadme jõudlus ja tervis” ja klõpsake jaotise Värske algus all nuppu „Lisateave”.
  3. Klõpsake nuppu „Alusta“ ja järgige Windowsi uuesti installimiseks kuvatavaid juhiseid.

Negatiivne külg on see, et kaotate kogu arvutisse tootja installitud tarkvara. Muidugi, suurem osa sellest on prügi, kuid mõned olulised asjad - näiteks draiverid ja tarkvara - saab tõenäoliselt alla laadida teie arvuti tootja veebisaidilt. Kui soovite utiliiti hiljem, võite tõenäoliselt alla laadida just selle konkreetse tööriista.

Kuid kui on midagi, mida te ei saa veebis - või kui see pundavara sisaldab kasulikku tehingut -, peate enne selle tegemist veenduma, et teil on vajalikud litsentsivõtmed või registreerimised. Näiteks on paljude uute Dellidega kaasas 20 GB vaba Dropboxi ruumi, mis on päris palju.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma selle arvuti lähtestamise kohta Windows 8 ja 10

Samamoodi soovite hankida olemasoleva tarkvara jaoks kõik muud tootevõtmed, mida soovite säilitada. Kui kasutate iTunesit, peate kõigepealt oma arvutis iTunesilt volituse tühistama. Pärast selle protsessi lõppu peate iTunes uuesti installima ja volitama. Kui teil on Microsoft Office'i tootevõti, peate Office'i hiljem uuesti installimiseks veenduma, et teil on see tootevõti. Kui kasutate Office 365, saate Office'i pärast seda uuesti alla laadida ja installida. Sama kehtib kõigi muude rakenduste jaoks, mis vajavad võtit või autoriseerimist.

SEOTUD:Mida peate teadma iTunes'i volituste tühistamise kohta

Lõpuks, kuigi Windows lubab selles protsessis säilitada teie isiklikud failid, on alati hea, kui teil on arvutis kõigi oluliste failide varukoopia, kui midagi valesti läheb.

Kuidas kasutada uut algust 2020. aasta mai värskenduses

Uuenda: Windows 10 mai 2020 värskenduses on Microsoft kolinud (ja nimetanud ümber) värske alguse. Windows 10 uusimates versioonides saate uue alguse sooritada järgmiselt.

SEOTUD:Kuidas kasutada Windows 10 värsket algust 2020. aasta mai värskenduses

Kuidas saada uus algus loojate värskendusest

Funktsioon “Uus algus” on osa Windows Defenderi liidest. Avage menüü Start ja käivitage rakendus „Windows Defenderi turbekeskus”.

Värske alguse kasutamiseks minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine ja klõpsake nuppu Lähtesta see arvuti käsku Alusta. Valige "Säilita minu failid" ja

SEOTUD:Kuidas saada Windows 10 aprill 2018 värskendus kohe

Kui te seda rakendust ei näe, pole te veel sisuloojate värskendust täiendanud. Aastapäeva värskenduses saate selle tegemiseks kasutada mõnda muud allpool selgitatud meetodit.

Klõpsake külgribal valikut „Seadme jõudlus ja tervis” ning seejärel klõpsake värske alguse all lingil „Lisateave”.

Sellele ekraanile pääsemiseks võite minna ka jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine ja klõpsata lingil „Lisateave Windowsi puhta installimisega värske alustamise kohta”.

See aken selgitab täpselt, mis juhtub. Windows 10 installitakse uuesti ja värskendatakse uusimale versioonile. Teile jäävad isiklikud failid ja mõned Windowsi sätted, kuid kõik töölauarakendused, sealhulgas arvutiga kaasas olnud rakendused ja installitud rakendused, eemaldatakse. Kuigi Windows lubab teie isiklikke faile alles jätta, on alati soovitatav oma failid varundada.

Kui olete alustamiseks valmis, klõpsake nuppu „Alustage”. Jätkamiseks peate nõustuma kasutajakonto juhtimise viipaga.

Windows hoiatab teid, et protsess võib võtta 20 minutit või kauem, olenevalt teie arvuti kiirusest. Alustamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Tööriist annab teile kõigi töölauarakenduste loendi, mille see desinstallib. See salvestab selle loendi ka teie arvuti töölaual olevasse tekstifaili, mis muudab hõlpsasti nähtavaks, millised rakendused olete varem installinud.

Kui olete valmis, klõpsake protsessi alustamiseks nuppu „Start”. Mitte et te ei saaks oma arvutit kasutada, kui Windows ise installib, seega veenduge, et olete valmis.

Pärast protsessi lõppu installite uue Windows 10. Käivitage Windows Update - see peaks igatahes automaatselt töötama - ja teie arvuti peaks loodetavasti kõik vajalikud riistvaradraiverid alla laadima. Kui ei, külastage tootja veebisaidil oma arvuti draiveri allalaadimislehte ja laadige alla kõik vajalikud draiverid ja muu tarkvara.

Kuidas Windowsi aastapäeva värskendusel uuesti installida ilma Bloatware'ita

Selle funktsiooni varasem versioon on saadaval ka aastapäeva värskenduses. Saate ikkagi Windowsi uuesti installida ja puhvritest vabaneda, isegi kui te pole veel loojat värskendanud. Paremaks võimaluseks soovitab Microsoft siiski loojate värskenduse värske alguse tööriista.

Alustamiseks avage menüü Start käsk Seaded. Avage jaotis Värskendamine ja turvalisus> Taastamine. Kerige alla ja klõpsake või puudutage jaotises Rohkem taastevalikuid linki „Lisateave Windowsi puhta installimisega värske alustamise kohta”.

See link viib teid Microsofti veebisaidi lehele „Alusta värskelt Windows 10 puhta installimisega”. Lehel on protsessi kohta lisateavet.

Klõpsake Windowsi värskendamise tööriista allalaadimiseks lehe allosas nuppu „Laadi tööriist kohe alla“.

Käivitage allalaaditud fail „RefreshWindowsTool.exe” ja nõustuge Microsofti litsentsilepinguga. Pärast seda näete akent "Andke oma arvutile uus algus".

Valige „Säilitage ainult isiklikud failid” ja Windows hoiab teie isiklikke faile või valige „Mitte midagi” ja Windows kustutab kõik. Mõlemal juhul eemaldatakse kõik installitud programmid ja lähtestatakse seaded.

Klõpsake nuppu „Start“ ja tööriist laadib automaatselt alla Windows 10 installifailid, mille suurus on umbes 3 GB. Seejärel algab see installiprotsessiga, mis annab teile värske Windows 10 süsteemi - ühtegi tootja turvatarkvara ei kaasata.