Kuidas vaadata Maci süsteemilogi

Teie Mac hoiab süsteemilogisid, mis aitavad diagnoosida ja tõrkeotsingut teha MacOS-i ja teie installitud rakenduste probleemides. Need logid salvestatakse tavalise teksti logifailidena teie Maci draivile ja MacOS sisaldab nende vaatamiseks ka rakendust.

Süsteemilogide kuvamine rakenduses Console

Maci süsteemilogide vaatamiseks käivitage rakendus Console. Selle saate käivitada Spotlighti otsingu abil, vajutades Command + Space, tippides „Console“ ja vajutades seejärel Enter. Selle leiate ka jaotisest Finder> Rakendused> Utiliidid> Konsool.

Konsooli rakendus, tuntud ka kui Console.app, on nagu Maci jaoks Windowsi sündmuste vaataja.

Vaikimisi näete oma praeguse Maci konsoolisõnumite loendit. Ainult veateadete nägemiseks võite tööriistaribal klõpsata nupul „Vead ja vead”. Samuti saate otsinguvälja abil otsida veateate tüüpi, mida soovite näha.

Rohkem logisid on saadaval jaotises Aruanded. Rakenduste krahhi ja külmutamise logide nägemiseks klõpsake süsteemirakenduste jaoks nuppu „Süsteemiaruanded” või kasutajarakenduste puhul nuppu „Kasutajaaruanded”. Näete erinevaid faililaienditega logisid, nagu .crash, .diag ja .spin. Teabepaanil kuvamiseks klõpsake neid.

Kui vajate lisateavet selle kohta, miks mõni rakendus teie süsteemis kokku jookseb, võite selle leida siit. Rakenduse arendaja võib seda teavet vajada ka teie Macis toimuva krahhi parandamiseks.

Süsteemilogifaili vaatamiseks klõpsake nuppu „system.log”. Erinevate rakenduspõhiste logide sirvimiseks vaadake teisi siin olevaid kaustu. „~ Library / Logs” on teie praeguse Maci kasutajakonto kasutajaspetsiifiline rakenduste logikaust, „/ Library / Logs” on kogu süsteemi hõlmav rakenduste logikaust ja „/ var / log” sisaldab tavaliselt madala tasemega süsteemiteenuste logisid . Otsinguriba töötab ka nende logifailide filtreerimiseks.

Jaotises „Kasutajaaruanded” või „~ / Library / Logs” asuva teise Maci kasutajakonto logide vaatamiseks peate selle kasutajana sisse logima ja seejärel rakenduse Console avama.

Andmeid saate oma süsteemilogidest tekstifaili kopeerida, kui peate need tõrkeotsingu eesmärgil kellegi teisega jagamiseks eksportima. Kõigil praegusel ekraanil olevate sõnumite valimiseks klõpsake nuppu Redigeeri> Vali kõik. Seejärel klõpsake nende lõikelauale kopeerimiseks nuppu Muuda> Kopeeri.

Järgmisena avage rakendus TextEdit - näiteks vajutage klahve Command + Space, tippige „TextEdit“ ja vajutage „Enter“. Looge uus dokument ja seejärel valige Redigeeri> Kleebi, et kleepida sõnumid tekstifaili. Pärast tekstifaili salvestamist klõpsake nuppu Fail> Salvesta.

Leidke kettalt logifailid

Need logid on lihttekstifailid, mille leiate ka oma Maci kohalikult kettalt. See tähendab, et saate neid sirvida Finderis või terminali kaudu, avada teistes rakendustes, kasutada nendega käsurea tööriistu ja varundada faile.

Nende logifailide leidmiseks otsige järgmistest kohtadest:

  • Süsteemilogi kaust: / var / log
  • Süsteemilogi: /var/log/system.log
  • Mac Analyticsi andmed: / var / log / DiagnosticMessages
  • Süsteemirakenduste logid: / Raamatukogu / Logi
  • Süsteemi aruanded: / Raamatukogu / Logid / DiagnosticReports
  • Kasutaja rakenduste logid: ~ / Teek / logid (teisisõnu: / kasutajad / nimi / teek / logid)
  • Kasutaja aruanded: ~ / Library / Logs / DiagnosticReports (teisisõnu: / Users / NAME / Library / Logs / DiagnosticReports)

Kui peate kunagi meeles pidama, kust neist kaustadest leida, võite avada konsooli rakenduse (aadressil /Applications/Utilities/Console.app), Ctrl + klõpsata või paremklõpsata külgribal asuvatel logidel või kaustadel ja kettal asuva asukoha vaatamiseks valige käsk „Näita Finderis”.