Peaksite minema üle 64-bitisele Chrome'ile. See on turvalisem, stabiilsem ja kiire

Kas kasutate Chrome'i Windowsis? On suur tõenäosus, et kasutate endiselt 32-bitist versiooni. Peaksite üle minema 64-bitisele versioonile. See on turvalisem - rääkimata kiiremast ja stabiilsemast.

Ainus põhjus, miks mitte uuendada, on see, kui kasutate Windowsi 32-bitist versiooni, mis ei saa käitada 64-bitiseid programme, kuid enamik viimase kaheksa aasta jooksul ehitatud arvuteid peaks olema 64-bitine. Isegi kui teie arvuti ühildub, ei värskenda Chrome iseseisvalt 64-bitist - peate selle ise alla laadima.

Miks on Chrome'i 64-bitine versioon parim

SEOTUD:Miks on Windowsi 64-bitine versioon turvalisem?

Windowsi 64-bitised versioonid on turvalisemad ja Chrome ei erine sellest. Chrome'i 64-bitises versioonis on mitmeid täiendavaid turvafunktsioone. Google'i esialgse ajaveebipostituse kohaselt saavad nad Chrome'i 64-bitistes versioonides "palju tõhusamalt kaitsta haavatavuste eest, mis sõltuvad objektide mälu paigutuse juhtimisest".

Lisaks sisaldab Chrome'i 64-bitine versioon Adobe Flashi 64-bitist versiooni. Google on töötanud koos Adobe'iga, et parandada Flashi kaitset erinevat tüüpi rünnakute vastu ja need ärakasutamise leevendused on Chrome'i 64-bitistes versioonides tõhusamad.

On ka muid viise, kuidas Chrome käitub turvalisemalt ka Windowsi 64-bitistes versioonides, kuid Google'il pole liblikat lehte, mis kõiki neid selgitaks. Näiteks märgitakse selle veaaruande kommentaaris, et Chrome'i 64-bitine versioon pakub täiendavat kaitset kolmandate osapoolte tarkvarasarnaste viirusetõrjeprogrammide eest, mis ei tohiks brauserit puudutada - Chrome'i liivakastiprotsesside ühendamine. Chrome'i 32-bitine versioon ei saa kasutada sama tehnikat.

Kas pole ikka veel veendunud? 64-bitine Chrome on ka erinevate veebi võrdlusaluste puhul kiirem. Ja Google'i sõnul on see kaks korda stabiilsem, kokku poole vähem kui 32-bitine versioon tavalistel veebilehtedel.

Uuendamisel pole tegelikku miinust

2014. aastal märkis Google, et „ainus teadaolev probleem on 32-bitise NPAPI pistikprogrammi toe puudumine”. See tähendas, et Java pistikprogramm ja muud brauseri pistikprogrammid ei tööta Chrome'i 64-bitises versioonis. Kuid Chrome ei toeta enam ükskõik milline NPAPI pistikprogrammide tüüp alates Chrome 42, 32- või 64-bitistest.

(Chrome'i 64-bitine versioon sisaldab siiski 64-bitist Flashi pistikprogrammi ja see töötab tavaliselt Flashi kasutavate veebisaitidega.)

Kui kasutate Windowsi 64-bitist versiooni, peaksite kasutama Chrome'i 64-bitist versiooni. Me pole kindlad, miks Google pole kõiki 64-bitiseid Windowsi kasutajaid automaatselt värskendanud. See peaks.

Kuidas kontrollida, millist Chrome'i versiooni kasutate

Kasutatava Chrome'i versiooni kontrollimiseks klõpsake Chrome'i brauseriakna paremas ülanurgas oleval menüünupul, osutage käsku "Abi" ja valige "Teave Google Chrome'i kohta".

Vaadake ilmunud lehe versiooni numbrit. Kui näete versiooninumbri paremas servas märget „(64-bitine)”, kasutate Chrome'i 64-bitist versiooni.

Kui te ei näe versiooninumbrist paremal midagi, nagu alloleval ekraanipildil, kasutate Chrome'i 32-bitist versiooni.

Kuidas lülituda 64-bitisele versioonile

Üleminek on lihtne. Selle saamiseks külastage Chrome for Windows'i allalaadimislehte. Pärast allalaadimislingil klõpsamist veenduge, et lehe jaotises „Chrome'i allalaadimine Windowsi jaoks” oleks „64-bitine”. Kui tulevikus Chrome'i alla laadite, veenduge, et siin oleks 64-bitine.

Kui seal pole kiri 64-bitine, saate 32-bitise versiooni. Klõpsake lehel linki „Laadi Chrome teise platvormi jaoks alla” ja valige Chrome'i 64-bitine versioon.

SEOTUD:Kuidas lülituda 32-bitiselt Windows 10-lt 64-bitisele Windows 10-le

Sulgege Chrome'i töötav versioon ja käivitage äsja alla laaditud installer. See installib Chrome'i 64-bitise versiooni automaatselt, asendades praeguse 32-bitise versiooni. Kõik teie andmed, seaded ja brauserilaiendid jäävad puutumatuks, nii et te ei kaota midagi. Chrome lihtsalt uuendab oma programmifaile. Pärast installi lõppu külastage uuesti lehte „Teave Google Chrome'i kohta” ja see peaks nüüd ütlema, et kasutate Chrome'i 64-bitist versiooni.

Kui näete selle installeri käivitamisel viga, on teil installitud Windowsi 32-bitine versioon ja te ei saa Chrome'i 64-bitist versiooni kasutada. Võimalik, et saate üle minna Windowsi 64-bitisele versioonile, kui teie riistvara seda toetab.

Aga Mac ja Linux?

Kas te ei kasuta Windowsi? Ärge muretsege, tõenäoliselt kasutate siiski ikkagi Chrome'i 64-bitist versiooni.

Mac OS X-is oli Chrome 2014. aastal 64-bitine ainult Chrome 39-ga. Seni, kuni te ei kasuta iidset 32-bitist Maci, on teil installitud Chrome'i 64-bitine versioon.

Linuxis töötab Chrome 64-bitisena alles 2016. aasta märtsi alguses. Kui teil on endiselt 32-bitine versioon installitud, võite külastada Google Chrome'i allalaadimislehte ja installida 64-bitise versiooni kohe. Kui kasutate oma Linuxi jaotuse 32-bitist versiooni, peaksite tõenäoliselt minema üle 64-bitisele versioonile.

Tõenäoliselt kolib Google lõpuks 64-bitised Windowsi kasutajad 64-bitisse Chrome'i, täpselt nagu nad tegid Macis. Seni peaksite veenduma, et kasutate oma Windowsi arvutites 64-bitist Chrome'i.