Windows 10 uus värskendus kustutab uuesti inimeste failid

Microsoft andis eelmisel nädalal välja Windows 10 jaoks lollaka turvavärskenduse. Mõned Windowsi kasutajad teatavad, et kõik töölaual olevad failid on kustutatud. Siin on kõik, mida peate teadma, sealhulgas vea parandamine ja failide taastamine.

Õnneks neid faile tegelikult ei kustutata. Värskendus viis nad lihtsalt teise kasutajakonto kausta. See on parem kui aeg, mil Microsoft 2018. aasta oktoobri värskendusega inimeste failid tegelikult kustutas.

Uuenda: Mõned Windows 10 kasutajad on nüüd teatanud, et värskendus kustutas nende failid täielikult.

Miks ilmub viga failide kustutamiseks?

Mõned inimesed teatavad, et nende töölauafailid pärast värskenduse installimist "kustutatakse". Nende lähtestatakse ka tegumiribad ja Start-menüüd.

Kuid näib, et neid faile ei kustutatud ja need on teie arvutis endiselt olemas. Saate need tagasi saada.

Tundub, et failid on kustutatud, kuna Windows 10 logib mõned inimesed pärast värskenduse installimist teise kasutajaprofiili. Nagu magava arvuti Lawrence Abrams ütles, näib, et Windows 10 "laadib värskendusprotsessi ajal kasutatavat ajutist profiili ja ei suuda kasutaja profiili pärast seda taastada".

Microsoft ütles ajakirjale Bleeping Computer, et on 12. veebruaril probleemist teadlik. Woody Leonhard teatas sellest 13. veebruaril Computerworldi jaoks. 17. veebruaril kirjutas Windows Latest, et mitu Microsofti tugiteenuse töötajat ütlesid, et Microsofti insenerid tegelevad selle parandamisega. Me ei tea kindlalt, mis põhjustavad probleemi mõnes arvutis ja mitte teistes.

Süüdistage turbevärskendust KB4532693

Lollakas värskendus on KB4532693, mille Microsoft lasi Windows 10 jaoks välja 11. veebruaril 2020. Windows Update installib selle teie arvutisse automaatselt. Kui kasutate Windows 10, on see tõenäoliselt juba installitud.

Oleme selle värskenduse installinud mitmesse arvutisse ega ole veaga kokku puutunud. Kui teie arvuti on värskenduse juba installinud ja te pole viga kogenud, ei pea te värskendust desinstallima ega midagi tegema. Tundub, et viga ilmnes värskenduse installiprotsessi ajal.

Kuidas värskendus desinstallida ja failid tagasi saada

Kui olete veaga kokku puutunud, on selle parandamiseks ja failide taastamiseks üks lihtne viis: desinstallige probleemi põhjustanud värskendus. Mitmed Windowsi kasutajad on teatanud, et see on nende jaoks probleemi lahendanud.

Värskenduse desinstallimiseks minge jaotisse Seaded> Värskendus ja turvalisus> Windows Update> Kuva värskenduste ajalugu> Desinstalli värskendused.

Samuti saate sirvida jaotist Juhtpaneel> Programmid> Kuva installitud värskendused. Mõlemad järjestused viivad teid samasse aknasse.

Kopeerige ja kleepige „KB4532693” (ilma jutumärkideta) värskenduste loendi paremas ülanurgas asuvasse otsingukasti ja vajutage sisestusklahvi.

Kui lollakas värskendus on installitud, näete loendis teadet „Microsofti Windowsi värskendus (KB4532693)”. Klõpsake seda ja seejärel nuppu „Desinstalli”.

Pärast värskenduse desinstallimist taaskäivitage arvuti. Logige sisse tavapäraselt ja arvuti peaks töötama tavapärasel viisil.

Kui see mingil põhjusel ei toimi, võite ka File Exploreris asuda C: \ Users \ juurde. Tõenäoliselt näete, et teie peamine kasutajaprofiili kaust on ümber nimetatud. Näiteks kui teie kasutajakaust on tavaliselt „C: \ Users \ Chris“, võite näha kausta „C: \ Users \ Chris.bak“ või „C: \ Users \ Chris.000“. Kõigi failide leidmiseks saate selle ümbernimetatud kausta avada.

Microsofti tugitöötajad ütlesid Windows Latest'ile, et nad suutsid mõne inimese jaoks probleemi lahendada, luues uue kohaliku kasutajakonto ja viies failid vanast kasutajakonto kaustast uude.

Siiski soovitame lollaka värskenduse lihtsalt desinstallida. See on palju lihtsam ja väidetavalt lahendab ka probleemi. Tõenäoliselt vabastab Microsoft värskenduse tulevikus uuesti, kui probleem on lahendatud.

Veel üks hiljutine värskendus põhjustab probleeme

See on vaid üks mitmest veast 2020. aasta veebruari värskendustes. Microsoft tõmbas eelmisel nädalal oma serveritest KB4524244 pärast seda, kui värskendus põhjustas mõnes arvutis mitmesuguseid probleeme, sealhulgas rikkus funktsiooni „Lähtesta see arvuti”.

Kahjuks pole Microsoft siiani tõmbanud KB4532693 värskendust, mis inimeste faile liigutab. Microsoft pole seda probleemi oma Windows 10 lehel „teadaolevad probleemid” isegi loetlenud, mis peaks koos kavandatud parandustega loetlema sellised teadaolevad probleemid.

Muudes hiljutistes värskenduste veauudistes parandas Microsoft vähemalt oma sisse viidud musta taustapildi vea sellega, mis pidi olema Windows 7 lõplik turvapaik.

Esialgu ütles Microsoft, et vea eest saab plaastri ainult tasuliste laiendatud turvavärskenduste lepingutega korraldatud. Kõik teised, ka kõik kodukasutajad, peaksid lihtsalt sellega tegelema. Seejärel muutis Microsoft kurssi ja tegi värskenduse kõigile kättesaadavaks.