Kuidas keelata Aero Peek Windowsis

Aero Peek on funktsioon, mis on olnud Windowsis saadaval alates Windows 7-st ja on vaikimisi sisse lülitatud (välja arvatud Windows 8-s). See võimaldab teil ajutiselt piiluda töölauda kõigi avatud programmiakende taga.

SEOTUD:Kuidas Aero Peeki kohe Windowsis kuvada

Aero Peeki kasutamiseks liigutage kursor tegumiriba paremas servas asuva nupu Näita töölauda. Hetke pärast muutuvad kõik avatud programmiaknad läbipaistvaks ja näete oma töölauda. Programmiakende uuesti kuvamiseks liigutage hiir eemale nupust Kuva töölaud.

Kui te ei soovi Aero Peeki kasutada, saab selle hõlpsasti mitmel viisil keelata. Aero Peeki keelamise protseduurid on Windows 7, 8 ja 10 operatsioonisüsteemides samad, kui pole märgitud. Nupp Näita töölauda on Windows 8 ja 10 puhul väga kitsas ja raskesti nähtav, kuid kui liigutate lihtsalt hiire tegumiriba paremasse äärde, töötab Aero Peek. Pange tähele, et Windows 8-s viib hiire viimine tegumiriba paremasse äärde ka Charms riba.

Kuidas Aero Peeki keelata

Kiireim viis Aero Peeki keelamiseks on viia hiir tegumiriba paremasse serva, paremklõpsata nuppu Kuva töölaud ja seejärel valida hüpikmenüüst „Peek töölaual”. Kui Aero Peek on välja lülitatud, ei tohiks Peek at desktop valiku kõrval olla ühtegi märki.

Kui valik „Peek at desktop” on hall, on Aero Peek välja lülitatud, isegi kui valik on märgitud. Selle valiku uuesti kättesaadavaks tegemise kohta leiate teavet allpool jaotisest "Kuidas Aero Peeki keelata ja lubada süsteemi atribuutides".

Aero Peeki saate keelata ka tegumiriba seadetes. Lihtsalt paremklõpsake tegumiribal ja valige Windows 10 hüpikmenüüst "Settings" või Windows 7 ja 8 "Properties".

Klõpsake tegumiriba seadete ekraanil liugurinuppu „Kasuta töölaua eelvaadet, kui liigutate hiire tegumiriba lõpus olevale nupule Kuva töölaud”, nii et see muutub valgeks ja loeb kirja Välja.

Windows 7-s näeb see välja veidi erinev, kuid sarnane valik on saadaval akna allosas. Windows 8-s on sama valik, mis on saadaval Windows 10 seadetes, vahekaardil Tegumiriba.

Kuidas lubada Aero Peeki, kui variant on hall

Kui Aero Peek on välja lülitatud ja soovite selle lubada, kuid valik on hall, tähendab see, et Aero Peek on süsteemi atribuutides keelatud. Selle lubamiseks vajutage dialoogiboksi Käivita avamiseks klaviatuuril klahvikombinatsiooni Windows + R. Seejärel sisestage sysdm.cpl väljal „Ava“ ​​ja klõpsake nuppu „OK“ või vajutage sisestusklahvi.

Klõpsake dialoogiboksis Süsteemi atribuudid vahekaarti "Täpsem".

Klõpsake jaotises Toimivus nuppu „Seaded”.

Vahekaardil Visuaalsed efektid märkige Windows 10-s ruut "Enable Peek" (Windows 7-s "Enable Aero Peek"), et lubada funktsioon Aero Peek ja muuta see valik uuesti kättesaadavaks.

Klõpsake dialoogiboksis Performance Options dialoogiboksis nuppu „OK“ ja seejärel klõpsake dialoogiboksis System Properties nuppu „OK“.

Nüüd saate Aero Peeki lubada, lülitades sisse või kontrollides ühte samu valikuid, mida varem kasutasime Aero Peeki keelamiseks.