Kuidas pakkida Google Docsis piltide ümber teksti?

Kui soovite dokumenti lisada pildi või objekti, on see suhteliselt lihtne. Kuid positsioneerimine ja nende viibimine seal, kus soovite, võib olla pettumus. Google Docs'i teksti ümardamise funktsioon muudab selle kõik paremini hallatavaks.

Mis on teksti mähkimine?

Enne alustamist on kasulik mõista, kuidas Google Docs pilte käsitleb ja kuidas see teksti mõjutab.

Pärast pildi sisestamist oma dokumenti antakse teile kolm võimalust: tekstisisese, teksti mähkimise ja teksti murda. Vaikimisi seab Google Docs teksti mähkimise olekuks „Inline”.

Selle sätte korral käsitseb Docs pilti samamoodi nagu faili teine ​​tekstimärk. Saate selle paigutada lause või lõigu suvalisse kohta ja see liigub mööda lehte samamoodi nagu mis tahes tekstimärk.

Kui valite „Teksti pakkimine”, ümbritseb tekst pildi või objekti kõiki nelja külge ja jätab teksti ja iga pildi piiri vahele järjepideva lõhe.

Kui valite seevastu teksti „Katkesta tekst”, jääb tekst pildi või objekti alla ja alla, purustades lause või lõigu, millesse selle sisestasite.

Kuigi me selles juhendis seda võimalust ei kasuta, on siiski hea teada kõiki teie valikuid.

Kuidas ümbritseda teksti pildi ümber

Nüüd, kui olete valikutest aru saanud, pakkime teksti! Alustamiseks käivitage brauser ja minge teenusesse Google Docs. Avage dokument, millel on mõned pildid, mille ümber soovite teksti mähkida.

Kui te pole oma pilti veel sisestanud, asetage kursor soovitud kohta, klõpsake käsul Sisesta> Pilt ja valige seejärel pildi asukoht.

Seejärel valige pilt või objekt ja klõpsake ilmuvas kastis ikooni Wrap Text.

Võite pildi lohistada ja dokumendis kõikjale paigutada. Pärast selle vabastamist ümbritseb tekst automaatselt pildi kõiki külgi.

Veerise vaikevahe (kaugus servast tekstini) on 1/8 tolli. Siiski saate veerise muuta väärtuseks 0 kuni üks tolli - klõpsake lihtsalt pärast pildi valimist rippmenüü noolt.