Kuidas panna arvuti automaatselt unerežiimist ärkama

Kui lülitate arvuti unerežiimi, ootab see tavaliselt, kuni vajutate nuppu, enne kui see unerežiimist ärkab, kuid võite lasta arvutil teatud kellaajal automaatselt unest ärgata.

See võib olla eriti kasulik, kui soovite, et arvuti ärkaks ja laadiks alla tipptundidel allalaadimisi või alustaks muid toiminguid enne hommikul ärkamist - ilma terve öö jooksmata.

Äratusaja määramine

Arvuti automaatse ärkamise jaoks loome ajastatud toimingu. Selleks avage ülesannete ajakava, tippides menüüs Start ülesande ajakava, kui kasutate Windows 10 või 7 (või kui kasutate Start Screen, kui kasutate Windows 8.x), ja vajutage Enter.

Uue ülesande loomiseks klõpsake aknas Task Scheduler linki Create Task.

Nimetage ülesanne umbes järgmiselt: „Wake From Sleep”. Samuti võite soovitada tal käivitada, kas kasutaja on sisse logitud või mitte, ja seada see töötama suurimate õigustega.

Looge vahekaardil Käivitajad uus päästik, mis käivitab ülesande soovitud ajal. See võib olla korduv ajakava või üks kord.

Vahekaardil tingimused lubage selle ülesande suvandi käivitamiseks arvuti äratamine.

Vahekaardil toimingud peate määrama ülesande jaoks vähemalt ühe toimingu - näiteks võite lasta ülesandel käivitada failide allalaadimise programm. Kui soovite süsteemi käivitada ilma programmi käivitamata, võite öelda, et ülesanne käivitatakse cmd.exe koos / c “väljumine” argumendid - see käivitab käsuviiba akna ja sulgeb selle kohe, tehes tegelikult midagi.

Pärast selle konfigureerimist salvestage uus ülesanne.

Veenduge, et äratuskellad on lubatud

Selle toimimiseks peate veenduma, et Windowsis oleks lubatud „ärataimerid”. Selleks minge juhtpaneelile> Riistvara ja heli> Toitesuvandid. Klõpsake praeguse energiakava jaoks käsku „Muuda plaani sätteid”, klõpsake nuppu „Muuda täpsemaid toiteseadeid”, laiendage jaotist “Puhkerežiim”, jaotist “Luba ärkamise taimerid” ja veenduge, et see oleks seatud väärtusele “Luba”.

Arvuti uinumine

Pange arvuti unerežiimi kasutades unerežiimi, selle asemel, et see välja lülitada. Arvuti ei ärka üles, kui see pole unerežiimis. Samuti saate Windowsi energiasäästuvõimalusi muuta nii, et arvuti magaks automaatselt, kui seda pole mõnda aega kasutatud või kui vajutate konkreetseid nuppe. (Kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 8.x, on unerežiimi valik avaekraani profiilimenüüs.)

Samuti saate luua ajastatud toimingu, mis paneb arvuti magama. Vaadake: lülitage arvuti öösel välja (kuid ainult siis, kui te seda ei kasuta)

Wake On LAN on teine ​​meetod, mida saate arvutite äratamiseks kasutada - LAN-is Wake töötab võrgu kaudu.