Mida tähendab „IDGI” ja kuidas seda kasutada?

IDGI on levinud Interneti-lühend, mis leiab tee Redditi lõimedest ja Facebooki kommentaaridest. Aga mida see tähendab? Kuidas te IDGI-d kasutate ja kust see tuli?

Ma ei saa sellest aru

IDGI on lühend "ma ei saa aru". Seda kasutatakse selleks, et väljendada, et te tõesti ei saa naljast või ideest aru. Enamikul juhtudel kasutatakse IDGI-d lisateabe saamiseks - „IDGI, palun selgitage mulle.” Muidugi võib see kanda ka tagasilükkavat või nägusat tooni, täpselt nagu fraas "ma ei saa aru" reaalses maailmas.

Ja see on tegelikult kõik! IDGI on üllatavalt lihtne jupp interneti slängi. Isegi sõna ajalugu on pikk, kuid üsna sirgjooneline.

IDGI-l on pikk, tühi ajalugu

Mõni Interneti-släng, näiteks IKR või YEET, on tihedalt seotud pärismaailma popkultuuriga. Muudel terminitel, näiteks GLHF, on konkurentsitihaste mängude maailmas oma ajalugu. Kuid IDGI on natuke üleüldine. See on olnud igavesti olemas, kuid sellel pole palju ajalugu.

IDGI ilmub Interneti slänginimekirjades, mis pärinevad kogu aastast 1997. Kujutaksime ette, et lühend on enne 1997. aastat, kuid seda ei kuvata üheski 80ndate lõpu ega 90ndate alguse lühendiloendis, mille oleme leidnud arhiivide kaudu, näiteks textfiles.com.

Selle põhjal, mida võime öelda, ei teinud IDGI tegelikult kunagi maailmas jälge. See on populaarne mõiste, mis kasvab endiselt grupivestlustes ja Redditi lõimedes, kuid inimesed pole selle vaeva jälginud ega selle kasutamist arhiivinud.

Tegelikult onüks tükk kirjutatud ajalugu IDGI jaoks. 2014. aastal ülekoormatud Urban Dictionaryi sissekandes väidab kasutaja nimega Fieldy502, et Kesk-Florida ülikooli üliõpilased leiutasid IDGI "varem kui 2004. aastal" ja populariseerisid selle 2012. aastal.

Kuid me ei leia midagi selle kummaliselt konkreetse väite toetuseks. Tegelikult näitavad märksõnaotsinguid jälgiva tööriista Google Trends andmed, mis otsivad IDGI-d langenud 2012. aastal. Kui mõiste sellel aastal populaarsust suurendas, võime eeldada, et rohkem inimesi oleks Google'is selle definitsiooni kontrollinud.

Kuidas kasutate IDGI-d?

Nagu me varem mainisime, on IDGI üsna lõigatud ja kuivatatud lühend. Saate seda kasutada kõikjal, kus võite öelda fraasi: "Ma ei saa sellest aru".

IDGI võiks olla vastus naljale või arvamusele, millest te aru ei saa. Kui keegi saadaks teile näiteks imeliku meemi, saaksite sellele vastata lihtsa IDGI-ga või isegi IDGI-ga, mis nali on?

Nagu päriselus, võite ka IDGI-d kasutada ebaviisakas või sarkastilises käitumises. Võite näiteks vastata tummale naljale või arvamusele: "IDGI, kas te räägite nalja?" Lihtsalt ärge oodake, et saaksite sellisel viisil sõpru!

Kuigi IDGI ei järgi mingeid imelikke grammatikareegleid, väärib märkimist, et see (ja muud mitteametlikud lühendid) kirjutatakse sageli välja väikeste tähtedega (idgi). Kasutage julgelt seda vormi, mis teile sobib.